Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Ubuntu - wybor partycji

danlancher 02 Paź 2008 14:10 3552 15
  • #1 02 Paź 2008 14:10
    danlancher
    Poziom 27  

Witam

Chcialbym przesiasc sie na Linuxa i mam takie glupie pytanie. Czy konieczna jest instalacja tego systemu na tej samej partycji na ktorej mam XP?
    Chcialbym sie upewnic bo problem w tym,z na dysku nie mam wystarczajaco miejsca na drugi system...

0 15
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2008 14:21
    tronics
    Poziom 37  

Nie, jeśli korzystasz z WUBI możesz zainstalować system na którejkolwiek z partycji.

0
  • #3 02 Paź 2008 14:50
    danlancher
    Poziom 27  

Dzieki,juz sie sciaga i zaraz bede instalowal :)

Odpowiedzi na inne moje pytania znajde pewnie na jakims forum linuxa wiec nie bede smiecil :)

Dzieki za pomoc

0
  • #4 02 Paź 2008 15:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Paź 2008 16:22
    danlancher
    Poziom 27  

Juz zainstalowalem. Ubuntu 8.4...Wydzielilem 10gb na innej partycji i dziala. Jednak nie do konca jestem zadowolony. Wszystko jest takie jakby okrojone ,chodzi o ustawienia,duze... dziwne. ubuntu taki jest czy musze jeszcze poszperac?

0
  • #6 02 Paź 2008 16:29
    tronics
    Poziom 37  

Tzn o co chodzi? Masz synaptica, ściągnij sterowniki do grafiki (fglrx dla ati) i zresztą masz tam wszystko co możesz pościągać z serwerów. Np. compiz fusion panel by się przydał :)

0
  • #7 02 Paź 2008 16:43
    danlancher
    Poziom 27  

Np. Okno przegladarki zajmuje od groma miejsca,nie mozna tego pomniejszyc? W moizlli nie moge wejsc w zadne ustawienia.
    Na dysku na ktorym zainstalowalem mam jeszcze inne foldery z muzyka,filmami ktorych nie widac. Gdy podlaczam mp3 pod usb,nie wyswietla mi go...

Uff,ciezko bedzie przywyknac :/

okno przegladarki

0
  • #8 02 Paź 2008 16:51
    tronics
    Poziom 37  

Ja nie miałem problemów z wejściem do ustawień przeglądarki, nawet słownik ściągnąłem gdy oficjalnie nie było jeszcze polskiego pod tę wersję. Jeśli chodzi o inne foldery na tym dysku - zależnie od jądra będziesz mieć to w folderze HOST lub w mouncie jako dysk. Zrobiłeś na partycji np. E: obraz partycji linuksowej, linuks widzi ten obraz jako logiczny dysk. Natomiast partycja E: jest trochę inaczej dostępna. MP3 - posprawdzaj aktualizacje, ewentualnie znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na dręczące pytania po sieci. A okienka można zmieniać z lewej, z prawej, z dołu i na rogach - tj. rozmiary. Jest też minimalizacja, maksymalizacja i przesunięcie do innego pulpitu (liczbę i ułożenie określasz ty, standardowo są 2).

0
  • #10 02 Paź 2008 17:04
    danlancher
    Poziom 27  

Dzieki.

Cholera,probowalem zainstalowac glupie gg i nie potrafie :D Szok,bede to meczyc az zrobie.
    Gify mi wyswietla jako nieruchomy obrazek,filmy sa bez dzwieku i przypominaja tetrisa w swej plynnosci...

Dobra,ide buszowac w necie,moze cos znajde :D

0
  • #11 02 Paź 2008 17:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 02 Paź 2008 17:32
    danlancher
    Poziom 27  

Nie moge zainstalowac zadnego komunikatora,jakies bledy wyskakuja w terminalu. Do tego cos jest nie tak ze sterami od grafy

Chyba wroce do xp bo juz mnie to meczy...

0
  • #14 02 Paź 2008 19:30
    tronics
    Poziom 37  

Błędy mogą wyskakiwać, możliwe że podczas instalacji potrzebne są prawa administratora (sudo su/sudo). Dobrze instalować przez synaptica. Przy okazji co jest nie tak ze sterownikami grafiki, bo z tego co widzę są włączone i działają ok?

0
  • #15 02 Paź 2008 21:37
    danlancher
    Poziom 27  

Nie dzialaja poprawnie bo max odsiwezanie obrazu moge ustawic na 60Hz,normlanie mam na 85.Wszystko jest takie troche niewyrazne i oczy bola.

0