Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki GDN25/40/1 do kolumn ZG40C?

baloon 360 23 Paź 2008 10:45 3399 34
  • #31 23 Paź 2008 10:45
    baloon 360
    Poziom 20  

Tylko nie wiem czy sobie poradzę z wymieniem tego dolny resor w GDN25/40/1 jest jakiś preparat na rozpuszczenie kleju żeby zdjąć to zawieszenie górne i dolne czy nie mam ??

• #32 23 Paź 2008 13:17
    mczeslaw
    Poziom 36  

Membrany z górnym zawieszeniem nie wolno ruszać, ani zniszczyć.
    To jej masa i właściwości tego materiałowego zawieszenia czyni że ma on niepowtarzalne parametry TS.

Wycina się kopułkę przeciwpyłową, ale tak aby pozostało jej miejsce przyklejenia do naszej membrany w stanie nienaruszonym. W pozostałość po starej kopułce wklejamy na końcu drugą oryginalną, i nie będzie widać że coś było robione, a i wycentrowanie jej będzie jak w oryginale.

Jak już mamy dziurę w kopułce, to już możemy delikatnie odklejać naszą membranę od karkasu cewki. Cewkę też poleciłbym wymienić na nową na aluminiowym karkasie, gdyż poprzez lepsze odprowadzanie ciepła ze zwojów ( stara jest nawinięta na papierze ), zwiększymy moc głośnika do około 60 Watów.
    Nowa cewka musi mieć takie same wymiary zwłaszcza wysokość samego uzwojenia. A po drugie podczas odklejania od niej membrany lepiej ją zniszczyć niż membranę, ale zazwyczaj po tylu latkach to powinno się wręcz bajkowo wszystko odklejać.
    Teraz odchylamy membrane ku górze i już mamy dostęp do wyrwania starego dolnego resora.
    Jak zostawiasz starą cewkę to po śladzie starego klejenia wiesz gdzie przykleić nowy dolny resor. Ale po kolei.
    Swobodną cewką należy prawidłowo umiejscowić w szczelinie magnesu i paskami śliskiego papieru zaklinować ją aby była nieruchoma, ale w taki sposób aby paski klinujące rozmieszczone były równomiernie dookoła jej obwodu, od środka. To nam da to że po wyschnięciu, gdy juz na końcu powyciągamy te papierowe paski klinująco - centrujące, cewka będzie wycentrowana tak że nie będzie ocierała o magnes.
    Do zablokowanego karkasu cewki przeklejamy dolny resor, jak klej dobrze złapie, to przyklejamy resor do kosza. Potem jak klej już powysycha przyklejamy naszą membrane, a jak na drugi dzień już wszystko wyschnie i się usztywni, poprzez dziurę w starej kopułce przeciwpyłowej wyciągamy paski papieru, i głośnik już można wkładać do kolumny.
    Jak już wszystko gra, to na resztki starej kopułki przeciwpyłowej przyklejamy nową , taką samą , tym samym zakrywając pozostałości po starej.

Powodzenia. Dasz rade.

• #33 28 Paź 2008 21:06
    baloon 360
    Poziom 20  

Zaślepiłem w końcu tą membranę bierna porządnie tak jak powinno być i zrobiłem ten br ale to nic nie poprawiało dźwięku jednak muszę wymieniać te dolne zawieszenie na nowe tak jak radzi kolega wyżej ale chyba się tego nie podejmę

• #34 28 Paź 2008 22:06
    wiatrrr
    Poziom 16  

Kolega Mczesław ma rację warto zrobić regenerację . Ale potrzeba przy tym sporo dokładności żeby głośniki grały jak trzeba i nie każdemu to wychodzi . Możesz sprubować ale cewkę też napewno trzeba by wymienić bo ciężko bedzie jej nie uszkodzić nie odklejając membrany .
    Jeżeli nie chcesz sam to głośniki zregenerują Ci na :
    http://www.umifon.pl/
    Z tym że powineneś im napisać że chcesz zostawić orginalną membranę i cewka również ma mieć takie same parametry .
    Z wymianą resora dolnego w membranie biernej powinieneś sobie sam poradzić .

• #35 29 Paź 2008 09:43
    mczeslaw
    Poziom 36  

Czasami na alllegro warto poszukać, kiedyś widziałek ktoś miał oryginały w idealnim stanie, ale krzyczał za nie bagatela około 100 zł za sztuke, i pewnio je sprzedał bo kto zna ZG40C to wie co te kolumny mogą. Ja już 6 takich głośników zreperowałem, ale wcześniej robiłem inne, że tak powiem bardzej klasyczne, więc zgadzam się że że doświadczenie jest tu potrzebne.

Szukaj w 5mln produktów