Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rin20 z ricoh ft 4022 do af 1022

02 Paź 2008 08:59 3872 33
  • Poziom 9  
    witam wszystkich przejde do rzeczy mam kasjera "rin 20" przedtem pracował przy ft 4022 czasy się zmieniają i chciałbym go przerzucić do nowszej maszyny do af 1022 moje pytanie jest takie .Czy to jest możliwe ,jeśli tak to jak to zrobić? to znaczy gdzie wpiąć?.Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    nie powinno byc zadnych problemów. Wpina sie to do gniazda licznika zewnętrznego( znajduje sie po prawej stronie na wysokosci skanera. Nalezy odkrecic z prawej strony obudowe skanera i od tyłu jest to gniazdo.
    Potem nalezy w kodach 5-113 wlaczyć rodzaj licznika zewnetrznego - o ile pamiętam to 3-prepaid - i w narzedziach administratora właczyc obsługę licznika zewnetrznego.
    Na gnieździe licznika zewnętrznago jest napiecie 5V które steruje pracą kopiarki i 24V które odpowiada za zliczanie kopii
  • Poziom 9  
    witam .Zrobiłem tak jak kolega napisał działa acz kolwiek nie do końca to znaczy przykładowo wrzucam złotówkę kopia po 20 gr ma być 5 arobi 4 przy piątej zacięcie i zabiera 20 gr gdy wrzucę 20gr nie zrobi wcale przy pobieraniu papieru z szuflady automatycznie zacina izabiera 20gr. pomocy, gardłowa sprawa.
    jeszcze jedna rzecz przestaw maszynę aby zliczała kopie wyjściowe bo fabrycznie zlicza na wejściu i z tąd te zacięcia
    5-121 ustaw 1
  • Poziom 9  
    przestawilem i już zacząłem się cieszyć że działado puki kartka nie zaczeła wychodzić z ksera wysunęła się około 2cm i stop .Może jest jeszcze jakiś myk?
    jeżeli jest dobrze podpięte to teraz powinno dzialać no chyba że coś z kablami podłączenie namieszałeś. Nie pamiętam kal to jest na gnieżdzie tym z boku ale to wychodzi z płyty sterowania z gniazda CN343
    i jest tak
    1. masa 5V
    2. 5V
    3. +24V
    4. kluczowane 24V
    Pomiędzy 1-2 sterowanie a 3- 4 zliczanie
  • Poziom 9  
    podłączam na różne sposoby i nie działa nie wiem co robię nie tak .
    W kasjerze mam 6 kabelków kolega pisał o 4 .
    mierzyłem napięcie wychodzące z maszyny i jest tak :
    1. 0 volt masa
    2. 5 volt
    3. 24 volt
    4. 24 volt
    Te dwa kabelki które mi zostają sa opisane jako [masa;enable] i [enable]
    zaliczająsię do sterowania podłączyłem jeden do masy drugi do 5 volt.
    Kasjer widzi krawędz prowadzącą jako końcową .Już mam wątpliwości czy to kiedy kolwiek zadziała
  • Poziom 10  
    Pozbawię cię złudzeń... Nie zadziała:cry:.
    Walczyłem z Aficio 1022 kilka tygodni (oczywiście z dużymi przerwami na regenerację umysłu) i nie udało się.
    Problem wygląda tak jakby maszyna rejestrowała kartkę z poszczególnych szuflad w różnych miejscach, ponieważ zacięcie właśnie w różnych miejscach się pojawia. Spróbuj pokserować z różnych szuflad a przekonasz się o czym piszę...
    Nawet wprowadzenie regulowanego czasu zwłoki w wyłączeniu zezwolenia na kopiowanie nie pomogło. Przykra sprawa, ale z takim numerem spotkałem się tylko w AF1022, bo np. AF 1035 hula bez zarzutu.
  • Poziom 10  
    Witam minely juz dwa lata od ostatniego postu ... moze udalo sie komus rozwiazac ten problem? Kilka dni temu kupilem RICOH-a 1022 z automatem wrzutowym IDEcps20.01, mialo to byc ladne i sprawine cacko a tu nawet jedna kopia niechce wyjsc! Przy kilku ostatnia sie zacina. Jak licznie kopii jest FEED to kartka zostaje w srodku a jak EXIT to zacina ja w piecu!

