Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozrusznik w escorcie

parasol79 02 Paź 2008 08:25 1910 6
  • #1 02 Paź 2008 08:25
    parasol79
    Poziom 9  

wczoraj montowałem uszczelkę przy dolocie powietrza. trochę padało. teraz nie mogę uruchomić auta. akumulator chyba sprawny, nie było problemów do tej pory. rozrusznik nie kręci. patrząc na przewody to gdzie niegdzie brak izolacji w pełni. pod maską tez trochę mokrawy.

0 6
  • #2 02 Paź 2008 09:31
    janusz2008
    Poziom 33  

Czekaj aż wyschnie,,,,,a potem zobacz styk50 rozruch, czy jest zasilanie do rozruchu.

0
  • #3 02 Paź 2008 09:32
    Blicek
    Poziom 26  

Zewrzyj srobokretem na rozruszniku ten gruby plus co dochodzi z aku razem z takim cienkim (napiecie ze stacyjki), pamietaj zeby auto bylo na luzie. Jak zakreci tzn. ze przerwa w polączeniu stacyjka - rozrusznik. Lampki na desce swiecą?

0
  • #4 02 Paź 2008 14:34
    parasol79
    Poziom 9  

lampki świecą. a może spięcie było? nie wiem czy jakiś zaczep od uszczelki nie wypadł przy wyjmowaniu. uszczelka nie była szczelna i puszczała powietrze i musiałem dokupić zaczepy. mógł on uszkodzić jakiś mechanizm? chyba raczej nie, alternator czy rozrusznik są chyba zasłonięte inaczej każdy kamyczek mógłby spowodować awarię. a ten styk to to zwykłą kontrolką śrubokrętem mogę sprawdzić czy ma być tam większy prąd?

Dodano po 4 [godziny] 1 [minuty]:

może głupie pytanie ale gdzie znajduje się rozrusznik w escorcie 1,8td 94'? za sprzęgłem? czy ktoś ma zdjęcie? i gdzie ten styk50?

0
  • #5 02 Paź 2008 15:20
    adam7009
    Poziom 38  

będzie ciężko samemu naprawic jak nie wie się gdzie znajduje się rozrusznik i jak wygląda.

0
  • #6 02 Paź 2008 15:41
    parasol79
    Poziom 9  

wiem gdzie jest rozrusznik ale chciałem jakieś zdjęcie żeby wiedzieć czy nie brakuje jakiegoś kabelka, przewodu itp. mam stan taki i nie wiem czy to wszystko komplet. ze za kilka dni znowu coś nie zadziała

Dodano po 6 [minuty]:

a bardziej chcę się dowiedzieć czegoś tak dla siebie i żeby mechanik nie wciskał mi kitu pokazując na sprzęgło mówiąc o rozrządzie. poprzedni to chyba spartolił, nawet szmatę zostawił pod maską.

0
  • #7 02 Paź 2008 15:46
    Świr
    Poziom 34  

W Fordach obwód cewki automatu jest zabezpieczony. Bezpiecznik zazwyczaj znajduje sie pod maską po prawej stronie silnika (od strony kierowcy) U mnie w Pumie ma wartość 60A i zabezpiecza dokladnie automat i silnik wentylatora chłodnicy.

0