Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wymiana karty CYFRA + PIONEER BCT-1430

łysy007 02 Paź 2008 07:55 6276 10
  • #1 02 Paź 2008 07:55
    łysy007
    Poziom 9  

Witam, mam problem z wymiana karty w canal + mianowicie po zrobieniu wszystkiego zgodnie z instrukcjami tj. przeprogramowanie dekodera itp. niestety ale nie mam sygnału. Jeśli ktos by był tak miły i podpowiedział co robie źle to bede wdzięczny. Mam dek PIONEER BCT-1430 w instrukcji która przysłał canal + dla mediasat trzeba w menu wybrać szybkie wyszukiwanie programów, niestety mój dek nie ma takiej opcji po wejsciu w ustawienie jest następująco :
    tu wybrałem szukaj wszytsko
    tu cyfra + 1

tu w ustawieniach jest :

WYBIERZ ANTENE:
    1(A)
    1(B)
    3(A2)
    4(B2)
    ALL

WYBIERZ TYP:
    ALL
    TV
    RADIO
    DATA
    TV+RADIO
    TV+DATA
    RADIO+DATA

WYBÓR POZYCJI:
    ??

SZYBKI SKAN:
    NO
    CYFRA + p2c
    HB - FULL PL
    ASTRA 2 28E
    itp.

Może poprostu źle coś robie w ustawieniach dek ?;(

0 10
  • #2 02 Paź 2008 10:16
    zbigniev33
    Poziom 2  

Mam dokładnie to samo. W Cyfrze powiedzieli mi, że to nie jest oryginbalne oprogramowanie w związku z czym nie pomogą mi. Pan poradził mi znaleźdź jakiegoś "magika" żeby zmienił mi oprogramowanie. Magik z kolei poinformował mnie, że najwcześniej uda mu się coś zrobić w listopadzie, bo tyle czasu potrzebuje na rozgryzienie tego. Nie wiem czy robią mnie w balona czy faktycznie miesiąc bedę bez tv.

0
  • #3 02 Paź 2008 12:28
    łysy007
    Poziom 9  

Hej, tzn co nie da rady nic zrobić?? Moze jest sposób to? :)

0
  • #4 02 Paź 2008 12:55
    e-n
    Poziom 15  

łysy007 napisał:
    W
    tu wybrałem szukaj wszytsko
    tu cyfra + 1

Dotąd jest wszystko OK. Dalej wybierz czerwone opcje:

Cytat:
    tu w ustawieniach jest :

WYBIERZ ANTENE:
    1(A)
    1(B)
    3(A2)
    4(B2)
    ALL

WYBIERZ TYP:
    ALL
    TV
    RADIO
    DATA
    TV+RADIO
    TV+DATA
    RADIO+DATA

WYBÓR POZYCJI:
    ??

SZYBKI SKAN:
    NO
    CYFRA + p2c
    HB - FULL PL
    ASTRA 2 28E
    itp.
    (

Nie martw się tym, że dekoder "nie widzi" sygnału. W tym sofcie domyślne ustawienia są na Astrę 19`, więc nie zobaczy w tym ustawieniu. Ale oczywiście wyszuka dostępne programy.
    Jeżeli chcesz mieć widoczny pasek sygnały, musisz zmienić w ustawieniach anteny satelitę z Astry na Hotbirda, oraz podać częstotliwość transpondera, FEC, SR itp.

++++++

Możesz też - i to jest moim zdaniem ciekawsza opcja - sciągnąć sobie program Mediasat Edytor Studio (MES) i przy pomocy zwykłego kabla RS wgrać swoją listę, poukładaną tak, jak sobie życzysz.
    Program dostępny tu: Link
    Listę możesz wziąć stąd: Link
    Opis wgrywania dam Ci jak będziesz potrzebował..nie chce mi się teraz tyle pisać ;-)

0
  • #5 02 Paź 2008 15:00
    łysy007
    Poziom 9  

Hej, dzięki za odp :) Jest jeden problem ponieważ jak wkładam stara karte to na kanałach pojawia się w prawym dolnym rogu czerwone kółko ( tak jakby nie było sygnału). Jak robie wyszukiwanie programów to na końcu wyskakuje mi ze nie znaleziono żadnego programu. Hmmmm Cos chyba musi być nie tak, wszytsko było ok do momentu jak została zmieniona karta tzn jak trzaba było przeinstalować dekoder, w instrukcji z kartą było napisane zeby najpierw zrobic wyszukanie programów potem dać na kanał 19 na pilocie STAND BY wyjąć wtyczkę , wyjąć stara karte a potem włozyc nowa, następnie właczyc dek a potem zostawic na 8-10 h na kanale 19. Tylko ze nic z tego nie wyszlo.... Moze przez to ze moj dek ma nieoryginalne oprogramowanie nie takie jak daja z cyfry +. Sam juz nie wiem....

0
  • #6 03 Paź 2008 07:19
    zbigniev33
    Poziom 2  

U mnie to niestety nie działa. Jeśli wgranie nowej listy programów pomoże to proszę o podanie jak to się robi albo linka do jakiejś stronki z instrukcją. Dzienx.

0
  • #7 03 Paź 2008 09:18
    łysy007
    Poziom 9  

Dzwoniłem do c+, powiedzieli mi ze jak mam nieoryginalne oprogramowanie to nie bede mógł uruchomic nowej karty , kazali mi kupic nowy dek albo wypozyczyc z c+. Mam tylko pytanko czy da rade wgrać oprogramowanie do deka takie jak jest w tych co dają w cyfrze? Pozdrawiam

0
  • #8 03 Paź 2008 09:32
    DEFFCON
    Poziom 17  

Spokojnie wszystko da rade zrobic:)
    Trzeba dograc patcha fix do tego edukacyjnego softu pod nowa kratke i bedzie oki .

0
  • #9 03 Paź 2008 09:34
    łysy007
    Poziom 9  

Hej, ok tylko jak to zrobić jak juz pisałem kompletny laik ze mnie ;D

0
  • #10 03 Paź 2008 09:49
    DEFFCON
    Poziom 17  

łysy007 napisał:
    Hej, ok tylko jak to zrobić jak juz pisałem kompletny laik ze mnie ;D

w tej paczce masz all poczytaj i wgraj:
    Link
    lista:
    Link

pozdrawiam

0
  • #11 03 Paź 2008 09:54
    łysy007
    Poziom 9  

Hej, jeszcze raz ja jak mam to wgrać? Jaki kabel trzeba mieć itp :) Sorka za pytania ale na serio nie mam zielonego pojecia jak to zrobić ...

0