Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sprzet na przód do 500zł

hoos1 05 Paź 2008 23:01 2449 18
  • #1 05 Paź 2008 23:01
    hoos1
    Poziom 9  

tak jak w temacie prosze o pomoc w doborze sprzetu na przód

0 18
  • #2 06 Paź 2008 11:27
    kora98
    Poziom 19  

Niedawno miałem ten sam dylemat, kupiłem focale A1 i jestem bardzo zadowolony, niech się jeszcze ktoś inny wypowie czy kupi coś lepszego do 500zl ;)

0
  • #3 06 Paź 2008 11:51
    web69
    Poziom 27  

Zgodnie z podanymi przez Ciebie danymi (marka auta, średnica zestawu itp.) polecam głośniki dedykowane...

0
  • #4 06 Paź 2008 11:58
    kora98
    Poziom 19  

Szczerze to nie słyszałem o głośnikach dedykowanych do konkretnego modelu auta, chyba , że seryjne ;]

0
  • #5 06 Paź 2008 16:00
    web69
    Poziom 27  

Niestety użyłem skrótu myślowego, znając markę i typ auta, lub znając wymiary otworów montażowych wiesz co można zamontować. A na ,wybaczcie, głupie pytanie: jakie?, odpisałem: takie... Miało to spowodować by autor postu doprecyzował pytanie. Każdy może zadać pytanie: mam auto, co kupić? No nie?

0
  • #6 06 Paź 2008 16:12
    hoos1
    Poziom 9  

marka golf IV srednica to 165mm

0
  • #7 06 Paź 2008 17:55
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

A to ma być zasilane przez radio czy wzmacniacz ?
    Pytam gdyż Axton CAC2.6 jest dużo lepszy od Focal A1 i V1 ale musi być zasilany wzmakiem. Te głośniki "budzą się" przy mocy rzędu 15Wat .
    Inna sprawa , że pod radiem raczej będą grały głośniki o mocy RMS do 50 Wat .
    Kolejne pytanie to czy zamierzasz mieć subwoofer. Jeśli nie musisz szukać głośników które grają dobrze od około 40 Hz .

0
  • #8 06 Paź 2008 18:03
    hoos1
    Poziom 9  

a co myslicie o tym LANZAR OPTI 6,1

Dodano po 3 [minuty]:

panie grzegorzu w bagarzniku 2x orion H2 12.4 napedzane orionem 2500D a przód chce jakis dobry ale niedrogi i napewno bedzie napedzany wzmacniaczem

Dodano po 4 [minuty]:

panie grzegorzu w bagarzniku 2x orion H2 12.4 napedzane orionem 2500D a przód chce jakis dobry ale niedrogi i napewno bedzie napedzany wzmacniaczem

Dodano po 12 [sekundy]:

0
  • #9 06 Paź 2008 18:16
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Tego kompletu Lanzara nie słyszałem i trudno mi się wypowiedzieć, ale jeśli decydował byś się na ich zakup to najpierw zapytaj dlaczego jest tak duża różnica mocy między dołem a górą ( dół 200 Wat , góra 50Wat ). Nie sądzę aby różnica dynamiki tych głośników była aż 12 dB - co oznacza że korekcja na zwrotce 3 dB może okazać się za mała. Można co prawda zmodyfikować zwrotkę ale utracisz gwarancje.
    Co do Axton-ów mają one "tylko" 120 Wat RMS ale przy tych tylko .... i tak wygłuszone płaty drzwi latają jak bierna membrana . :D

0
  • #10 06 Paź 2008 23:25
    hoos1
    Poziom 9  

panie grzegorzu poprosze o jakis link zebym mogl je obejrzec i jaki pana zdaniew wzmacniacz bylby odpowiednie??I teraz z innej beczki bo widze ze mam pan duze wiedze! Jaka pana zdaniem byla by optymalna skrzynka do oriona H2 12.4

0
  • #11 07 Paź 2008 00:09
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Oto link do strony Axton-a tam są opisy .
    http://www.axton.de/
    Teraz kilka uwag :
    1) Jeśli kupisz nowe głośniki koniecznie zrób drzwi (inaczej nie będzie basu) ;
    2) Przez pierwsze 20 godzin niech grają ale nie koniecznie ich słuchaj (każdy głośnik musi się dotrzeć i góra i dół) a tym bardziej w czasie tego odsłuchu nie pisz opinii o głośnikach (będzie to opinia o piszącym nie o głośniku).
    3) U mnie były zasilane Rodkiem (coś koło 100 Wat RMS na kanał) odcięty dół w okolicach 80Hz (jest sub więc trzeba).
    Jeśli chodzi o Oriona to ja zdecydowanie preferuje obudowy zamknięte.
    Producent zaleca obudowy od 25 do 39L brutto (z głośnikiem).
    Jeśli możesz sobie pozwolić na stratę z bagażnika 39 L zrób taką budę, jeśli nie będzie ci odpowiadało strojenie zawsze można zmniejszyć wewnątrz objętość skrzyni. Sprawdzonym sposobem jest twardy styropian. Po zakończeniu strojenia można zawsze przykleić go do ścianek taśmą dwustronną i przykleić do niego wygłuszenie.
    W zasadzie uważam , że do tego Oriona (który według mnie w zupełności jeden by wystarczył) przydało by się coś do przodu z trochę wyższej półki.
    Zawsze chodzi o to aby sub wypełniał niedobory przodu i biorąc pod uwagę, że z przodu będziesz miał około 200 Wat RMS i różnicę skuteczności na korzyść przodu powiedzmy 2x to sub powinien mieć około 500 Wat.

