Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis SOL 2,0 D4D problem z centralka z pilota...

Rappeerr 03 Paź 2008 21:54 9635 3
  • #1 03 Paź 2008 21:54
    Rappeerr
    Poziom 11  

Witam serdecznie
    Jak w temacie mam Toyote Avensis SOL 2,0 D4D rocznik "2000" jestem szczesliwym jej uzytkownikiem.
    Wczoraj załozyłem do pilota nowe baterie identyczne jak stare, efektem tego jest to ze pilot dziala tylko na LOCK natomiast nie działa wogole UNLOCK.Wszystko inne działa samochod pali itd jedyna ta wada ze nie ma UNLOCKA z pilota ;( Ponowana zamiana baterii tez nie zdala egzaminu. Wymiana bateri nie trwała wiecej niz 45s.

Czy jest jakis sposób na zakodowanie od nowa tego kluczyka czy jakies inne wyjscie z tej sytuacji (jak do tej pory jedyne to otwieranie kluczykiem)?:cry:
    Prosiłbym o instrukcje krok po kroku najlepiej.
    Probowałem juz innych opisow kodowania z avensisa i zaden nie działa ;(
    Prosze o pomoc
    Wrzucam jak wyglada kluczyk na odwrocie pisze "KOSTAL"
    reszta nr jest starta
    Toyota Avensis SOL 2,0 D4D problem z centralka z pilota...
    Dziekuje i pozdrawiam
    PS. Dodam że 2 kluczyk w ktorym sa dosyc slabe baterie poniewaz nie wymieniane dziala bez zarzutu otwiera i zamyka pali itd.

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Paź 2008 22:24
    irkor
    Poziom 27  

Pewne informacje dotyczące tego problemu znajdziesz na tym forum
    http://avensis.info/index.php

Znalazłem tam taką instrukcję:

1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce. Nie zamykaj drzwi!
    2. Włóż kluczyk do stacyjki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...
    3. Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk na kluczyku "LOCK" lub "UNLOCK" /kluczyk cały czas ma być włożony do stacyjki i być w pozycji "ON - jak napisałem powyżej/. Usłyszysz w tym momencie dźwięk zamykania/otwierania zamka dobiegający z panelu zamka centralnego.

0
  • #3 03 Paź 2008 23:46
    Rappeerr
    Poziom 11  

Tak wiem bylem na tym forum przetrzasnałem te wątki lecz ten sposob tez nie działa.

Probowałem 3 sposobami mianowicie:

I sposób
    1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce... Nie zamykaj drzwi!
    2. Włóż kluczyk do stacyjnki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...
    3. Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk na kluczyku "LOCK" lub "UNLOCK" /kluczyk cały czas ma być włożony do stacyjki i być w pozycji "ON - jak napisałem powyżej/. Usłyszysz w tym momencie dżwięk zamykania/otwierania zamka dobiegający z panelu zamka centralnego.
    4. Koniec - gotowe. 150 PLN wydaj na ciekawsze rzeczy.

II sposób
    3 razy zamknąć i otworzyć drzwi, potem włożyć kluczyk do stacyjki, wyciągnąć go, powtórzyć operację z drzwiami, włożyć kluczyk do stacyjki o dopiero potem nacisnąć jeden z przycisków

III sposób
    1)Otwarte drzwi kierowcy klucz wyjęty ze stacyjki
    2)włóż kluczyk do stacyjki i wyjmij
    3)zamknij i otwórz drzwi 2 razy
    4)włóż kluczyk do stacyjki i wyjmij
    5)zamknij i otwórz drzwi 2 razy
    6)zamknij drzwi
    7)włóż kluczyk do stacyjki włącz i wyłącz zapłon 1 raz wyjmij klucz ze stacyjki
    Zamek centralny powinien się zamknąć a następnie otworzyć (jeżeli tego nie zrobi to albo się nie zmieściłeś w czasach albo jest jakaś usterka)
    8)naciśnij i trzymaj przycisk lock kluczyka
    9)naciśnij 5 razy przycisk unlock kluczyka
    10)puść oba przyciski a następnie naciśnij lock albo unlock
    System powinien potwierdzić jednym cyklem zamka przyjecie kluczyka

MOZLIWE ZE COS ZLE ROBIE ZLE INTERPRETUJE POLECENIA

1) Pozycja ON to jest tak żeby sie zapaliła kontrolka nie zapietych pasów czyli na 1 lecz zeby to nie był zapłon, bo zapłon jest na 2(wszystkie kontrolki). Czy pozycja ON to tylko włożenie kluczyka i wyjecie bez przekręcania?

2)"zamknij i otwórz drzwi 2 razy" chodzi zamkniecie drzwi(kłapniecie)? czy o zamnkiecie drzwi kluczem z zewnatrz?

3)Czy wszystkie procedury nalazy wykonywać siedzac przez cały czas na siedzeniu kierowcy czy przy zamykaniu nalezy być na zewnatrz samochodu?

4) Czy wszystkie czynnosci musza byc wykonane w określonym czasie?

0
  • #4 04 Paź 2008 09:34
    Rappeerr
    Poziom 11  

Sposób 1 zadziałał i takze znalazlem odp na moje pytania.

1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce... Nie zamykaj drzwi! (chodzi o kłapniecie drzwiami)

2. Włóż kluczyk do stacyjnki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...(ON zaznaczone jest na stacyjce)(co do czasu ja czekałem az wiekszosc kontrolek zgaśnie)

3. Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk na kluczyku "LOCK" lub "UNLOCK" /kluczyk cały czas ma być włożony do stacyjki i być w pozycji "ON - jak napisałem powyżej/. Usłyszysz w tym momencie dżwięk zamykania/otwierania zamka dobiegający z panelu zamka centralnego.

4. Koniec - gotowe. 150 PLN wydaj na ciekawsze rzeczy.

Problem rozwiazany
    Temat zamykam
    Wszystkim udzielajacym sie dziekuje za współprace

0