Moze jest ktos kto moze mi pomoc z konfiguracja, bardzo prosze.

PS Gosc od ktorego to kupilem teraz sie wypina i niema czasu twierdzi ze jak wysylal to bylo dobrze :(
  • Poziom 19  
    już wiele postów powstało z tym problemem można to obejść podłączając wyjście bloku urządzenia do licznika głównego zamiast do wyjścia bo on dostaje impuls po wyjściu kartki z urządzenia do tego należy przestawić najdłuższy czas zwłoki i powinno ruszyc
  • Poziom 23  
    "Jak licznie kopii jest FEED to kartka zostaje w srodku a jak EXIT to zacina ja w piecu!" - bo masz ustawiony za krótki czas.
    Jednak wydłużenie tego czasu i brak zacięcia przy ostatniej kopii wprowadza następny problem. Przy ustawieniu wiiększej ilości kopii niż mamy kredytu/ilości impulsów, po ostatniej kopii pobiera następną kartkę i zacina.
  • Poziom 10  
    "clip7" a Ty na jakich urzadzeniach pracujesz? Bo z tego co widze to troszeczke orientujesz sie w problemie.
  • Poziom 23  
    chodzi ci o sprzęt? ricoh, nashuatec, rexrotary i tym podobne
  • Poziom 10  
    a co do ricoh-ow to jaki model najlepiej sprawdza sie z automatami ?
  • Poziom 23  
    Nie powiem ci.
    Ja wszystkie cartadis mam właśnie z maszynami serii af1022. Odnośnie wrzutnika monet to raz podłączałem go do fenixa (pochodna ft4022) i też af1022.

• Poziom 32  
    jak pisałem w innym temacie: na 1035 nie ma problemów
    a na 1022 pomaga kondensator elektrolityczny :)
  • Poziom 23  
    a gdzie się go podpina i co on powoduje?

• Poziom 32  
    była tu odpowiedź z dokładnym opisem na forum w tym drugim temacie :)
    napewno równolegle do kabelka od automatu - ja tak przynajmniej robiłem
    ale które piny to nie pamiętam ale na logike te co sa od blokady :)
  • Poziom 23  
    Myślę, że wlutowanie tego kondensatora działa tak samo, jak zwiększenie czasu po jakim kopiarka się blokuje po ostatnim impulsie/kredycie. Jeśli tak, to problem nadmiarowych kopii pozostaje.

• Poziom 32  
    pamietam tylko że była różnica w ustawieniu Feed i Exit i na jednym tylko działa i działa dobrze :)
    ale tylko na A4 spawdzałem :)
  • Poziom 14  
    ja mam takie pytanie:
    Chce podłaczyć automat wrzutowy do Ricoh450/Infotec 4351MF i nie moge sobie z tym poradzić. Żeby podłaczyć automat wrzutowy (RIN 20) należy znaleźć "WTYK LICZNIKA OSOBISTEGO" jednak niewiem gdzie mam go szukać.
    Może ktoś podłaczał już do tych modeli automaty wrzutowe, i mógłby jakoś nakierować to byłbym wdzieczny.

• Poziom 32  
    trzeba znaleźć w dokumentacji maszyny gdzie jest to złacze na płycie głownej :)
    niektóre maszyny mają juz podprowadzone to wyjście kabelkiem do przodu maszyny i przygotowaną dziurę w obudowie :)
  • Poziom 9  
    a wracając do af 1035 i wrzutki rin20 to może ktoś podpowie co przestawić gdzie podpiąć i jak ,bo z 1022 dalem sobie spokój wszelki próby spełzły na niczym

• Poziom 32  
    w 1035 podpina sie identycznie jak w 1022
    te same kody itd :)
  • Poziom 9  
    nie może podpinać się tak samo bo te maszyny trochę się różnią to znaczy 1022 i 1035 dobrze je sobie obejrzałem

• Poziom 32  
    ale logika podłączenia ta sama :)
  • Poziom 9  
    logika ta sama ale gdzie szukać wtyczki ?(jak ktoś mi napisze że w kopiarce to wpadnę w depresję)

Dodano po 56 [sekundy]:

:D:D