Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pasta pod procesor dziala jak klej?

03 Paź 2008 11:29 5489 10
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Stykając dwie płaskie powierzchnie jakimkolwiek mazidłem pomiędzy nimi zawsze zauważysz takie zjawisko, to ma jakieś swoje fizyczne nazwy ale już nie pamiętam :D
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, miałeś problem odkleić go od chłodzenia??
    Jeżeli tak to może dałeś za dużo pasty. Pasty raczej sie nie psują wiec jeżeli nie nakładasz za dużo to powinno być wszystko w pożądku :)
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    osobiście ja do takich rzeczy urzywam pasty silikonowej- termoprzewodzącej.nawt po dematazu mozna ja latwo wytrzec i elementy sa jak nowe.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Chodzi o ściaganie chłodzenia prostopadle do płyty głównej, co innego jak chwytasz za jeden bok i ściagasz radiator. TAkie coś często zdarza się przy s939/940/AM2 gdy masz koszyk do okoła i nie ma możliwości lekko poruszać chłodzeniem na boki żeby dostało się powietrza do pasty. Mi osobiście zdarzyło się zdjąć radiator razem z CPU
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Haha, to widać, że nie jestem sam, Damnian ;)

Ja osobiście odpinam obydwa zaczepy od koszyka, a następnie obracam radiatorem w lewo i prawo (AM2).

A co do pytania autora: Tak, jest to normalne.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Damnian napisał:
    to ma jakieś swoje fizyczne nazwy ale już nie pamiętam

Adhezja.
  • Poziom 43  
    Kohezja to spójność wewnętrzna np. kleju :)
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kohezja
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Adhezja

:arrow: wyrobekj
    Taki sam efekt będziesz miała po "sklejeniu" 2 kawałków (czystej) szyby za pomocą kropli wody.