Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie tylnej klapy w oplu Corsie B

04 Paź 2008 16:48 4779 17
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    Chcę wygładzic tylna klape w moim opelku.Zostaje tylko problem z otwieraniem.Myślę o siłowniku zamontowanym na klapie i przycisku w środku.Mam tylko problem jakii siłownik dobrac i jak to wszystko podłączyc. Prosił bym o pomoc
  • Poziom 9  
    ściągnołem dzisiaj tapicerkę tylnej klapy i zauważyłem że po wciśnięciu przycisku na zewnątrz ciegno idzie w dół.Wziołem zamknąłem klape i od środka pociagnołem to ciegna w dół, zamek przeskoczył tylko, że zablokował sie na drugim stopniu zamka( w takim wypadku jedna osoba musiała by nacsnąc przycisk a druga w tym czasie podnosi klapę:(. Zeby otworzyc ją siłownik musiał by jakąś chwilę byc w pozycji roboczej a pózniej automatycznie wrócic do położenia "spoczynku"żeby można zamknąc klape.Tak mi się to wydaje
  • Poziom 15  
    można przestawić zamek na ryglu ale to może spowodować nie otwieranie klapy,nie lepiej by było za montować jakiś odbój lub sprężynę w ten sposób żeby odpychała klapę w momencie zwolnienia zamka????
  • Poziom 14  
    Są odboje na klapie fabryczne i wystarczy podregulowac.
  • Poziom 9  
    a wktórym miejscu dokładnie?
  • Poziom 14  
    popatrz na klapę ,są z gumy.
  • Poziom 9  
    I wystarczy je wykręcic i powinno zda egzamin?
  • Poziom 14  
    jest dokładnie jak mówisz.
  • Poziom 9  
    To jutro zobaczę jak sprawa przedstawia.Jak sądzisz taki siłownik nadał by się?
    http://www.allegro.pl/item443789593_najmocniejszy_uniwersalny_silownik_8kg_slave.html

Dodano po 3 [minuty]:

lub taki ???
    http://www.allegro.pl/item448596931_silownik_slave_lub_master_najlepszy_na_allegro.html

Dodano po 3 [minuty]:

znalazłem jeszcz coś takiego

http://www.allegro.pl/item446720356_silownik_slave_mocny_8kg_prom.html
  • Poziom 12  
    te siłowniki nie nadają się do otwierania klapy są za słabe żaden z nich nie będzie w stanie ruszyć zamka, te siłowniki są do zamków centralnych do ryglowania.
  • Poziom 15  
    dobra dobra,jak podkręcisz oryginalne gumowe odboje w klapie to po pierwsze będzie się ciężko zamykała,trzeba będzie nieźle trzasnąć,żeby ją zamknąć,a po drugie to zmieni jej ustawienie względem karoserii.ja bym za montował zwykły siłownik i coś wy kombinował żeby klapa nie miała tak dużych na prężeń. nie lepiej by było zamiast włącznika oświetlenia w bagażniku za montować coś podobnego do tej krańcówki tak żeby odpychało klapę wystarczająco.
  • Poziom 9  
    Wykręciłem te gumowe odboje i nic to nie dało. Jaki siłownik by Pan polecił.Sa na allegro siłowniki do klap ale są one na linke a w corsie jest cięgno.Myślałem o zpiłowaniu tej zapadki co łapie na drugi stopień ale nie wiem czy to dobry pomysł.Najlepiej jakby było coś takiego co przytrzyma siłownik na przykład 40 sekund w pozycji roboczej wtedy można by spokojnie otworzy klapę a po tym czasie wrócił by do fazy spoczynku i mozna by zamknac klapę.Ale nie wiem czy takie coś jest:|
  • Poziom 14  
    zwykły siłowniczwk uniwersalny z centralnego zamka i odbojami dobrze wyregulować i to działa, już nie raz takie rzeczy się robiło i nigdy problemu nie było, jak się boisz że nie da rady to daj ten siłownik na 8kg ale i mniejszy sobie radzi jak zamek jest w klapie.
  • Poziom 9  
    A co z przycięciem tej zapadki w zamku?
  • Poziom 15  
    ja bym nie ryzykował piłowania zamka,jeśli chodzi o czasówkę to jest urządzenie które nazywa się "wyłącznik zwłoczny" stosowany w polonezach.czas pod trzymania to ok.10sek.
  • Poziom 14  
    zamontuj sobie najpierw ten elektryczny siłownik do otwierania i jak ci nie otworzy drugiego stopnia to będziesz myślał o czasówce,ale myślę,że jest zbędna ,bo się otworzy za jednym pociągnięciem.
  • Poziom 9  
    Ściagnołem tapicerkę klapy i przy zamkniętej klapie pociągnołem ciegnem i zamek załapuje na ten drugi zatrzask (klapa jest taka jakby nie domknięta podobnie jak za słabo "trzaśnie się drzwiami)