Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór firmy grzejników

Samuraj 05 Paź 2008 22:55 14822 11
  • #1 05 Paź 2008 22:55
    Samuraj
    Poziom 35  

Stanąłem przed wyborem grzejników, mam podane parametry lecz zastanawia mnie wybór firmy.
    Pozwoliłem sobie zestawić parametry wraz z ceną wybranych firm.
    Zaznaczam że nie chce robić tu nikomu reklamy.
    Pytanie zwrócone jest szczególnie do osób które instalują dużo grzejników.
    Zwróciłem uwagę iż instalatorzy wybierają jakąś wybraną firmę + PURMO.
    Widać to też po marketach budowlanych gdzie zazwyczaj są do wyboru grzejniki jakiejś firmy a obok PURMO.
    Dla przykładu potrzebuję grzejnika do pomieszczenia 17m2, na tę chwilę dość słabo izolowany budynek (suporeks 24+12), jedno okno w pomieszczeniu. Grzejnik usytuowany bezpośrednio pod oknem.
    Z wyliczeń wychodzi iż powinien być to grzejnik 1700 - 1900W, więc wybrałem grzejnik 1200x600x220 i tak też mam przygotowane podłączenie.

Typ grzejnika: 120/60/22 (cm)

KORAD
    cena 315
    moc 2038
    parametry 75/65
    mocowania 8zł
    gwarancja 6lat

HENRAD
    cena 385
    moc 1675
    parametry 70/55
    mocowania w cenie
    gwarancja 10lat

PURMO
    cena 404
    moc 2051
    parametry 75/65
    mocowania w cenie
    gwarancja 10lat

RADSON
    cena 513
    moc 1746
    parametry 70/55
    mocowania brak info
    gwarancja 10lat

DUO
    cena 250
    moc 2015
    parametry 75/65
    mocowania w cenie
    gwarancja 10lat

DIAMOND
    cena 260
    moc 1695
    parametry 70/65
    mocowania w cenie
    gwarancja 5lat

HANZA
    cena 245
    moc 1671
    parametry 70/55
    mocowania w cenie
    gwarancja 10lat

KERMI
    cena 401
    moc 1606
    parametry 70/55
    mocowania brak info
    gwarancja 5lat

W jaką firmę zainwestować :?:
    To jest przykład tylko dla jednego grzejnika i jak widać rozpiętość cen jest dość duża. W moim konkretnym przypadku przy zakupie 6 grzejników różnica w cenach przekracza 1000 zł co jest już nie mała kwotą.
    Doradźcie którą z tych firm wybrać.

0 11
  • #2 06 Paź 2008 08:04
    bawi
    Poziom 10  

propnouje grzejniki firmy dimplex, mam w domu 4 takie grzejniki i jestem bardzo zadowolony.

0
  • #4 14 Paź 2008 23:29
    sqpien
    Poziom 15  

bez zarzutu z wymienionych to kermi i radson dodał bym deLonghi te znam od kawałka czasu. Nie polecam diamonda - widziałem korodujące.

0
  • #5 15 Paź 2008 09:27
    henio08
    Poziom 13  

firma Radson jest chyba najlepsza
    posiadam takie w całym domu o roznych wymiarach wysokosci 600 i 900 i dlugosciach od 40cm do prawie 2 metrów inne nie spełniały takich parametrów jak radson

0
  • #6 15 Paź 2008 14:25
    Samuraj
    Poziom 35  

To dziwne bo jeśli brać pod uwagę parametry które są opisane na grzejnikach to np. PURMO, KORAD i DUO mają po 2000W gdzie np Radson przy takich samych wymiarach ma tylko 1700W. Skąd się bierze aż tak duża różnica w mocy. Prawdą jest też to że to co jest napisane nie zawsze będzie się pokrywać z tym co otrzymujemy.
    Inną sprawą jest cena. Jakby by nie patrzeć te co mają największą moc przy tych samych parametrach powinny być najdroższe. Tak więc wygląda na to że moc nie jest wyznacznikiem ceny. Pozostaje polegać na wyborze innych i kupować to co jest znane.

