Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Statusy w Motoroli GM 360

04 Oct 2008 18:36 2592 5
  • Level 10  
    Witam. Poszukuje informacji na temat skonfigurowania trzech Motoroli: GM360 i dwóch GP360 tak aby możliwe było miedzy nimi wysyłanie statusów. Gm360 ma pracować jako baza, a pozostałe ręczne jako radia nasobne. Problem polega na tym iz potrafię skonfigurować wysyłanie statusów miedzy dwoma dowolnymi radiami (baza - nasobne), natomiast gdy wchodzi kolejne (drugie) radio nasobne to ze statusami zaczyna sie jazda. Czy jest możliwe wysyłanie poszczególnych statusów na konkretne radia ?? (to na pewno pozwoliłoby rozwiązać mój problem). Czy ktoś z fachowców od programowania Motoroli może mi pomoc w tej kwestii, lub ewentualnie podesłać jakieś dwa, bądź nawet trzy, przykładowe codeplugi na wzór. Dziękuje kolegom i koleżankom za pomoc. Pozdrawiam Sebastian
  • Moderator
    Ustawienie statusów jest dość skomplikowaną czynnością a zanim je ustawisz to trzeba dokładnie zdefiniować co chcemy przekazywać.
    Pamiętamy ze:
    - liczba statusów w systemie nie może przekraczać 998 komend
    - każdy radiotelefon ma tabelę statusów na 32 pozycje (16 w starszych wersjach) które są wybierane ręcznie z tabeli lub definiowane przyciskiem,
    - nie używajmy statusu jednocyfrowego "0"
    Mam nadzieję że te podstawowe prawdy już znasz.
    Jest możliwe wysyłanie statusów indywidualnie ale pod warunkiem że status będzie poprzedzony wywołaniem indywidualnym i inne radia nie będą miały zapisu w dekoderach by na takie wywołanie reagować.
    O ile w GM380 nie jest to żadnym problemem to w GM/GP360 taka listę statusów połączonych z indywidualnymi wywołaniami trzeba zdefiniować (a tabela jest krótka)
    Inaczej mówiąc: definiuje się tabele kontaktów (contact list) oraz tabelę statusów (status list) a wysłanie polega na wyrzuceniu wywołania indywidualnego z dopełnieniem statusem jako normalny call1 do n.
    Wykonywanie tego "na piechotę" przy pomocy klawiatury w GP/GM360 jest dość utrudnione....
  • Level 10  
    Witam. Dziękuję za tak szybka odpowiedz. Pokombinuje trochę z tym indywidualnym wywołaniem. Jeszcze tego nie testowałem. A czy możliwe jest otrzymanie od kolegi jakiegoś przykładowego codepluga z tymi opcjami. Nie chce się narzucać ale pewnie znacznie ułatwi mi to działanie. Z góry dziękuje. Pozdrawiam Sebastian.

PS. Czy są organizowane kursy programowania radiotelefonów Motoroli dla osób prywatnych, ewentualnie krótkofalowców.
  • Moderator
    Motorola Polska organizuje takie szkolenia, ale raczej dla autoryzowanych serwisów lub dużych firm posiadających własne serwisy dla swojego sprzętu - najczęściej powyżej 500 sztuk.
    Nie mam aktualnie żadnego kodpluga ze statusem. Nie zajmuję się już tym od 2 lat ale mam soft do motoroli i mogę podziałać na jakimś, nawet na fikcyjnych częstotliwościach i numerach...
    Proponuję zapoznać się helpem w oprogramowaniu, są tam podane przykłady.
  • Level 12  
    Witam.
    Statusy dla radiotelefonów w ilości więcej niż dwa w sieci musisz poprzedzić adresm indywidualnym radiotelefonu do którego jest skerowany. Robisz dwie sekwencje. Pierwsza jest adresem indywidualnym druga statusem. W definicjach dekodera wpisujesz że sekwencja druga musi być interpretowana po odbiorze jako status.
    W tych raditelefonach mozesz utworzyć 255 lstę statusów o 14 znakowej nazwie alfanumerycznej, poczytaj sobie help programu.
    Ciekawi mnie skąd kolega irekr wziął ilość 998 komend i 32 pozycje w tabeli. Ustawienie w GM380 wcale nie jest prostsze niż Gm360, program jest taki sam.
  • Level 10  
    Witam.
    Staram się dojść samemu do tego jak zaprogramować te radyjka, lecz niestety coś mi z tym nie za bardzo idzie. Myślę że przydałoby się udać na kurs, ale skoro dla osób prywatnych Motorola nie organizuje kursów, pozostaje tylko "help", pomoc kolegów oraz własna przygoda połączona z nieustannymi próbami.
    Jeśli jednak kolega ma chwilkę czasu i chęć do wyciągnięcia pomocnej dłoni, to byłbym wdzięczny za skonfigurowanie przykładowego codepluga na radio bazowe i na jedno z radii nasobnych, oczywiście na dowolnej częstotliwości. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Sebastian.