Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyciszenie wzm. audio podczas rozmowy tel.

gig12 03 Paź 2008 10:58 1248 3
  • #1 03 Paź 2008 10:58
    gig12
    Poziom 9  

Witam.

Posiadam dwa telefony stacjonarne - bezprzewodowe, podłączone do dwóch linii TP. Potrzebuję wykonać urządzenie wyciszające wzmacniacz audio w trakcie rozmowy telefonicznej, licząc od momentu sygnału dzwonka do końca rozmowy, a także przy rozmowach wychodzących.
    Czy ktoś ma jakiś prosty pomysł jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc. :-)

0 3
  • #2 04 Paź 2008 23:19
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Na ogół proste w działaniu urządzenia okazują się rozbudowane i trudne w realizacji.
    Czy masz choć trochę doświadczenia by zabrać się za coś takiego?
    Trzeba tu zaingerować i w konstrukcję wzmacniacza, i w obwody linii telefonicznej. Pomyśleć o separacji, zasilaniu...
    Szykuje się trochę zabawy.

0
  • #3 05 Paź 2008 06:42
    gig12
    Poziom 9  

Witam
    Dziękuję za zainteresowanie moim tematem.Jeżeli chodzi o doświadczenie to jakieś tam posiadam.Piszesz że trzeba zaingerować w konstrukcję wzmacniacza to nie problem bo sam go wykonałem i myślę ze tu sobie poradzę.Wyciszenie miałoby działać podobnie jak funkcja MUTE (zmasowanie sygnału audio na czas rozmowy).Większy problem jest po stronie telefonów.Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.Jeżeli macie jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Paź 2008 19:36
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Z linii telefonicznej musisz wydzielić sygnał dzwonienia.

Potem utworzyć sygnał informujący o zwolnionej bądź zajętej linii.

Uzyskane w ten sposób dwa sygnały posłużą do dalszej obróbki logicznej.

Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakiego działania się spodziwasz.
    Np jak długo ma trwać sygnał (umownie nazwany) "mute" od chwili zakończenia ostatniego dzwonka jeśli z założenia nie odbieramy telefonu.

Słowem... trochę przemyśleń i ołówek w dłoń. :)

0
  Szukaj w 5mln produktów