0
  • #7 16 Paź 2008 00:19
    sqpien
    Poziom 15  

parametry nie są te same, te same dla grupy podanej przez Ciebie - zwróć uwagę na temperaturę zasilania jedni dali 70 drudzy 75...

0
  • #8 26 Paź 2008 15:48
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Do tego pole powierzchni radiatorów stąd te różne moce.A ja proponuję HENRAD lub STELRAD.

0
  • #9 27 Paź 2008 14:49
    Samuraj
    Poziom 35  

Wybrałem DUO, jakoś sąsiedzi za zachodniej granicy nie narzekają.
    Może to nie najlepszy wybór ale jakością wykonania nie ustępują PURMO. Jak pisałem to blacha i to blacha, a liczba żeberek pomiędzy płytami jest taka sama.
    Może i popełniłem błąd ale o tym dopiero się przekonam jak uruchomię kotłownie.
    Nadmienię tylko iż za 7 grzejników zapłaciłem nie całe 1700 zł, gdzie przy tak reklamowanych PURMO za dwa zapłacił bym ok 1000.
    Ostatecznie po jednym sezonie grzewczym przerzucę je do piwnicy a do mieszkania zakupie lepsze. Rozkład pomieszczeń jest prawie identyczny więc parametry będą odpowiednie. Tym bardziej iż zakupiłem trochę większe niż potrzebuje.

0
  • #10 12 Lis 2008 17:32
    aladin07
    Poziom 9  

pewnie nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi
    kazdy z nas musialby w domu na zmiane montowac grzejniki kolejnych
    producentow liczac na to ze parametry pogodowe beda takie same
    zeby porownac ich jakosc

takze wybierz sobie 2-3 firmy w miare renomowane i kieruj sie raczej cena,
    gwarancja itd.
    i jak wyzej koledzy wspomnieli sprawdz wydajnosc dla JEDNAKOWYCH parametrow
    bo to moze miec olbrzymie znaczenie

0
  • #11 12 Lis 2008 19:08
    Samuraj
    Poziom 35  

Zapewne jest to dobre podejście i po czasie można sobie wyrobić renomę o danej firmie ( takich odpowiedzi oczekiwałem). Lecz przy takiej inwestycji jak jest remont domu gdzie muszę zakupić w sumie 15 grzejników nie będę kupować 3 razy po 15 i wymieniać co sezon. Kupić każdy inny to też nie jest dobre rozwiązanie. Jeden grzejnik w danym pomieszczeniu może się sprawować idealnie a drugi niestety będzie pomyłką i to przy tych samych wymiarach. Nawet jak bym miał nie ograniczony budżet to co potem zrobić z tymi co się nie sprawdziły - wyrzucić ?? Nie sztuka kupić coś aby za pół roku (tyle trwa sezon grzewczy) wyrzucić.
    Liczyłem raczej na odpowiedzi - zakup grzejnik tej i tej firmy bo się sprawdziły w przeciwieństwie do tych ..., albo tych nie kupuj bo rdzewieją po jednym sezonie.
    Jak pisałem powyżej zakupiłem grzejniki ze średniej półki. Nie kupowałem jednocześnie wszystkich bo i tak nie będą uruchomione w tym sezonie grzewczym a coś trzeba było już powiesić.

0
  • #12 13 Gru 2010 08:22
    dudikof157
    Poziom 10  

Ja mam w domu Radsony już z 15 lat i żaden nie zardzewiał - ani ani. Jeśli masz tylko kase to polecam. Jedna uwaga nie należy go instalować w łazience, bo jest zbyt wilgotno i w tedy może naprawdę zardzewieć. Do łazienki należy kupić grzejniki łazienkowe.

0