Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek- podłaczenie świateł awaryjnych - Civic V

Lechulk 05 Oct 2008 14:35 4666 2
Relpol
    Lechulk
    Level 10  
    Witam

Mam taki problem. Kupiłem centralny zamek z pilotem do Hondy Civic V generacja HB. Zamontowałem i działa poprawnie tylko nie działają poprawnie kierunki. Z centralki mam tylko jeden kabel do podłączenia kierunków a od kierunków mam 2 przewody (po jednym na stronę ). Gdy to połączę razem to działa prawidłowo sygnał kierunkami podczas otwierania i zamykania drzwi ale kierunki nie nie działają poprawnie ( gdy włączę lewy kierunkowskaz to działają wszystkie i tak samo prawy kierunkowskaz).

Na innym forum poradzili abym zastosował 2 diody prostownicze.
    Podłączyłem na tych diodach działa poprawnie ale kierunki słabiej świeca przy otwieraniu i zamykaniu drzwi niż przy normalnym używaniu kierunków. ( ledwo widzialne w dzień )

Następnie podpowiedzieli mi abym zastosował przekaźnik.

Kupiłem dwa przekaźniki:

http://www.allegro.pl/item432784202_...wa_kurier.html

http://www.allegro.pl/item446127439_...k_swiatel.html

Próbowałem podłączyć ale nie działa mi to. :/

tak wyglądają styki tego przekaźnika:

Centralny zamek- podłaczenie świateł awaryjnych - Civic V

30, 85, 86, 87, 87a

12V mam prosto z akumulatora i podłączyłem je do centralki. Z centralki mam tylko jeden żółty kabel, który muszę podłączyć z awaryjnymi. Mam dwa kable z kierunków na każdą stronę.

Jeżeli podłącze pod 30 żółty kabel z centralki a pod 87a któryś z kabli do kierunków to działa jedna strona żeby druga strona działała to muszę też podłączyć drugi kabel od kierunków to tego samego styku 87a, czyli bez sensu działa to tak samo jak bez przekaźnika :/

Gdy podłącze żółty kabel pod 85 a któryś z kierunków pod 86 to słychać tylko cykanie

Jak mam to podłączyć?[/img]
  • Relpol
    enauto
    Level 29  
    30 - B+ akumulator przez bezpieczniki
    85 - B- masa pojazdu
    86 - żółty z centralki
    to dotyczy obu przekaźników
    następnie styk 87 z jednego przekaźnika do lewego kierunku a z drugiego przekaźnika styk 87 do prawego kierunku
    Lechulk
    Level 10  
    Dzięki wielkie teraz już wszystko działa tak jak powinno :D