Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny Estradowe Sony+Tonsil

Maciek Góźdź 01 Lut 2009 21:37 16963 43
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    to chyba pomysle nad tym d500, a te horn unit są używane dlatego taka niska cena . znalazłem Karte katalogową tego ISOPHON to całkiem niezły głośnik chyba go kupie. tylko nie za 180zł za 2 szt . karta katalogowa : kolumny Estradowe Sony+Tonsil
    Bedą sie nadawały do kolumn ? ?jaka trzeba zrobić zwrotnice ?

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

to jak warto je kupic ?
    SzokalML
    Poziom 36  
    Isophon to dobry driver, ale jak sama nota wskazuje, gra do 10000 hz, więc i tak musisz zastosować zwrotnicę trójdrożną, a od 10000 hz wzwyż dać jakiegoś tweetera choćby te co masz - GDWT.
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    a to jaki podział zastosować ? Nie zależy mi na super jakości można by było gdwt odciac samym kondensatorem i stłumic ? kupiłem te drivery . Chciałbym zrobić zwrotnice z podzizałem na 1 khz jakie cewki mam nawinąć ile zwojów , jaka średnica i jakim drutem ?
    heeler11
    Poziom 14  
    mateusz885 grzeczniej
    a co do kolumn to bardzo fajne jaki cię koszt wyniósł
    gdzie tego używasz w domu
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    kolumn używam do nagłasniania imprez. Kolumny przeszły modyfikacje. Nowa trójdrożna zwrotnica ,o stromości 12db. na każdy tor. Podział: 1200hz, 6000hz, Cewki nawijane na zamówienie w Janbo. Zabezpieczenia driver żarówka 50W 12V , Głośnik wysoko tonowy żarówka 21W 12V. Teraz tylko została krata lub maskownica na głośnik basowy .Strojenie kolumn 50hz, niedługo wykonam pomiary parametrów głośnika basowego i całej kolumny ,zbudowałem Jig, tylko muszę zmienić karte dźwiękową. Koszt 2 kolumn po modyfikacjach ok 650zł. Odsłuch:Dźwiek bardzo sie poprawił, czytelny środek, dobre wysokie tony i mocny bas, dokładniej opisze jak przetestuje kloumny na jakiejś imprezie,

Fotki:

Skipior
    Poziom 20  
    Gdybyś od razu przed budową popytał kolegów i poprosił o pomoc to nie było by konieczne takie cudowanie. Kolumny wyglądałyby przynajmniej tak jak wyglądać powinny. Teraz masz jakieś cudo z słabą zwrotnicą ( janbo to wcale nic dobrego ).

Rozumiem, że kolumny mają zarabiać na siebie, ale fakt estetyki i sprawności faktem pozostaje...

Wystarczyło dać D800Ti w hornie H-9. Jest on mały i może zmieściłby się do Twoich paczek.
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    Skipior czy zwrotnica jest slaba to nie wiem ... lepiej było wstawić uniwersalną? Wiele firmowych kolumn które kosztuja ponad 2 razy tyle maja gorsze zwrotnice . Z janbo są tylko cewki, zwrotnice projektowałem i wykonałem sam . i powiedz co ci się nie podoba w zwrotnicy? , Cewki są nawinięte grubym drutem i parametry są prawdziwe. Na d800 nie miałem kasy a te tuby graja naprawdę dobrze i kupiłem je po okazyjnej cenie . Nie ma dziury w pasmie . A co do estetyki, inaczej sie poprostu nie dało mogłem pomyśleć wcześniej, jak robiłem obudowy. Na front niedługo będzie krata.
    wiewior_kg
    Poziom 26  
    O matko, ale kombinujesz :?
    Mogłeś zostawić tak jak było, na imprezy i tak by Ci wystarczyło. A tak to tylko wydałeś kasę niepotrzebnie. Juz lepiej było by zrobic tak jak mówi Skipior, D800i + nawet zwrotnica z kalkulatora i przynajmniej miało by to ręce i nogi a tak...
    Jaki driver tam siedzi ?? A ten wysokotonowiec to Tonsil, który model ??
    Piszesz, że na D800 nie miałeś kasy... jakoś 650zł na tą modyfikacje miałeś :D A D800+zwrotnica wyszedł by troche taniej jednak.
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    650zł całe kolumny .... Driver to ISOPHON DKMT 1226/8. a na modyfikacje ok 200zł drivery + zwrotnice . I naprawdę się opłacało. W końcu jest czysty środek i nie ma dziury w paśmie .I bez tego drivera kolumny nie nadawały się do nagłośnienia wokalu,mowy itp . Tonsil to gdwt 9/80. może nie jest najlepszy ale przy wysokim odcięciu gra tak dobrze .
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    Ostatnio przerwało mi się zawieszenie w głośniku basowym przy samej membranie, Kleiłem budaprenem ale po imprezie znowu się rozleciało . Chciałbym zmienić zawieszenia w tych głośnikach ale problem polega na tym ze oryginalnie zawieszenia są scalone z membraną . czy beda pasowały zaiweszenia z firmy umifon ? http://www.umifon.pl/zawieszenia.html (oczywiście pomierze dokładnie głośniki . ) czy bedzie trzeba zmieniać membrany ? Prosze o szybką pomoc
    karasws502
    Poziom 17  
    Nie będzie trzeba zmieniać membran, pomierz głośniki i złóż zamówienie w umifonie, oni Ci tam już coś dopasują, zapewne dostaniesz zawieszenie z estradowych Tonsili.

Żeby oddzielić zawieszenie od membran będziesz je musiał wyciąć innej opcji nie ma no chyba że wolisz całość wraz z membraną wymieniać. Jednak bym proponował wyciąć i tą nową zamówioną po prostu porządnie przykleić zarówno do kosza jak i do membrany obojętnie czy od przodu czy od tyłu.

Pozdrawiam Karol ;)
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    Dzieki za pomoc. Wstawie fotki po regeneracji . Niedługo będę robił basy do tych kolumn. Myślałem o 2szt tuby eqtom. Na jakich najlepiej głośnikach zrobić te tuby? żeby było tanio i dobrze ;D
    mateusz885
    Poziom 23  
    Osobiście zastanowiłbym się nad bardziej uniwersalnym/mobilnym rozwiązaniem przy użyciu niezawodnych przetworników, ewentualnie skopiować projekt z forum na gardzonym głośniku emi Delta 15LFC, właściciel zachwalał ten wytwór, ponoć zaskoczył bo bardzo pozytywnie, głośnik jest stosunkowo tani, a w przypadku coś bardziej uniwersalnego to może BR na kappie 15LF lub sigmie pro18 czy omedze pro 18? można wiele, a właściwie tyle na ile pozwala nam budżet, którego nie podałeś :)
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  
    Budżet jest niewielki myslałem żeby zrobić tuby eqtom na stx GDN-27-450-8-SC. NIska cena duża moc i efektywność . Jakby zagrał ten głosnik w tubie eqt ? ewentualnie są jakieś mniejsze odwrotki lub inne tuby na jednym stx np 30/550 ?