Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie pojemności akumlatora - Toshiba

05 Paź 2008 13:48 6390 5
 • Poziom 19  
  Witam,

  Posiadam laptopa Toshiba Satelite L40-134, fabrycznie zainstalowany akumulator ma pojemność 2000mAh. W akumulatorze znajdują się 4 ogniwa, w obudowie jest miejsce na 8 ogniw. Ogniwa SANYO UR18650Y L03B. Kontroler ogniw to BQ29330 (datasheet). Dwa układy do ładowania oblane białą masą: TPC8018 (datasheet). Kontrolerowi ogniw asystuje układ BQ8030DBT.

  Zwiększenie pojemności akumlatora - Toshiba
  Zwiększenie pojemności akumlatora - Toshiba

  Chciałbym zwiększyć ilość ogniw aby zwiększyć pojemność baterii.
  Teraz moje pytanie. Czy można połączyć równolegle po dwa ogniwa na jedno napięcie odniesienia? Czy lepiej zastosować (o ile takie istnieją i są dostępne) 4 ogniwa o większej pojemności?
 • Poziom 31  
  Witam

  Bodajże Compaq Armada 700 miała ogniwa łączone równolegle. Ale uważaj. Możesz dać i mieć w rzeczywistości 4Ah ale komp dalej będzie widział 2Ah. Wiąże się to z kontrolerami baterii. Jeśli będzie miał zapisane, że masz padnięty akumulator to wsadzenie nowych może nic nie pomóc.

  --
  pozdrawiam
 • Poziom 19  
  właśnie nie mogę wyczytać się w dokumentacji kontrolera jak zmienić pojemność baterii :/ może majstrował ktoś przy toshibach?
 • Poziom 19  
  Czy w tej elektronice znajduje się zewnętrzny EEPROM?
 • Poziom 18  
  Wygląda na to, że w nowym układzie nie ma zewnętrznego eproma, komunikacja odbywa się poprzez SMBus. Tabela 1 wskazanego przez Ciebie datasheet'a. Temat jak widać świeży, sam walczę z odświeżeniem baterii w Asusie na tym układzie.
 • Poziom 19  
  Dla sprostowania model laptopa to Toshiba L30-134
  W najbliższym czasie będę próbował wydusić coś z tej baterii.

  Z tego co wyczytałem do tej pory to dane krytyczne (poj. baterii, ilośc cykli) znajduje się w układzie BQ8030DBT (do którego ciężko jest znaleźć datasheeta, chyba że źle odczytałem oznaczenie) - jedynie znalazłem to.