Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 32 cale do odbioru obrazu z kablówki

tondEK 04 Paź 2008 20:05 4346 14
  • #1 04 Paź 2008 20:05
    tondEK
    Poziom 2  

Witam

Poszukuje LCDka, który będzie generował obraz wysokiej jakości ze zwykłej kablówki. Nie zależy mi na jakiś super bajerach Full HD itp. Chciałbym, żeby jakoś obrazu nie była gorsza niż w moim wysłużonym, kineskopowym 29 calowym Philipsie.

Widziałem obraz na LCDkach (Samsung, Funai, Sony) u moich sąsiadów (korzystających oczywiście z kablówki) i powiem szczerze, że był on daleki od ideału i gorszy niż na telewizorze kineskopowym :|

Na tą chwilę skłaniam się do zakupu LG 3000 lub LG 5000, ale nie jestem pewien jak sobie poradzą z odbiorem sygnału z kablówki, a nie z cyfrowego dekodera czy DVD.

Bardzo proszę o pomoc i cenne uwagi.

POZDRAWIAM

• #2 05 Paź 2008 17:49
    Maciek764
    Poziom 12  

Choćbyś się ze**ał to nie będzie lepsza niż na kineskopie. LCD zupełnie sobie nie radzę z sygnałem analogowym a to producenci robią ludziom wodę z mózgu że LCD jest cudowne. Zostań przy kineskopie jak chcesz mieć dobry obraz albo kup plazmę...

• #3 05 Paź 2008 18:21
    oślizgła glizda
    Poziom 2  

Co się dziwisz, ludzie chodzą po sklepach a tam obraz jak pocztówka. Mało kto wie (lub nie chce wiedzieć) że to są materiały prezentacyjne wysokiej rozdzielczości filmowane specialną kamerą li tylko do celów marketingowych.
    Potem przywozi do dmociu podłącza pod antenę, kablówkę lub divixy i ZONK.Obraz gorszy niż na starym kineskopowym. I zdziwienie jak to możliwe przecież kupiłem najwyższy model FULL HD????

• #4 05 Paź 2008 18:45
    pipałosia
    Poziom 25  

Ja siętak zrobiłem w konia wierząc sprzedawcy.Na kablówce obraz nędza kupiłem tuner i jest ok jak w sklepie .

• #5 06 Paź 2008 09:22
    Jj1961
    Poziom 20  

Zgadzam się całkowicie z Mackiem 764.

• #6 07 Paź 2008 00:52
    tondEK
    Poziom 2  

No więc właśnie tego się obawiałem. Przy kineskopie nie dam rady zostać bo po przemeblowaniu pokoju priorytetem stały się gabaryty...

Słyszałem również mit o 100 HZ w LCD, że w tym przypadku poprawia jakość odbieranego sygnału... :!::?:

• #7 07 Paź 2008 01:15
    mirex
    Poziom 43  

Maciek764 napisał:
    Zostań przy kineskopie jak chcesz mieć dobry obraz albo kup plazmę...

Plazmę? Aż taka różnica między LCD? Nie wiesz czemu tak staniały? Rachunek za prąd też należy uwzględniać.

• #8 07 Paź 2008 14:06
    Maciek764
    Poziom 12  

Roznica jest niejednokrotnie kolosalna. LCD to takie praktyczne w uzytkowaniu budzetowki gdzie jakosc obrazu schodzi na dalszy plan. A jak kogos stac na plazme to go tez stac na kilkuprocentowy wzrost rachunku. LCD potrzebuje astronomicznej sily sygnalu analogowego zeby cokolwiek niekwadratowo wyswietlic, plazma tak jak CRT...
    A i jak chcesz do analoga to nie pakuj sie w zadne full hd tylko hd ready...

Popraw się kolego troszkę. Pkt. 15 regulaminu - znaki diakrytyczne. [@mirex]

• #9 17 Paź 2008 15:13
    tkaczmarski
    Poziom 9  

A ja proponuje Toshibę 32CV500PG
    Za ok 1900 zł masz niezłą jakość.

