Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TUNER NextWave EX-300. Nie reaguje na sterowanie pilotem.

06 Mar 2004 22:23 1818 5
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc.
    Nie jestem Elektronikiem ale trochę coś tam się orientuje. Proszę o pomoc!!!
    Dostałem do kolesia stary tuner analogowy NextWave EX-300. Dłuższy czas walał się u niego w piwnicy i postanowi mi go oddać. Podłączyłem go i miałem farta bo były zaprogramowane kanały. Ustawiłem antenę i ma nawet TVN. Tuner działa odbiera też TV Polonia i TV4. Generalnie dział. Problem natomiast polega na tym że tuner nie reaguje na sterowanie pilotem. Co prawda był bardzo zasyfiały, ale go otworzyłem i wyczyściłem, zmieniłem baterie na nowe i nic. Kanałów dostroić nie mogę bo wszystko jest w pilocie!
    Włączanie, przełączanie kanałów, Strojenie, nic zupełnie nic z pilota nie mogę zrobić!
    Proszę o radę co mogło paść czy to coś w pilocie czy w tunerze. Jeśli ktoś wie lub miał taki motyw to bardzo go proszę o pomoc co mam z tym zrobić. Z góry dzięki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Stawiam na uszkodzonego pilota.Czy masz tester pilotów ? Można tez spróbowac radiem lub kamerą choć nie zawsze się to sprawdza.
  • Poziom 10  
    Więc sprawdziłem pilota za pomocą kamery internetowej. Skierowałem pilota w stronę kamery i się zdziwiłem bo dioda w pilocie cały czas miga nawet jak nie naciskam klawiszy. Pomyślałem że tak nie powinno być i sprawdziłem jak zachowuje się mój działający pilot od TV no i w nim dioda miga tylko w momencie naciskania klawiszy. Na podstawie tego testu przepuszczam że to jednak pilot. Tylko nie bardzo wiem co mogło w nim paść.
    Na płytce pilota znajdują się takie elementy: elektrolit 4,7Mikro/10v, rezystor przewlekany-brązowy czarny i dwa złote paski, chyba tranzystor Stn 2222, dwie szklane diody, kondensator okrągły cienki 104, niebieska kostka wygląda jak kondensator ale ma dziwnie płaskie nóżki 455bk, i scalak Goldstar MAGIC I 9522. Proszę o pomoc powiedzcie co mogło paść i jak to sprawdzić. Z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 17  
    oj może po prostu jakieś zwarcie na obwodzie...
    wyczyść pilota i przejedź się lupą po ścieżkach..
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Najprostszy sposób na sprawdzenie, to wystarczy naciskać kolejno wszystkie przyciski i obserwować wysyłanie przez diodę. Naciskanie przycisków powinno wyłączać emisję przez diodę IR, a przyciśnięcie przywartego klawisza nie zmieni reakcji. W ten sposób będziesz wiedział, który przywiera. Niestety metoda nie sprawdza się w niektórych przypadkach.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Sorry że zawracałem wam głowę!
    Faktycznie była zwara na nóżkach scalaka a zrobił ją wyciek ze starych bateryjek.
    Wystarczyło umyć acetonem i na wszelki wypadek przylutowałem punkty.
    No i pilot jak nówka, działa jak ta lala.
    Dzięki za pomoc i naprowadzenie.
    Pozdrawiam :spoko: