Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk E-Sata - jak używać, żeby nie zepsuć?

mariuz 01 Paź 2008 22:43 2172 7
  • #1 01 Paź 2008 22:43
    mariuz
    Poziom 32  

Witam

Mam Dysk Samsung HD642JJ podłączony do komputera przez E-Sata (oczywiście w kieszeni ;) )
    Niby to wszystko jest Hot-Swap, ale zastanaiwa mnie, jak powinienem się zachowywać, zeby nie ubić tego dysku ani nie stracić danych... Na razie wyłączyłem buforowanie zapisu danych, ale nie mogę przestawić dysku na optymalizację szybkiego usuwania. a w bezpiecznym usuwaniu sprzętu go nie ma. A czasem chciałbym go wyłączać bez wyłączania systemu (np. żeby koledze pożyczyć albo zeby nie kręcił się bez celu).
    Włączać ot go włączam podczas pracy systemu (cały czas stoi podpięty, tylko przełączam wyłącznik), ale wyłączyć go to jednak się boję... czy słusznie?

Moja płyta głowna to Asus P5KC, jeśli to robi jakąś różnicę ;)

P.S. Nigdzie na forum nie znalazłem tematu o korzystaniu z dyskó e-sata więc założyłem. Jeśli takowy istnieje i rozwiewa moje wątpliwości proszę o wskazanie mi tego tematu oraz skasowanie mojego.

0 7
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2008 09:18
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Paź 2008 09:56
    Damnian
    Poziom 34  

Uprzednio zajżyj do bezpieczne usuwanie sprzętu ;)

0
  • #4 03 Paź 2008 16:53
    mariuz
    Poziom 32  

Damnian a czytanie Cię nie boli ostatnio? Przecież napisałem, ze takowej pozycji nie ma ze względu na połączenie kablem E-Sata, a nie USB. Dysk praktycznie zawsze stoi sobie spokojnie ;) Jedyne co, to wyłączam go, gdy nie jest potrzebny. i tyle.

Marcin dzięki za utwierdzenie w przekonaniu :)

0
  • #5 03 Paź 2008 17:04
    Damnian
    Poziom 34  

schnelltot spokojnie, dysk wcale nie musi być wpięty do usb żeby takiej ikony nie było, ale fakt faktem teraz doczytałem z opcjach dysku że po wyłączeniu buforowania nie trzeba używać ''bezpieczne usuwanie sprzętu'' ;)

0
  • #6 03 Paź 2008 17:16
    mariuz
    Poziom 32  

Właśnie taka ikona pojawia się po wpięciu do USB :lol:

0
  • Pomocny post
    #7 03 Paź 2008 17:19
    Damnian
    Poziom 34  

Heh, ja mam taką gdy dysk siedzi normalnie w slocie płyty s-ata, no nic tak czy siak jeśli masz wyłączone buforowanie to spokojnie można odłączać HDD :)

0
  • #8 05 Paź 2008 00:41
    mariuz
    Poziom 32  

Skoro nie ma więcej uwag co do obsługi e-SATA to dziękuję wszystkim i zamykam temat.

0