• #10 18 Paź 2008 11:55
    tondEK
    Poziom 2  

Zdecydowałem się jednak na zakup LG6000 za 1800 zł i jestem w 100% zadowolony z decyzji. Jakość obrazu z kablówki jest naprawdę bardzo dobra, szczerze mówiąc to jest dużo lepiej niż nawet w moich najbardziej optymistycznych założeniach :D

Ponadto świetna jakość wykończenia, czytelne i intuicyjne menu. Jedyne do czego można się przyczepić to trochę za słabe głośniki.

Szczerze polecam ten TV!!!

• #11 18 Paź 2008 16:05
    jaja ture
    Poziom 15  

A ja właśnie mam LCD samsunga 32 cale i zwykły tv CRT podłączone do jednej i tej samej kablówki.
    I póki nie właczyłem mojego starego crt 100hz to tez mi się wydawało jaki piękny jest obraz z tego LCD. Zmieniłem zdanie jak włączyłem oba jednocześnie.
    Na crt oczywiscie lepszy, może nie jakoś powalająco, ale lepszy. Szczególnie na obrazach mocno skompresowanych i ciemnych filmach.

Sprzedaję tego LCD. Szkoda się męczyć.

• #12 26 Paź 2008 23:13
    polkos
    Poziom 17  

jaja ture napisał:
    A ja właśnie mam LCD samsunga 32 cale i zwykły tv CRT podłączone do jednej i tej samej kablówki.
    I póki nie właczyłem mojego starego crt 100hz to tez mi się wydawało jaki piękny jest obraz z tego LCD. Zmieniłem zdanie jak włączyłem oba jednocześnie.
    Na crt oczywiscie lepszy, może nie jakoś powalająco, ale lepszy. Szczególnie na obrazach mocno skompresowanych i ciemnych filmach.

Sprzedaję tego LCD. Szkoda się męczyć.

Po pierwsze, można wzmonić sygnał robi to kablówka ( przeważnie darmowo - o ile jest taka możliwość) , zmienić kabel , najlepiej dobre kable antenowe, wtyczki, filterki - za klikanaście złoty można zrobić cuda.

Może masz poprostu tv crt z wyższej półki a lcd "marketowy" model więc nie ma co w takiej sytuacji oczekiwać super odbioru, chyba ,że na sygnale hd.

Po trzecie może masz zbyt małą odległość od tv , przy crt nie jest to aż tak ważne( chodzi oczywiście o jakość obrazu) jak w przypadku tv lcd.

Nie sądzę byś mówił poważnie o sprzedaży tv i domyślam się ,że jest to tylko tekst " prowokacyjny" .
    Nie wiem skąd bierze się tak mocna niechęć do tv lcd i dlaczego tak wiele osób powiela niczym nieuzasadnione teorie o tv lcd.
    - zazdrość z niemocy posiadania takiego tv?
    - niewiedzy?
    - złego doboru tv do ogladającego?
    Jeżeli kryzys "nie zje świata" to w ciągu 2-3lat masa kanałów będzie w HD i będziesz znów inwestował w nowy TV?

Z moich obserwacji wynika , iż około 90 % jest zadowolonych z wyboru tv lcd, te 10 % to zbyt duży tv ( i nie było możliwe przekonanie ,że 42" tv do pokoju 15 m kw to pomyłka ale coż klient chce miec taki , bo sąsiad ma i zawsze większe to "lepsze") w tych 10% są osoby którym tv np się zepsuł.

Powtarzam w nieskonczoność :
    - z reguły nie kupować najtańszych modeli danej marki,
    - dopasować wielkością ekranu do pomieszczenia!!! Naprawdę lepiej niech będzie on mniejszy niz ma być za duży .
    - tu apel do sprzedawców , pokazywać dla klienta jak tv odbiera na zwykłym sygnale a nie tylko HD, faktycznie jak klient widzi krystalicznie piękny obraz w sklepie na HD i podłączy w domu do anteny siatkowej a tu obraz jest inny - to nie ma co się dziwić , że może czuć się rozczarowany.
    Pozdrawiam