0
  • #12 07 Paź 2008 18:40
    hoos1
    Poziom 9  

musze powiedziec ze te Axton-y mnie nawet przekonuje
    Panie grzegorzu mialem juz te go oriona w zamknietej i jakos nie podoba mi sie ten dzwiek a jaka by pan dal skrzynke BR?

0
  • #13 07 Paź 2008 23:19
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Proszę tą wypowiedź traktować jako opis reguły od której są wyjątki (które też znam i mogę wymienić).
    1) Sam staram się zawsze wybierać głośniki i zamykać je w skrzyniach zamkniętych -> znacznie lepiej nadają się do "czystej" muzyki.
    2) BR jest to "podrasowanie" częstotliwości kosztem jakości.
    3) BR bardzo dobrze sprawdza się przy "odgłosach natury" burza , wybuch. Prawdą jest , że część utworów muzycznych wykorzystuje właśnie tego typu efekty (w niektórych typach muzyki częściej w innych mniej) i dobrze w nich spisują się suby BR.
    4) Jeśli nie jesteś zadowolony z Tego Oriona w obudowie zamkniętej sprawdź najpierw zasilanie (do niskiego mocnego uderzenia potrzebny jest bardzo szybki mocny impuls prądu). Może się okazać , że dobre grube kable i kondensator załatwią sprawę.
    5) Sam nie eksperymentuje z obudowami (nie mam Oriona ani stolarni) ale jest na forum ktoś kto się tym zajmuje.
    PS
    Przepraszam , że "pouczam" odnośnie zasilania ale widziałem już tyle "dobrych" instalacji, że zaczynam przyjmować za regułę to że brak jest dobrego okablowania.

0
  • #14 08 Paź 2008 07:18
    hoos1
    Poziom 9  

instalacja jest napewno ok poprowadzony mam przewód 50mm2 mam 2 aku i kupilm w zaszlym tygodniu alternator 220A wiec prądu nie prakuje

0
  • #15 08 Paź 2008 19:29
    hoos1
    Poziom 9  

panie grzegorzu a jakis link do pewnogo sklepu z tymi glosniczkami bo je kupuje przekonał mnie pan !!

0
  • #16 08 Paź 2008 21:03
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

I tu jest problem , znalazłem tylko jeden sklep który to posiada, którego nie znam i dlatego nie chcę im wydawać opinii ani kierować do nich.
    Co do Axton-a to zrobił on jeszcze dwa zestawy "prawie" CAC :
    1) AC 2.6 - inna (gorsza) zwrotnica i inny głośnik niskotonowy ;
    2) AC 2.6 ES - do płytkiego montażu ;
    Według wielu opinii i testów są one "prawie" jak CAC i jak w życiu bywa ....
    ... "prawie robi ... "

0
  • #17 08 Paź 2008 21:52
    hoos1
    Poziom 9  

własnie szukałem jakiegos sklepu i jest tylko jeden napisze do nich najwyzej niech wysla za pobraniem pozdrawiam i dziekuje za rady

0
  • #18 09 Paź 2008 10:47
    hoos1
    Poziom 9  

panie grzegorzu nastopily trudnosci jest jeden sklep ktory sprzedaje axtony ale juz ich nie maja i nie bede miec

0
  • #19 11 Paź 2008 14:32
    xXzulikXx
    Poziom 12  

Wildze temat się rozwija jak szalony ... :(
    Akurat tak się składa ze ja tez szukam zestawu do 500zl

Zagadnienia :
    -Muza różnorodna przeważnie hause, prgressive, electro, i czarna
    -Auto Golf mk 2, drzwi przerobione i wygłoszone
    -wzmacniacz ??? i tu jest pytanie za tydzień będzie następna kasa na wzmacniacz i tez by się przydała jakaś rada , ja obstawiam na jakiś wzmak axtona lub signata w cenie okolo 400 zl .

Ogólnie zastanawiam sie nad :
    - AXTON AC 26
    - Zestaw 165mm Hi-Fi SIGNAT H16 + T5 + C2

Bądź jakiś zestawik RE Audio :)

0