Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer a-656 i asymetria napięcia na głośnikach

piter1984 05 Paź 2008 00:04 942 2
  • #1 05 Paź 2008 00:04
    piter1984
    Poziom 15  

witam, mam problem z tym wzmacniaczem, otóż przy włączonym konturze jest dość spora asymetria napięć na wyjściach zwłaszcza w zakresie tonów niskich, średnie i wysokie też jednak jest to jakoś akceptowalne, sama korekcja tonów pokrętłami to jakby nieco poprawia (przy włączonym loudness) jednak nadal jest dość duża. dźwięk idący przez direct pass jest całkowicie symetryczny.
    moje pytanie brzmi czy mogą to być wyschnięte kondensatory ? czy może jakaś asymetria tranzystorów czy gdzieś jakiś potencjometr wewnętrzny się przekręcił. I kolejne pytanie czy można znaleźć gdzieś schemat tego wzmacniacza ?

0 2
  • #2 05 Paź 2008 00:35
    dr_z
    Poziom 17  

Tranzystory nie... inne elementy też raczej nie, jeżeli nie podejrzewasz jakiegoś uszkodzenia mechanicznego lub podlania to jedyne elementy do których powinieneś się czepić to potencjometry, przełączniki i ewentualnie kondensatory.

0
  • #3 05 Paź 2008 00:42
    piter1984
    Poziom 15  

podlany mógł być, był dość mocno zabrudzony w środku, i poobijany też trochę jest. chociaż moduł korekcji tonów jest zasłonięty dość mocno, dużo bardziej od samego modułu mocy. jutro go porozkręcam i bardziej i zobaczę co go boli, tylko zastanawiam się na czym się skupić.
    znalazłem schemat od 616 wygląda dość podobnie złączyłem nawet 4 strony z pdfa do jednego dużego tiffa także jak ktoś chce zerknąć to mogę wgrać plik

0