Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć wzmacniacz?

michal-sz 02 Paź 2008 15:26 1723 8
  • #1 02 Paź 2008 15:26
    michal-sz
    Poziom 9  

witam. mam pewien problem dlatego, że jestem początkujący w dziedzinie podłączania wzmacniacza. zacząłem od tego, że podłączyłem zasilanie z akumulatora, masę z karoserii, a sterowanie z radia (chyba prawidłowo). jak na razie nie mam zamiaru wstawiać tuby, dlatego pomyślałem, że zastosuje wyjście na wzmacniacz w radiu i podłączę do niego wzmacniacz do zasilenia głośników 4-drożnych. ale pomyliłem się nieco, bo te głośniki grały samym basem (stąd wynika moja niewiedza). pomyślałem, że w tej sytuacji sygnał do wzmacniacza poprowadzę z głośników wcześniej zamontowanych, które sygnał otrzymują prosto z radia. we wzmacniaczu wejście "input" przystosowane jest do końcówek chinch, a że ja takich nie miałem postanowiłem, dla próby, podłączyć jeden do obwódki gniazdka - POWSTAWAŁO JAKIEŚ DZIWNE ZWARCIE, NIC NIE GRAŁO, a kiedy włożyłem go do wewnątrz gniazdka głośniki grały. problem polega na tym, bo nie wiem jak w tej sytuacji podłączyć prawidłowo, poza tym dziwi mnie fakt dlaczego głośniki grają, kiedy podłącze (włożę do wewnątrz) tylko jeden kabel, obojętnie czy + czy -.proszę o radę. z góry dziękuję

• #2 02 Paź 2008 15:39
    kris6661991
    Poziom 25  

Na początek - możesz uszkodzić wtórnik wzmacniacza (preamp) gdyż podłączyłeś wyjście wysokopoziomowe pod Cinch, a po drugie wzmacniacz grał samym basem o to jest wzmacniacz do subwoofera z odcięciem przy ok 250Hz. :)

Pozdrawiam!

• #3 02 Paź 2008 15:45
    michal-sz
    Poziom 9  

nie wiem, ale działa i gra dalej. jak mam go podłączyć? możesz mi pomóc?

Dodano po 1 [minuty]:

czy to ma znaczenie co jest napisane na odwrocie? chodzi Ci o wejście HIGH i LOW?

Dodano po 37 [sekundy]:

bo ona ma po dwa takie wejścia

• #4 02 Paź 2008 15:54
    Świr
    Poziom 34  

High to wejście wysokopoziomowe - możesz pod nie podpiąć sygnał prosto z głośników pod ktore podłączasz radio. A wejście LOW to wejscie niskopoziomowe, podłączasz sygnał prosto z wyjść radia służących do wysterowania wzmacniacza (o ile takie ma).

• #5 02 Paź 2008 16:02
    michal-sz
    Poziom 9  

a mógłbyś mi powiedzieć dlaczego wystarczy, że podłączę prowizorycznie tylko jeden przewód do wnętrza gniazdka chinch we wzmacniaczu (bez różnicy + czy -) i głośniki grają, a kiedy podłączę do obwódki tego gniazdka nie gra nic? robi się tak jakby zwarcie, i te które grają, przestają grać

• #6 02 Paź 2008 16:30
    Świr
    Poziom 34  

Bo zewnetrzna strona chincha to masa, a środek to żyła gorąca. Morał jest taki ze jak wsadzisz kabel do srodka chincha to obwód zamykany jest przez mase karoserii z radiem, a jeśli podłączasz do tego pierścienia na zewnątrz robisz dokładnie zwarcie i pewnie reaguje zabezpieczenie radia. A to ze nie ma różnicy z plusem czy minusem to kwestia tego ze masz mostkowany wzmacniacz w radiu. Jedynie co sie zmienia to faza sygnału jaki podajesz na wzmacniacz.

• #7 02 Paź 2008 16:36
    michal-sz
    Poziom 9  

czuli reasumując, podłączając sygnał idący z zamontowanych głośników wystarczy że do wzmacniacza podłączę tylko jeden przewód, ale + czy -? do obwódki gniazdka chinch trzeba coś podłączyć?

• #8 02 Paź 2008 16:42
    timmy2000
    Poziom 9  

michal-sz, na prawde daj temu spokój dla dobra własnego, twojego samochodu i sprzetu tam zamontowanego (i niezamontowanego). niech zajmie się tym ktos kto sie na tym zna

• #9 02 Paź 2008 17:22
    michal-sz
    Poziom 9  

dzięki za dobre rady. pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME