Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyciera cos w silniku w skuterze 4t

MateuszRoszak 01 Paź 2008 14:43 3215 9
  • #1 01 Paź 2008 14:43
    MateuszRoszak
    Poziom 9  

hey mam problem ze skuterem Bezer Froryda 4t kupiłem go w sklepie gdzie tez jest tam serwis ale oni sa za modrzy żeby go naprawić wiec mam taki proble ze przy 60-70 km cos mi przyciera w silniku, oni na oczepke załozyli mi blokady ze nie wiecej niz 60 jeżdzi a na dodatek gdy zwalnia koło 45km to juz tak przyciera ze szok. wiec nie wiem co temu jest przyczyna prosze o pomoc z góry dzieki

• #2 06 Paź 2008 18:03
    bbmotor
    Poziom 14  

Jest jeszcze na gwarancji? Bo jak nie to sam możesz sprawdzic kilka rzeczy.
    Na początek postaw go na nóżki odpal dodaj trochę gazu i posłuchaj gdzie się przyciera. Z twojej wypowiedzi niewiele można wynioskowac.

• #3 06 Paź 2008 19:41
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie jest prawidłowo dotarty - tyle

• #4 07 Paź 2008 20:48
    MateuszRoszak
    Poziom 9  

wiesz na razie to oni go maja i cos naprawiaja ale nie wiem czy dadza sobie rade nie moze byc złe dotarty bo stosowałem sie do instrukcji obsługi ale dzieki za pomoc i napewno sie do was odezwie bo ne zamierzam go miec zeby go naprawiali i pieniadze brali za nic do usłyszenia

• #5 10 Paź 2008 20:42
    MateuszRoszak
    Poziom 9  

jednak bez zmian nadal dociera co to moze byc za przyczyna i jak ja mozna usunac

• #6 10 Paź 2008 20:53
    bruns
    Poziom 30  

Określenie " coś przyciera" nic nie wyjaśnia . Inne objawy są przy zacierającym się silniku a inne odgłosy np. ocierający wentylator dmuchawy lub ocierające się cewki w prądnicy . Musisz napisać coś więcej jakie są objawy lub odgłosy tego przycierania . Tak wirtualnie przez neta to jest trudno określić co mu boli .
    Musisz przynajmniej się postarać zlokalizować żródło tych dźwięków . Może to być silnik, jego osprzęt , przeniesienie napędu albo coś ociera w hamulcu .

• #7 10 Paź 2008 21:10
    bbmotor
    Poziom 14  

Jak przyciera przy 45km/h to prawdopodobnie uslyszysz coś na sucho, w tym celu postaw go na nóżki i osłuchaj:
    - zakręć przednim kołem, czy kręci się bez oporów,
    - zakręć tylnym kołem i sprawdź to samo. Tylne koło siłą rzeczy obrócisz z użyciem większej siły(obecność przekładni),
    - możesz zdjąć boczną pokrywę i pokręcić sprzegłęm (dzwonem),
    - weź klucz nasadowy bodajże 17 i kręć wałem.
    Jeśli nic podejrzanego nie usłyszysz to spróbuj odpalić go na nóżkach(oczywiście po założeniu pokrywy) i delikatnie dodawaj gazu. Uważaj aby tylne koło było w powietrzu a najlepiej weź kogoś do pomocy. Cały czas słuchaj gdzie przyciera.
    Możesz dla lepszej diagnozy zdjąć kibel, czyli ten schowek pod siedzeniem. Przykręcony przeważnie na 4 śruby.
    Nie ma tu dużo mozliwości przycierania:
    - łożyska przednie koło
    - łożyska tylne koło
    - ślimak prędkościomierza
    - przekładnia główna ze sprzęgłem odśrodkowym (łożyska)
    - Silnik czyli łożyska na wale korbowym lub wałku rozrządu.
    Czasami przyciera jakaś głupota typu plastkowa osłona, jakaś guma itp.

• #8 12 Paź 2008 09:20
    wojtek2812
    Poziom 22  

Mój znajomy miał kiedyś podobny problem, też z chińszczyzną. Okazało się że koło tyle było odchylone od pionu i opona darła o amortyzator

• #9 12 Paź 2008 12:34
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

MateuszRoszak napisał:
    przy 60-70 km cos mi przyciera w silniku

Weźcie zostawcie te opony i inne tego typu bzdury w spokoju

• #10 15 Paź 2008 11:37
    Dudi_1981
    Poziom 12  

Sprawdź czy olej jest czysty , jak są w nim malutkie opiłki że robi sie z oleju "lakier metalik " pod światłem to znaczy że cos w silniku umiera , jeśli nie to sprawdzaj dalej , przeniesienie napędu i hamulce też nie zaszkodzi
    Pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME