Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki TV lcd do pokoju

endrju86 01 Paź 2008 11:23 3842 10
  • #1 01 Paź 2008 11:23
    endrju86
    Poziom 7  

Witam chciałem kupić sobie do małego pokoju elcedeka tylko nie wiem którego :)
    Myśle że nie większy niż 26 cali i cena tak do około 1500 zł
    Co byście polecili?

• #2 01 Paź 2008 11:47
    Jj1961
    Poziom 20  

Witaj jesli chodzi o wielkośc , kasę to wybór masz całkiem spory. Generalnie nie chce Ci polecać czegoś konkretnego bo sam musisz pochodzić po sklepach , pooglądać itp. Poza tym musisz tez wiedzieć co będziesz chciał pod niego podłączyć, do czego będzie służył dodatkowo. Najpierw musisz sam odpowiedzieć sobie na te pytania a dopiero póżniej mając już jakies swoje typy pytaj.Pozdrawiam

• #3 01 Paź 2008 12:37
    endrju86
    Poziom 7  

Znaczy narazie mam zwykłą antene pokojową więc jakość na pewno nie bedzie rewelacyjna ale może niedługo... ;)
    Chciałbym o konkretne rady jaki model

• #4 01 Paź 2008 13:24
    Jj1961
    Poziom 20  

Na zwykłej antenie pokojowej każdy odbiornik LCD będzie słabo odbierał. Zawsze jakość obrazu bedzie miała dużo do życzenia. Do takiej anteny kup sobie małego CRT-ka i będziesz zadowolony

• #5 01 Paź 2008 13:50
    endrju86
    Poziom 7  

Nie chce crt bo teraz mam ale już starego (powoli sie kończy) i małego (14')

Ale jakoś pójdzie na tej zwykłej antenie?
    W niedalekiej przyszłości myśle o rozdzieleniu cyfry + (mam w dużym pokoju)

• #6 01 Paź 2008 17:14
    polkos
    Poziom 17  

Nie do końca jest to prawdą, ponieważ wiele tv lcd odbiera lepiej na antenie analogowej niż zwykłe CRT, oczywiście nie oczekujmy obrazu HD. Prosty sposób jak kolega wcześniej wspominał i najlepszy zajść do sklepu i poprosić a podłączenie kilku modeli pod zwykły sygnał antenowy.Powodzenia w wyborze.

• #7 02 Paź 2008 10:29
    endrju86
    Poziom 7  

Heh idź do sklepu to żadna rada :P
    Czy ktoś używa/używał lcd i anteny pokojowej?
    Bo chodzi mi o konkretne modele (chociaż markę)
    Nie wiem na co zwracać uwage bo w dużym pokoju mamy samsunga 37' ale to co innego bo u mnie w pokoju ogląda sie z bliższej odległości itp itd

• #8 02 Paź 2008 11:29
    dybas
    Poziom 37  

A dlaczego LCD? Ktoś Ci namieszał w głowie, albo tak postanowiłeś. Według mnie ŻADEN obecnej generacji telewizor LCD nie zapewni przyzwoitego obrazu z anteny naziemnej. A w małym pomieszczeniu to będzie zupełna tragedia. Doradzam plazmowy, albo czekaj na przewrót technologiczny.

• #9 02 Paź 2008 16:42
    polkos
    Poziom 17  

Nie zapewnia, tak piszą znawcy tematu , którzy testują tv na trzysta sposobów , oczywiście tv lcd tak jak i plazmowy przystosowane są do tv HD i pod takim sygnałem odbierają pięknie.
    Druga sprawa to to ,że taki fachowiec"bystre oko" na forum elektrodu raczej nie prosi o poradę a z reguły jest to zwykły "normalny" klient , który nie widzi różnic w obrazie ( na pierwszy rzut oka nie widzi różnic między HD a analogiem - wiem co mówię i nikt mi głupot nie wciśnie ,że jest inaczej).
    Podłączałem nie jeden tv LCD do zwykłej siatki i klienci byli zachwyceni jak to pięknie odbiera i to jest około 95% klientów , te 5% to klient wymagający.
    Trzeba tylko pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach:

-TV LCD czy plazmowy dobrać wielkością do odległości z której się ogląda.
    ( Nie tak dawno ukazała się ogólnopolska gazetka pewnej sieci RTV AGD a wniej TV 46 " full HD , które możesz oglądać z odległości 2m, zapewniają wspaniały obraz i co ? I już klienci przychodzą by kupić do pokoju 3m na 4 m tv o przekątnej 46" i przekonac takiego ,że to jest fatalny pomysł by taki tv do takiego pomieszczenia "pod kablówkę- ale cóż)
    - nie kupować najsłabszych modeli danej firmy.

• #10 04 Paź 2008 12:47
    endrju86
    Poziom 7  

Jeśli już kupować to chciałbym coś porządnego
    26 cali to bedzie za duży jak myślisz?

• #11 04 Paź 2008 12:58
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Dam przykład. Ostatni model Sony Bravia. Podłączony do anteny zewnętrznej totalna porażka. Na kablówce trochę lepiej ale moja kablówka nie nie pracuje w formacie 16:9. Na platformie cyfrowej nie wszystkie programy w jakości zadawalającej ale można pooglądać. Dvd i konsola obraz wspaniały.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME