Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet MiniMax z 2000r. przestawiony na ogrzewanie podłogowe

gdzielak 05 Oct 2008 21:07 3629 10
 • #1
  gdzielak
  Level 10  
  Witam,

  Od wielu lat użytkuję piecyk Termetu Minimax z 2000r., po włączeniu ogrzewania w tym sezonie okazało się, że sterowanie jest przestawione na ogrzewanie podłogowe (regulacja temp. wody grzewczej w zakresie 25-40 stopni). Nie mam pojecia w jak to się stało.
  Czy ktoś wie jak ustawić sterownik ponownie na system ogrzewania tradycyjnego?

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 • #3
  gdzielak
  Level 10  
  mirrzo wrote:
  Prawe pokrętło przestaw na śnieżynkę, a środkowym wybierz temperaturę


  Oczywiście tak ustawia się temperaturę wody grzewczej, tyle że teraz zakres regulacji jest ograniczony do 40 stopni. W instrukcji wyczytałem, że w systemie ogrzewania podłogowego zakres regulacji wynosi 25-40 stopni. Jak ustawić zakres 40-90 dla ogrzewania tradycyjnego?
 • #5
  ittmk
  Level 13  
  mirrzo wrote:
  Zatem poproś o wizytę Serwis Autoryzowany.
  Ja nie mogę tego powiedzieć na forum, bo nie masz odpowiedniej wiedzy i przyrządów do zmiany mocy urządzenia, a co za tym idzie możesz robić krzywdę sobie lub komuś.
  Wykaz serwisantów na stronie http://www.termet.com.pl/strony/serwis.htm


  Ale może inni mają doświadczenie a opis by im się przydał?
  Po to chyba jest forum...
 • #6
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ci co mają doświadczenie, raczej nie potrzebują opisu...
  A forum stawia na bezpieczeństwo,między innymi Twoje.
 • #7
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Oto odpowiedź, która powinna Ciebie usatysfakcjonować:
  jest to wszystko opisane w instrukcji obsługi. Musisz sie dobrze w to wczytać i ...
  Powodzenia
 • #8
  gdzielak
  Level 10  
  Sprawa jest dla mnie dość dziwna bo piec przez ostatnie kilka sezonów działał bez zarzutu. Dopiero po włączeniu we wrześniu okazało się, że grzeje tylko do 40 stopni, c.wu. funkconuje normalnie. Od ostatniego sezonu nikt nic nie zmieniał, w lecie kilka razy brakowało zasilania i tyle. Nie mam pojęcia jak to mogło się przestawić. W instrukcji wyczytałem, że zakres 25-40 stopni występuje przy ogrzewaniu podłogowym. Nie wyczytałem niestety nigdzie jak to przestawić. Piec działa normalnie tyle, że po osiagnięciu 43 stopni wyłącza się a jak woda ostygnie włącza się ponownie. Nie sądzę, żeby to zmienić należy modyfikować moc kotła lub używać jakiś specjalnych przyrządów. Nie mam zamiaru oczywiście robić czegoś co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu. Wolałbym jednak uniknąć kosztownej wizyty serwisanta jeżeli można by to zrobić samemu.

  Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

  mirrzo wrote:
  Oto odpowiedź, która powinna Ciebie usatysfakcjonować:
  jest to wszystko opisane w instrukcji obsługi. Musisz sie dobrze w to wczytać i ...
  Powodzenia


  Zgodnie z radą przeczytałem dokładnie instrukcję i w opisie urządzenia znalazłem - ..."Kocioł może współpracować z systemem ogrzewania podłogowego. Dostosowanie do tego systemu dokonuje AUTORYZOWANY SERWIS FIRMOWY poprzez odpowiednie przestawienie zworki w panelu sterowania."... Tymczasem nikt nie przestawiał żadnej zworki w panelu sterowania. Więc nie rozumiem jak to mogło sie stać. Czyżby panel sterowania ma usterkę? Wiem, że jest bardzo drogi i to mnie wcale nie cieszy.
 • #10
  Piziulek
  Level 2  
  Proszę dajcie opis jak zmienić te ogrzewanie, bo zimno w domu

  Piss
 • #11
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Pokrętło funkcyjne ustawiasz na wyłączone. Wyciągasz kabel z gniazdka, zdejmujesz obudowę i ściągasz 1 kabel z czujnika ciągu kominowego, obracasz pokrętło na reset i wsadzasz kabel do ściany. Włącza się kocioł, a Ty wciąż trzymasz. Wskakują jakieś cyfry i puszczasz reset. Obracasz ponownie przełącznikiem w stronę resetu i zmieniasz wartości. Raz pokazuje niższą, raz wyższą. Zostawiasz na wyższej(grzejniki) lub niższą(podłogówka). Wyłączasz kabel z sieci. Łączysz czujnik ciągu i włączasz kocioł do prądu. Powinna zostać wartość temperatury ustawiona przez Ciebie.