• #13 27 Paź 2008 00:40
    jaja ture
    Poziom 15  

Jak pisałem kolego. Każda z technologi ma swoje zalety i wady. Trzeba umieć to rozróżniać. Spróbuj oglądać na LCD filmy DIVX czy takich dość mocno skompresowanych, nawet DVD. I tu nie chodzi o poziom sygnału antenowego, a głównie o rozdzielczość i poziom kompresji! Materiałów o których można powiedzieć, że wyglądają naprawdę lepiej jest w tej chwili niewiele i większość ludzi w naszym kraju nie ma do takich dostępu. A kupowanie telewizorów FULLHD to już całkowite nieporozumienie.
    I właśnie tą zaletą dobrego 100hz crt jest to że możesz oglądać go sobie z bliska lub pod jakimkolwiek kątem, z boku i nic nie tracisz na jakości.
    A LCD najlepiej na wprost i z pewnej relatywnie większej odległości.
    Lcd ma lepszą biel, za to gorszą czerń i kąty widzenia, pobór mocy porównywalny lub nawet często większy, no ale lepszą ostrość, crt za to znowu tańsze, również naprawy, itd....
    Tak więc nie można powiedzieć, że crt jest gorszy, czy lcd lepszy.
    ps
    Tak crt mam z wyższej półki i o wiele tańszy od tego LCD -nie marketowy, też taki lepszy).

• #14 27 Paź 2008 07:43
    polkos
    Poziom 17  

Właśnie , trzeba umieć to rozróżniać a przeciętny użytkownik nie rozróżnia. Zapewne chodzi Ci o "zakłócenia blokowe" na filmach DIVX, i tv crt nie radziły z tym problemem jeżeli już mamy być skrupulatni w ocenach , dopiero po wprowadzeniu "poprawiaczy" różnie nazywanych przez producentów , np. filtr mpeg to się poprawiło ale to były ostatnie lata produkcji crt- dlaczego mówię w ten sposób otóż w momencie gdy znane firmy zaprzestały produkcji crt , jakość tv obecnie sprzedawanych poszła na łeb na szyję w dół(oczywiście wynika to tylko z moich i kolegów z branży obserwacji) awarie są nagminne. To też jeden z powodów dla którego obecnie zakup tv crt uważam za nieuzasadniony.

Wszystkie niedogodności można zniwelować , bądź ograniczyć za pomocą odpowiedniego doboru sprzętu .
    Oczywiście każda z opcji ma swoje wady i zalety, ja wyraziłem swój sprzeciw wobec powielania propagandy zła jakim rzekomo jest twór LCD.
    Później klient przychodzi i dziwi się ,że tv ładnie odbiera na zwykłym sygnale analogowym (przecież w internecie napisali , że się nie da).

A jeżeli już ktoś się zaprze i chce mieć tv crt pod sygnał analogowy to z czystym sumieniem mogę polecić Philipsa z systemem Pixel Plus, niestety już w sklepach raczej niedostępny (chyba ,że obrośnięty warstwą kurzu) a używany - to tylko od znajomych , ten tv to dopiero pięknie odbierał. Chociaż też wiem o przypadku , że po czterech latach dla klienta taki model "padł" na tyle , że nie opłaca się go naprawiać (kosztował blisko 6000zł).
    Także wybór to kwestia rozsądku i szczęścia.
    Pozdrawiam

• #15 27 Paź 2008 15:04
    jaja ture
    Poziom 15  

Jak to nazwałeś "zakłócenia blokowe" są właśnie mniej widoczne na nawet zwykłym crt i to ze wględu na dużo mniejsze zdolności rozdzielcze takiego telewizora, a nie na jakieś tam filtry. Za to są zawsze widoczne na LCD i nie da się tego wyelminować, gdyż jest to efekt wysokiego stopnia kompresji. Można lekko złagodzić, ale telewizory raczej nie oferują takich możliwości lub tylko namiastkę tego co jest możliwe na komputerze. Tak czy inaczej zawsze jest coś za coś.

Zgodzę się że nowych crt nie ma sensu kupować, ale używane już tak.
    Jest wiele udanych modeli różnych marek za grosze można kupić.
    Nie widzę też sensu pozbywania się niejednokrotnie wysokiej klasy crt po to tylko żeby być na topie... i mieć tylko cytat "Chciałbym, żeby jakoś obrazu nie była gorsza niż w moim wysłużonym, kineskopowym 29 calowym Philipsie."
    I o tym pisałem.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson