Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Daewoo DTY25G6K chassis CP520 po burzy...

02 Paź 2008 16:23 2783 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam problem z w/w TV. Jest po burzy, i po przeryciu już u jednego naprawiacza... Przyszedł bez I806. (wstawiłem w to miejsce układ SE110, według schematu taki powinien być)
    Udało mi sie uruchomić przetwornice ale działa na zaniżonych napięciach. Nic się nie dzieje, tylko dioda świeci na zielono i zamiast
    143V mam 113V
    14,5V mam 11,5V
    11,5V mam 10,5V
    8V mam 5,8V
    Jak podniosę diodę D831 (po wtórnej od 11,5V to napięcia stają się za duże.)
    Zamiast
    143V mam 167V
    14,5 mam 16,5
    8V mam 9,3V
    Co ciekawe nie mam w tej gałęzi żadnego zwarcia. Po ponownym podłączeniu D831 napięcia spadają ale na napięciu 11,5V wisi stabilizator i jest za nim 8V. Podmieniałem dwa wsady pamięci ale nic nie pomaga. Nie wiem już czego się czepić??
    Podmieniałem STRFa, transoptor, no i kondensatory oczywiście.
    Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi
  • Poziom 11  
    Indyczes napisał:
    Oryginalnie w miejscu I806 siedzi DP142- wstaw taki i z napięciami problem zniknie.
    Pozdrawiam.

Opinia jest bardzo solidny ..

Daewoo -- TVC CHASSIS CP-520
    Link :spoko:
  • Poziom 15  
    Tak podejrzewałem właśnie. Dzięki za pomoc. Człowiek się kręci czasami wokół własnej osi.
    Już zamówiłem DP142. O efektach powiadomie po niedzieli.... :D:D:D:D
  • Poziom 15  
    Dokładnie jak przewidziałeś kolego Indyczes, po wstawieniu DP142 problem z napięciami zniknął. Ale TV nie odpala. Wszystkie napięcia są w normie, zapala się zielona dioda i nic więcej nie można zrobić, ani z klawiatury ani z pilota. Nie ma sterowania H i praktycznie poza świeceniem diody nic więcej się nie dzieje. Wgrywałem dwa różne wsady i jest bez zmian. Czyżby Profesor umarł?? :cry::cry:
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Czyżby Profesor umarł??

Pewnie tak "świeć Panie nad jego duszą"
  • Poziom 15  
    Czyli moje wypociny pewnie na daremnie.
    Mam jeden taki procek na stanie, nowy z pamięcią (kiedyś niepotrzebnie kupiłem, do jakiegoś Philipsa chyba jak dobrze pamiętam) ale różni się programem.
    Oryginalny jest TDA12020H1/N1B02
    a ja mam TDA12020H1/N1B10
    Można by to przełożyć??

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Cały czas myślałem że on jest po burzy od strony przetwornicy, a przed chwilą właśnie się dowiedziałem że po antenie. W takim razie chyba trzeba będzie sobie odpuścić