Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR CZ340 (lodówka) - szukam instrukcji obsługi

eryk100 03 Paź 2008 09:50 39145 8
  • #1 03 Paź 2008 09:50
    eryk100
    Poziom 12  

Szukam instrukcji obsługi do lodówki POLAR CZ 340. Ma ktoś ?

5 8
  • #2 16 Lis 2008 23:50
    wosokol
    Poziom 20  

stara poczciwa lodóweczka. Coś z nią nie tak? na zewnątrz (na górze szafki) masz trzy lampki: zielona: włączona do zasilania, żółta: praca ciągła agregatu zamrażarki ( max czas pracy to 24 godziny. po tym należy przełącznikiem-obok- wyłączyć lampkę, czerwona zbyt ciepło w zamrażarce. obok również pokrętło termostatu zamrażarki: '1' najcieplej tzn co najwyżej ok -15 C. wewnątrz komory chłodziarki jest pokrętło termostatu chłodziarki. MIN lub '1' (nie pamiętam) jest najcieplej tzn ok 10 C. Jeśli potrzeba to w najbliższym czasie poszukam oryginalnej instrukcji- skanu.

12
  • #3 17 Lis 2008 08:46
    eryk100
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź. Ano problem mam taki że mam włożony do lodówki termometr lodówkowy i niezależnie od ustawienia pokrętła termostatu nie obserwuje znaczących różnic w temperaturze. Zazwyczaj oscyluje między 5 a 9 stopni.

A zamrażarce przy ustawieniu pokrętła na 1,5 osiągnąłem temperaturę (-11) st. C.

Pozdrawiam

2
  • #4 17 Lis 2008 20:12
    servisant
    Specjalista AGD

temperatury w miare poprawne, zalezy jeszcze gdzie je mierzysz,jak masz ustawione pokretlo termostatu, w tych modelach lubil padac termostat na rozne sposoby, wiec moze to juz czas? ;)

1
  • #5 22 Gru 2008 00:57
    cichyp
    Poziom 11  

I jak z tą instrukcją?? bo ja też chciałem taką mieć bo posiadam CZ 340 ale nie mam instrukcji...

PS. czy to normalne żeby pomarańczowa lampka cały czas świeciła a zielona i czerwona nie (czerwona to wiem że nie powinna świecić :) )

2
  • #7 22 Gru 2008 20:57
    Monter Nr3
    Poziom 13  

Aby prawidłowo zmierzyć temp. w chłodziarce wstaw np. słoik z wodą i po 24 godz. zmierz temp. w wodzie a będziesz pewny, że taką temp. mają wyroby. Słoik możesz przestawiać na różne półki i ocenić gdzie jest najchłodniej (powinno być na półce dolnej). Pomiar w powietrzu jest b. nieprecyzyjny.
    Podobnie zmierzysz temp. w zamrażarce pamiętając, aby zamiast wody użyć cieczy niezamarzającej np. denaturatu lub zwykłej wódki.
    Jeżeli chodzi o lampki w CZ340 (dotyczą tylko zamrażarki), to:
    -pomarańczowa sygnalizuje pracę super (przełącznik w poz. załączonej) zamrażarka chodzi na okrągło! W normalnej pracy powinien być wył. tzn. lampka nie świeci.
    -czerwona sygnalizuje zbyt wysoką temp. (za ciepło) w zamrażarce. Po osiągnięciu wł. temp. powinna być zgaszona, co oznacza,że jest OK.
    -zielona powinna świecić cały czas, ale znając ten model po kilku latach świeci coraz słabiej, aż w końcu nie świeci wcale. Lampka nie ma wpływu na pracę zamrażarki.

4
  • #8 01 Maj 2009 19:46
    eryk100
    Poziom 12  

Tak rzeczywiście pomiar temperatury czasami pływa, a lampki zielonej nie widać już w dzień. Pewnie żaróweczka pod spodem ma przyczernioną bańkę.

Niestety pod podanym adresem nie ma instrukcji do tego modelu. Jest model PCB 340 A+ a nie CZ 340.

3
  • #9 02 Maj 2009 00:54
    rafam
    Poziom 11  

Witam
    Czerwona lampka alarmowa gaśnie po osiągnięciu -18 i zapala się jeżeli temperatura podniesie się powyżej -18 , termostat sterujący tą lampką ma bardzo niską Δt . Jeszcze jedno gwiazdki na lodówkach nie są dla ozdoby tylko oznaczają temperaturę w komorze zamrażania ,każda gwiazdka to
    6 stopni w minusie a gwiazdka w oddzielnym kwadracie to komora szybkiego zamrażania .

5