Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór TV na działce otoczonej drzewami

Kontar 02 Paź 2008 14:51 1258 8
  • #1 02 Paź 2008 14:51
    Kontar
    Poziom 9  

Pytanie laika: dlaczego telewizor turystyczny usytuowany na parterze z wysuniętymi antenkami odbiera 4 stacje telewizyjne - może kiepskiej jakości, ale odbiera. Natomiast telewizor podłączony do instalacji anteny zewnętrznej szerokopasmowej odbiera tylko najsilniejszy sygnał TVP1 ? Działka otoczona wysokimi drzewami.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego gdy podłączam przewód antenowy do anteny bez stykania oplotu do masy anteny mam lepszy sygnał?

Pozdrawiam

0 8
  • #2 02 Paź 2008 19:16
    mickemaster
    Poziom 27  

A może masz uszkodzona płytkę w antenie?

0
  • #3 03 Paź 2008 08:26
    Kontar
    Poziom 9  

Dziękuję za zainteresowanie się moim pytaniem. Antena jest nowa, więc raczej wykluczam awarię płytki.

0
  • #4 03 Paź 2008 11:37
    mczapski
    Poziom 38  

Ano zapewne anteną zewnętrzną dostarczasz zbyt silny sygnał. I dlatego dostarczenie pełnego sygnału pogarsza odbiór. I mało wiemy o tej antenie. Bo jeśli np ze wzmacniaczem. Lekarstwem dopasowanie sygnału do odbiornika.

0
  • #5 03 Paź 2008 13:26
    Kontar
    Poziom 9  

Jest to antena Telmoru ASR-860 P25. Odległość od nadajników TVP1 - ok. 60 km (kierunek zachodni). Pozostałe nadajniki w kierunku południowym, w odległości 25 km.
    Dlaczego przy zwarciu oplotu kabla antenowego do masy anteny sygnał pogarsza się? Może jakiś błąd w instalacji, albo w podłączeniu do gniazdka antenowego?

0
  • #6 03 Paź 2008 14:39
    zetdeel
    Poziom 38  

1. Gdzie jest ta działka (miejscowość)?
    2. Z jakich nadajników odbierasz sygnał?
    3. Sprawdź połączenia kabla; ekran nigdzie nie może stykać się z żyłą środkową.
    Sposób przygotowania przewodu do podłączenia wtyczki "F"

0
  • #7 03 Paź 2008 15:27
    Kontar
    Poziom 9  

1. Sokolniki k.Zgierza
    2. TVP 1 - Zygry, pozostałe Łódź

Dlaczego mimo wysokich drzew telewizor turystyczny na własnej antence łapie więcej kanałów? Dołączałem do niego również antenę pokojową ze wzmacniaczem - rezultat podobny do anteny zewnętrznej.

0
  • #8 03 Paź 2008 16:21
    terrade
    Poziom 36  

Kontar napisał:
    Natomiast telewizor podłączony do instalacji anteny zewnętrznej szerokopasmowej odbiera tylko najsilniejszy sygnał TVP1?

Najsilniejszy? To 80kW, a TVP2 ma 200kW i jest dużo bliżej Link z mocami
    Ponadto ta armata ASR-860 P25 jest za silna na te 25km. P15 chyba byłaby OK.
    Dalej: czy napewno wcelowałeś ją w Łódź? A jeśli tak to jak możesz odbierać TVP1? Przecież kąt między nadajnikami jest gigantyczny.

0
  • #9 03 Paź 2008 20:32
    Kontar
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim tematem.
    W Łódź wycelowałem swoją "armatą" napewno - myślałem, że to będzie sposób na tłumienie sygnału przez drzewa. Jedynkę prawdopodobnie odbieram jako sygnał odbity od ściany drzew. Tylko ciągle mnie ciekawi ten odbiór przez antenę teleskopową...

0