Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie jednym pilotem urządzeń Came i DTM

01 Paź 2008 12:23 7887 12
 • Poziom 9  
  Dla bramy garażowej mam napęd Hormanna z odbiornikiem ZSP-4 Light firmy DTM oraz bramę garażową z napędem ZBX7 firmy CAME i pilotem SPACE. Czy ktoś wie jak mogę zrobić, aby jednym pilotem sterować oboma urządzeniami?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 37  
  Witam,

  Wydaje mi się, że sterownik bramy powinien mieć wejścia do sterowania przyciskami. Jeżeli obydwa Twoje sterowniki posiadają takie wejścia to możesz zastosować dwa odbiorniki dwukanałowe i jeden pilot czterokanałowy. Wtedy dwa pierwsze kanały pilota programujesz w pierwszym odbiorniku a dwa kolejne w drugim.
  Co do pilotów i odbiorników poczytaj na www.elmes.pl, a na pewno coś wybierzesz.

  Pozdrawiam.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  Zgadza się - tak dokładnie jest. Problem jest w tym, że DTM i SPACE używają innych kodów (cokolwiek by to konkretnie znaczyło, bo tego niestety nie wiem...). I mimo, że używają tej samej częstotliwości to się nie "widzą". Próbowałem w obu urządzeniach i widzą tylko "swoje" piloty.
 • Poziom 37  
  Jeżeli obydwa urządzenia mają wejścia do sterowania przyciskami, to tak jak pisałem wcześniej, kup dwa odbiorniki dwukanałowe i jednego pilota (lub więcej jeśli potrzebujesz) czterokanałowego. Wtedy tych pilotów które masz teraz nie będziesz używał w ogóle. Zamiast dwóch pilotów będziesz miał jeden czterokanałowy.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 21  
  Ale nie potrzeba aż dwóch odbiorników. Wystarczy jeden np. Came RE432SP. Odbiornik systemu Space. Zakładasz go w centrali DTM. Sterowanie 24V stałego lub zmiennego, ma 2 wyjścia przekaźnikowe, programowalne tryby mono lub bistabilne. I na przykład pierwszy kanał pilota Space wgrywasz dla siłownika BX-B poprzez kartę częstotliwości umieszczoną w centrali siłownika a drugi kanał pilota programujesz do tego zewnętrznego odbiornika. Wyjście z tego odbiornika podłączasz do zacisków krok-po-kroku (lub też p-p, nie wiem jak to jest oznaczone w DTM) i jednym przyciskiem realizujesz funkcję OPEN-STOP-CLOSE-STOP-OPEN... itd. A jeżeli w bramie garażowej masz przycisk to podłączasz się tam gdzie jest podpięty przycisk.
 • Poziom 24  
  Radioodbiornik dtm posiada 4 wyjścia no i nc .Interesują cię wejścia no i podłączasz je do wejścia step by step (pp)w obu napędach oczywiście inne kanały.Są one odseparowane więc nic nie może się uszkodzić .Prosił bym tylko o modele tych napędów.
 • Poziom 9  
  Napędy to Hormann Promatic. Rozumiem, że nie ma szans na wysterowanie pilotami SPACE odbiorników DTM ZSP-4 Light? Muszę kupić jeden odbiornik Came RE432SP - on może sterować dwoma bramami garażowymi więc przy pilocie 4-kanałowym będą mógł jednocześnie sterować bramą wjazdową. Pytanie pomocnicze - dlaczego przy montażu bram garażowych przy każdej bramie zamontowali mi odbiornik ZSP-4 skoro jak rozumiem też by wystarczył jeden i od niego tylko kabelek do drugiej bramy? Czy to dlatego, że ładniej wygląda jak nie ma kabelka tylko są dwa odbiorniki czy też ten ZSP-4 obsługuje jednak tylko jedno urządzenie?
 • Poziom 24  
  Jak sama nazwa wskazuje zsp-4 to czterokanałowe maleństwo obsługujące cztery bramy .Zamontowali ci dwa zsp-4 bo może tak im było łatwiej no i cena większa.Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  witam dtm light posiada dwa wyjścia przekaźnikowe [nc, no, com] oraz dwa wyjścia typu otwarty kolektor który może wysterować przekaźnik 24v ac lub dc[naprawdę obojętne]nie kombinuj jedno wyjście dtm na wjazdówkę[bramę wjazdową]podaj przekażnik na com centrali i "pp'[posuw-posuw]lub jak kto woli krok za krokiem drugi przekażnik z dtm-a na open i com came i już możesz jeśli masz wykorzystać przycisk otwierania bramy z domu[ja zawsze je montuję bo ułatwiają życie] jeśli ni to dokup drugie radio dtm mikro.dtm nie będzie tyrał z came bo choć pracują na 433mhz to dtm jest kodowany kodem 64bitowym z came 16 .programowanie dtm micro jest bajecznie prostę poradzisz sobię na bank pozdro
 • Poziom 9  
  A jak by wyglądała sprawa jak ja mam jeden napęd Chamberlain z pilotem jedno przyciskowym i drugi Came z pilotem dwu przyciskowym. Jak mam to zrobić żeby sterować wszystkim za pomocą jednego pilota np came?
 • Poziom 21  
  Dokupić radio zewnętrzne Came odpowiednie dla systemu w jakim działa twój pilot i podłączenia go w napędzie Chamberlain. Wtedy drugi przycisk pilota Came po wprogramowaniu sterował będzie siłownikiem Chambarlain.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  OK a jakos konkretniej? Mam pilota Came Top 432 SA to jaki musze kupic sterownik i jak go podlaczyc i zaprogramowac?
 • Poziom 21  
  Musisz zakupić zewnętrzny odbiornik Came RE 432. Jest to 2-kanałowe radio zasilane przez 24v ac/dc, mające 2 wyjścia przekaźnikowe. Podłączasz to do centrali napędu Chamberlain, programujesz piloty i działa. Jak dokładnie podłączyć i zaprogramować będziesz miał w instrukcji dostarczanej z radiem. Co do samego Chamberlaina to nie znam tego siłownika więc w tym Ci raczej nie pomogę.
  Radio wygląda tak:
  Sterowanie jednym pilotem urządzeń Came i DTM