Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie w sprawie tda1554q

04 Paź 2008 12:10 1025 16
  • Poziom 20  
    Witam mam jedno małe pytanie, czy coś się stanie jeśli przy budowie wzmacniacza na tym tda zastosuje kondensatory 220nF/250V zamiast 220nF/25V?? czy to nie ma znaczenia?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Nic się nie stanie.
  • Poziom 21  
    Witam. Wsadzaj te na 25V będzie działać.
  • Poziom 20  
    sp4olh napisał:
    Witam. Wsadzaj te na 25V będzie działać.

chodzi właśnie że chcę wsadzić na 250V :) bo takie mam. Ok dzięki za odpowiedź, chciałem się tylko upewnić. Temat można usunąć
  • Poziom 20  
    witam! Nie będę zakładał nowego tematu tylko napisze w moim starym. Złożyłem wzmacniacz na tda1554q, gra super (aż się zdziwiłem że tak ładnie jak na tak prostą konstrukcję) ale mam taki mały problem, gdy włączę wzmacniacz i nic nie gra to słychać w głośnikach ciche buczenie, gdy zaczyna grać buczenie znika. Dodam że zasilam go jak na razie zasilaczem AT
  • Poziom 24  
    A jak podajesz sygnał do kej konstrukcji? Masz przewody ekranowane? A może wzmacniacz jest blisko tego zasilacza komputerowego i "łapie" Ci zakłócenia?
  • Poziom 38  
    Masz na wejściu potencjometr który ściąga sygnał do masy ?
    Z czego podajesz sygnał ?
  • Poziom 20  
    przewody ekranowane, sygnał z telefonu lub mp3, nie mam potencjometru ale rzeczywiście wzmacniacz blisko zasilacza bo krótkie kabelki narazie mam. A co do tego potencjometru to jaki i jak go podłączyć (w którym miejscu)?
  • Poziom 38  
    Między telefonem a wejściem wzmacniacza, potencjometr ma 3 wyprowadzenia. na jedno skrajne podajesz sygnał, na drugie skrajne masę wzmacniacza środkowe na wejście wzmacniacza. Masę sygnału zostawiasz połączoną z masą wzmacniacza tak jak jest teraz.
    Sygnałem nazywam gorącą żyłę, ale chyba logiczne ;)
  • Poziom 20  
    jak tak to czytam co napisałeś to wydaje mi się źe wtedy można będzie regulować sygnał 1 kanału a ja mam stereo. Popraw mnie jeśli się mylę
  • Poziom 38  
    Stosujesz podwójny potencjometr albo dwa, nie wydaje ci się.
  • Poziom 20  
    a ten potencjometr to obojętnie jaki? Czy jakiś konkretny
  • Poziom 38  
    47k , logarytmiczny , literka "B" 22k też ujdzie
  • Poziom 20  
    witam! Kolejne moje pytanie dotyczące tego wzmacniacza. Czy można podłączyć do niego głośniki 2ohm? Albo równolegle na kanał po 2 głośniki 4ohm (też da w sumie 2ohm). Pytam się, gdyż tak zrobiłem, podłączyłem po 2 głośniki małej mocy (5W i 3W) równolegle na kanał, grałem nawet przez chwilę prawie na maxa i odsłuch był dla mnie bardzo pozytywny, jak na takie stare, małe głośniczki grało dość głośno. Tylko moje pytanie czy na dłuższą metę nie uszkodzę przez takie podłączenie scalaka?
  • Poziom 38  
    Możesz uszkodzić. Nie koniecznie za 10 minut a np. za 30.....
    Jak nie będziesz grał na maxa... to można używać 2ohm, ale wkońcu się zapomnisz i się spali.
  • Poziom 20  
    czyli najlepszym rozwiązaniem zeby to podłączyć byłoby pozbyć się mostka, tak? I wtedy byłoby 4x11w i można podłączyć 4 głośniki 4ohm. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
  • Poziom 38  
    Albo pozbyć się postka albo podłączyć na kanał po dwa glośniki ale szeregowo, na jedno by wyszlo, i tak i tak mniejsza osiągana moc.