Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek-Lancia Dedra

nadolny1959 01 Oct 2008 19:42 2227 6
    nadolny1959
    Level 10  
    Witam serdecznie :D Mam problem z centralnym zamkiem.Problem polega na tym że od czasu do czasu nie mogę zamknąć samochodu zarówno pilotem i kluczykiem.Przy otwieraniu nie ma problemu.Wtedy jeżeli chce zamknąć samochód muszę wcisnąć rygielek np.prawych drzwi,wyjąć na chwilę bezpiecznik od centralnego (wtedy te zamknięte drzwi się otworzą).Wysiadam,i pilotem włączając alarm zamykam wszystkie drzwi :|
    Jeżeli tego nie zrobię włącza mi się tylko alarm a drzwi muszę zamykać każde oddzielnie ( ostatnie od kierowcy kluczykiem).Problem sam znika i po jakimś czasie się pojawia znowu.Być może wystarczy wyjąć przekażnik od centralnego (tzn.3 przekażniki w jednej obudowie) i spryskać gniazdo np.Unizolem,ale może problem jest w czymś innym.Bardzo proszę o rade...
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
    nadolny1959
    Level 10  
    Tzn.że to nie są te trzy przekażniki w jednej obudowie wpięte obok innych przekażników.Myślałem że może problem polega na jakimś zaśniedziałym styku który raz łączy a czasami nie, np.pod wpływem wstrząsu bo jestem pewny że za dwa dni będzie wszystko ok i przez miesiąc będę miał spokój.Obawiam się że dostanie się do skrzynki bezpieczników przekracza moje możliwości i jeżeli problem się powtórzy to będe musiał odwiedzić elektryka.
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    nadolny1959
    Level 10  
    Klika zawsze jeden z tych trzech przekażników w jednej obudowie.Zarówno wtedy gdy wyjmuje na chwile bezpiecznik jak i wtedy gdy np.otwieram drzwi ...Nie wiem który bo są w obudowie,dzisiaj je wyjąłem z obudowy i oprócz tych przekażników jest tam jeszcze układ elektroniczny(kilka tranzystorów itp.)Gdy je wpiąłem z powrotem efekt był taki sam taki sam jak po wyjęciu bezpiecznika tzn.zamknęły mi się ładnie wszystkie drzwi, i to kilka razy.Niestety jak po ok.godzinie otworzyłem znowu samochód to już zamknąć go nie mogłem dopóki znowu na chwilę nie wyjąłem bezpiecznika...
    nadolny1959
    Level 10  
    Przelutowałem płytkę.Wszystko działa jak ta lala.Sprawdzam co ok.dwie godziny i jest ok. Mam nadzieje że już tak zostanie.Dzięki za profesjonalną radę i serdecznie pozdrawiam...