Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 35C15- nie odpala

04 Paź 2008 19:27 22896 9
  • Poziom 9  
    Wiatm,
    posiadam Iveco 35C15 z 2002r. Jest po wymaianie filtrów paliwa i regulatora ciśnienia w pompie wtryskowej zaczął ciężko odpalać. Po nocy musze do dłużej kręcić i zaczyna mrugać kontrolka wtrysku, w tedy nie odpali na zaciąg po jednym metrze silnik pracuje bez zastrzeżeń. Co może być problemem? Z góry dziekuję za pomoc.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam.
    Marcinooos napisał:
    Jest po wymaianie filtrów paliwa i regulatora ciśnienia
    zawsze z filtrem się wymienia regulator? Czy może wcześniej ciężko palił i wymiana dalej nie przyniosła efektów? O czymś takim jak świece..... itd...
  • Poziom 9  
    Przed wymainą odpalał dobrze ale było to latem.Wymieniłem filtr oraz regulator ponieważ zapalała się kontrolka wtrysku, silnik słabł i po komputerowej diagnostyce okazało się, że jest uszkodzony regulator. Obecnie nie uruchamia się jeszcze świeca płomieniowa. Nie jestem pewny czy ten silnik posiada świece żarowe. Teraz diagnostyka nie wykazuje żadnych nieprawidłowości.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Jeśli by była płomieniówka, a była niesprawna to sterownik silnika wyrzuci usterkę (pomijając niesprawny bezpiecznik). Pompa paliwa elektryczna pracuje? Jeśli uruchomisz silnik , a następnie zgasisz po kilku sekundach uruchomisz od razu?
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki sprawdzone i wszystkie działają tak samo jak pompa paliwowa.Po odpaleniu i zgaszeniu po kilku sekundach też nie chce odpalić. Silnik po pierwszym odpaleniu musi trochę pochodzić i w tedy nie ma problemu z odpalaniem przez cały dzień.
    Do czego służa przewody przychodzące do filtra paliwa?(jeden chyba do elektrozaworu a drugi nie mam pojęcia).
  • Poziom 9  
    Sprawdź wtryski.... musisz zdjąć przewody przelewowe i kręć silnikiem i patrz z którego najwięcej leci i ten będzie albo do regeneracji albo do wymiany...
  • Poziom 1  
    Witam MAM PROBLEM Z IVEKO 2.3 HPI 2007r,wyswietla mi bład nu.139 co to może byc
  • Poziom 1  
    WITAM JA MIAŁEM TEN SAM PROBLEM MOGŁEM KRĘCIĆ I KRĘCIĆ I NIE CHCIAŁ ODPALIĆ .NA POPYCH NA STRZAŁ.WYMIENIŁEM ROZRUSZNIK I TERAZ CHODZI
  • Poziom 1  
    U mnie lało z jednego wtryskiwacza, po regeneracji pali od strzała.
  • Poziom 10  
    Witam dołączę się do tematu mam problem z iveco daily 50c14 które nie pali jak jest zimno, lecz gdy postawie go w garazu temp ok 8 stopni pali na dotyk. Sprawdziłem świece wypalają sią ładnie i przekaźnik świec podaje na prąd ok 20 s. Wymieniłem filtr wstępny , sprawdziłem wtryski na przelewach i równo podawały, Komputer texa jedynie pokazał błąd wału lecz obstawiam ze błąd jest od długiego kręcenia rozrusznikiem, założyłem nowy zawór regulacji ciśnienia co jest na pompie, w sobotę odpalił za pierwszym lecz dzisiaj już problem powrócił. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem? i z Góry dziękuję za jakąś pomoc.