Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIS1450, nie wypuściła wody, brak reakcji

skrzy 05 Paź 2008 11:12 2844 6
  • #1 05 Paź 2008 11:12
    skrzy
    Poziom 9  

Witam, jak w temacie zmywarka została z wodą, tabletka leży na dnie, na panelu świeci skrajna dioda z prawej strony "S" ale to chyba normalne jak się używa tabletek, naciskając na przycisk nic się nie dzieje inne diody się nie oświecają ciągle świeci ta z prawej strony. Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym począć , zmywarka jest zabudowana jest jakaś szansa coś zrobić bez jej wyciągania, jak wypuścić z niej wodę. Dzięki za pomoc.

• Pomocny post
    #2 06 Paź 2008 21:16
    Mychatel
    Poziom 15  

"S" to znaczy brak soli. Musisz używać jej mimo, że używasz tabletek.
    Może się zakamieniła, napisz jak ją długo masz i czy stosowałeś tą sól.

• #3 06 Paź 2008 23:11
    skrzy
    Poziom 9  

zmywarkę mam ok. 6 lat z tego co wiem to od początku jest na tabletkach, sól nie była używana ale dziwią mnie trochę te objawy że nie wypuściła wody i panel nie reaguje na naciskanie nie wiem jeżeli jest coś z pompą czy może ona blokować zmywarkę.

• #4 07 Paź 2008 19:25
    skrzy
    Poziom 9  

No może Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi , pomysły bo jutro rano muszę się za nią zabrać, czy może być to uszkodzony panel sterujący a może coś z pompą ? No śmiało bo od czegoś muszę jutro zacząć będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie:D

• #5 09 Paź 2008 20:22
    skrzy
    Poziom 9  

No mam wypalony panel sterujący ( 492 zł.) ma ktoś może schemat tego panelu
    Wymieniłem przekaźnik i diodę prostowniczą na panelu i nie muszę już zmywać ręcznie

• #6 20 Kwi 2012 19:23
    skrzy
    Poziom 9  

Witam po ponad trzech latach znowu mam ten sam problem jak w temacie, pompę sprawdziłem chodzi, nic nie widać żeby było gdzieś coś przytkane. Ostatnio wymieniłem diodę i przekaźnik na płytce i ruszyła ale teraz nic nie widać niepokojącego , jedynie wylutowałem kondensator 1,5mikroF, 275V bo gdzieś wyczytałem że padają i ma 1,12mikroF ale programy idzie normalnie wybierać, panel przełącza a zmywarka nie rusza, może Ktoś mógłby mi pomóc co jeszcze sprawdzić.

• #7 23 Kwi 2012 00:07
    skrzy
    Poziom 9  

Tak z ciekawości tym razem mam do wymiany mikro przełącznik w drzwiach. A tak swoją drogą na 7 postów ja napisałem 6 no nieźle sobie pomagam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo