Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 21pv340/01 pulsująca dioda standby i brak reakcji

drasmen 03 Paź 2008 21:12 1310 6
  • #1 03 Paź 2008 21:12
    drasmen
    Poziom 9  

Witam mam taki problem z telewizorem po włączeniu telewizora do gniazdka i załączeniu zasilania miga dioda power/standby czasami zmienia kolor i miga dość szybko jakieś 10 Hz podejrzewam procesor tda9560ps ale nie mam schematów ani nic a może już ktoś naprawiał takie coś główna przetwornica na pewno działa bo ją załączałem zwierając przekaźnik.
    pozdrawiam i z góry dziękuje.

Na forum obowiązują zasady pisowni - p.15 regulaminu.
    Proszę poprawić post. Nie należy używać Enter w trakcie pisania zdań.
    Proszę czytać opisy działów - przenoszę. [RR]

• #2 04 Paź 2008 08:56
    Indyczes
    Poziom 33  

Jakie chassis tego telewizorka?
    Pozdr.

• #3 04 Paź 2008 12:14
    drasmen
    Poziom 9  

Na płycie jest naklejka na której są napisane takie cyfry 089833 2E3/BGTXVC KW234 HB03 278610
    pozdr.

• #4 04 Paź 2008 15:25
    Indyczes
    Poziom 33  

Niestety to nie to, zobacz na ściance tylnej.

• #5 05 Paź 2008 02:00
    Mirek Z.
    Moderator

Wg dostępnych mi danych to jest TVCR E (Epsilon 2001).

Mechanizm nie jest zablokowany?

• #6 05 Paź 2008 07:52
    drasmen
    Poziom 9  

nie wiem a jak to stwierdzić czy jest zablokowany (jak zwierałem przekaźnik i załączałem przetwornice to silniczek od mechanizmu coś tam robi i sie zatrzyma a dioda rzadziej miga i dalej brak reakcji i brak obrazu czasami reaguje na przyciski na telewizorze i inaczej dioda miga ale nie chce się załączyć ).Jeszcze sprawdziłem ten silniczek i jak sie zatrzymał to ściągnołem gumkę i okazało sie że on dalej sie chce kręcić w stronę wysuwania kasety ale blokuje go szufladka na kasetę i tam dalej jest taki czarny wałek ustalający prędkość taśmy on też go blokuje nie wiem od czego zacząć co sprawdzić ??

• #7 19 Paź 2008 17:36
    drasmen
    Poziom 9  

Witam naprawiłem se już telewizorek był spalony tranzystorek załączający 32V na elektronikę nie umiałem znaleść żadnych danych na temat tego oryginalnego tranzystora więc wsadziłem irf630 i działa elegancko magnetowid nie był zablokowany
    dzięki i pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME