Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp do DSF na CYFRZE + POMOCY!!!

06 Mar 2004 11:22 4585 1
 • Poziom 2  
  Hey,
  Mam problem, posiadam dekoder Cyfry + i niestety nie zawiera on probramu DSF. Czy ktoś wie jak mógłbym zmienić parametry [B]oscylatora częstotliwości
  aby odbierać DSF. I jeszcze jedno nie chce zmieniac tych parametrów na stale tylko na kilka godzin. Da sie to zrobic?????

  POMOCY
 • Poziom 37  
  Cześć!
  Niestety, tuner cyfry niezbyt dobrze znosi przełączanie na inną satelitę a DSF jest na "Astrze". Nic nie piszesz o tym, jaki masz odbiornik? Legalny, czy "patschowany"? Jeśli legalny, to lepiej zainwestować 100 zł i za tą sumę kupić analog plus konwerter z uchwytem zeza. Przerabiane tunery mają już poprawioną tę wadę i dobrze pracują na Astrze i HB. Tłumacząc to z "polskiego" na "nasze" należy kupić (na "Allegro" koszt 50zł) tuner analogowy i konwerter z uchwytem do "zeza" (też koło 50 zł). Kabel, tyle metrów ile potrzeba od anteny do tunera. Do rurki, na której jest zamocowany konwerter, który odbiera HB, mocuje się uchwyt zeza a z lewej strony (potrząc do anteny) umocowujemy w uchwucie drugi konwerter i regulujemy go, ustawiając na "Astrę". Sygnał kabelkiem doprowadzamy do tunera analogowego i możemy odbierać na nim programy z "Astry" w tym i DSF. Drugi konwerter, tak jak dotychczas ustawiony na HB odbierał będzie C+ i inne pozostałe stacje.
  Pozdrawiam!