Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać do zabudowy? Czy coś z listy będzie dobre?

06 Paź 2008 00:02 1361 14
  • Poziom 15  
    Witam !!

Planuję montaż zabudowy u siebie w samochodzie ale nie wiem co wybrać.
    Znalazlem kilka ofert ciekawych dla mnie oczywiście. Chcę wydac na glośniki i wzmak max 850 pln. Najlepiej jak by byly 2x12" lub 1x15" glośnik i oczywiście wzmak jakiś do tego. Co polecacie 1x15 czy 2x12 ??

Oto co znalazlem ale nie wiem co wybrać:
    z 12" to Lanzar MAX12, Mac Audio maximus 12, JBL Cs1204
    z 15" to BLAUPUNKT VELOCITY Vw-1500, Carpower
    CRB 38HQ, Pyle PL1590BL
    a wzmacniacze to Boss Audio IQ1080.2 2160W, Boss Audio IQ680.2 1360W, Peiying PY-2H30R 1200W

Doradźcie coś jeśli możecie :)

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    A czy możesz zdradzić co chcesz osiągnąć oprócz wypełnienia bagażnika ? Przeczytaj kilka postów i uzupełnij wypowiedź aby nabrała sensu.
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale interesują mnie tylko glośniki niskotonowe. Nie wiem czy skusić się na bassreflex czy na zamkniętą zabudowę. Będę sluchać glównie RAPu i HH no czasem coś innego poleci ale to sporadycznie.
  • Poziom 42  
    Wszystkie głośniki które wymieniłeś to padlina łącznie ze wzmakami nie lepiej kupic coś porządnego?
  • Poziom 14  
    Jak do rapu i hh to BR..
  • Poziom 14  
    crazy_88 napisał:
    Wszystkie głośniki które wymieniłeś to padlina łącznie ze wzmakami nie lepiej kupic coś porządnego?

a co kolega ma na mysli ?
  • Poziom 15  
    Już kupione. 2x12" MAC maximus 12 i wzmak Boss IQ680.2 1360W. Skrzynie będą jednak zamknięte w razie co BR zawsze można zrobić.

Do kolegi "crazy_88" nie potrzebuję nic mocniejszego ze względu że nie będę jeździł na żadne zloty Car Audio.

Cała zabudowa jest ku ukończeniu.

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Chyba kolega nic nie zrozumiał :) Lepsze nie znaczy mocniejsze. Te głośniki to padło, można było kupić dużo lepsze w tej cenie, a co do wzmaka... gorszego nie było ? BR zawsze można zrobić ? pewny jesteś ? każda obudowa powinna być obliczona do głośnika, a nie robiona na oko, żeby głośnik zagrał tak jak powinien.
  • Poziom 15  
    No dobra to co polecacie ??!! Jak napisałem temat to zero odezwu było teraz jak już kupiłem piszecie mi że to "padło" !!
    No przepraszam ale byście się trochę ogarnęli :)

To napiszcie co można w tej kwocie kupić dobrego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a może poczytasz ze trzy strony wstecz

i sam się ogarniesz co jest polecane a co nie
  • Poziom 36  
    Przecież już kupiłeś - to co Ci po radach ?
    Oceńmy dotychczasowe dokonania :
    1) Napisałem poczytaj -> uznałeś , że to zbyt trudne i pracochłonne i kupiłeś.
    Zalety zakupu :
    1) Głośniki ładnie się nazywają -> na Max-a ;
    2) Zajmą z pewnością większą część bagażnika (mam nadzieje, że to nie sedan gdyż w innym przypadku można zdjąć półkę /roletę aby wszyscy widzieli że stać Cie na dwa !!! ;
    3) Będą robić "Bum" lub "Bummm" "prawie" w rytm muzyki ;
    4) Jeśli kupisz neonki ładne obicie do skrzyni i ładne chromowane grile będzie Extra wyglądać (duże świecące i błyszczące) - niestety w sedanie trzeba wtedy jeździć z otwartą klapą .
    5) Może , jeśli koledzy Ci powiedzą , że to kiepsko gra i zaczniesz więcej czytać .
    Wad zakupu żadnych nie znalazłem. Każdy człowiek uczy się na własnych i innych błędach.
  • Poziom 15  
    Czytałem czytałem i o wzmakach i o głośnikach ale już zgłupiałem za dużo informacji dlatego napisałem, no ale cóż człowiek uczy się na błędach. Następnym razem jak będę robił coś nowego i będę dysponował większym funduszem to kupię coś dobrej firmy. Takie rzeczy jak neony i chrom to nie dla mnie to tzw AGRO LANS :P
    No ale wracając do tematu to napiszcie co polecacie może to sprzedam i w miejsce tego jak to nazywacie padła wstawi się coś lepszego.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Przecież już kupiłeś - to co Ci po radach ?
    Oceńmy dotychczasowe dokonania :
    1) Napisałem poczytaj -> uznałeś , że to zbyt trudne i pracochłonne i kupiłeś.
    Zalety zakupu :
    1) Głośniki ładnie się nazywają -> na Max-a ;
    2) Zajmą z pewnością większą część bagażnika (mam nadzieje, że to nie sedan gdyż w innym przypadku można zdjąć półkę /roletę aby wszyscy widzieli że stać Cie na dwa !!! ;
    3) Będą robić "Bum" lub "Bummm" "prawie" w rytm muzyki ;
    4) Jeśli kupisz neonki ładne obicie do skrzyni i ładne chromowane grile będzie Extra wyglądać (duże świecące i błyszczące) - niestety w sedanie trzeba wtedy jeździć z otwartą klapą .
    5) Może , jeśli koledzy Ci powiedzą , że to kiepsko gra i zaczniesz więcej czytać .
    Wad zakupu żadnych nie znalazłem. Każdy człowiek uczy się na własnych i innych błędach.

nie róbcie z człowieka durnia. pytał o radę nie dostał odpowiedzi i kupił w ciemno. grunt że już wie że dokonał złego wyboru i czas mu doradzić coś lepszego.

lolu89 pamiętaj że nie moc jest wyznacznikiem dobrego brzmienia. zawsze dobieraj skrzynię do głośnika a nie odwrotnie. Miałeś 850PLN. Teraz jak posprzedajesz zostanie Ci może z 600PLN więc dorzuć 250PLN dobrze przemyśl kolejny zakup. Oto moja propozycja:

CRUNCH GTR-250.2 - po zmostkowaniu będziesz miał 250W RMS
    RAINBOW HAMMER 10 zamknij go w zamkniętej skrzyni o pojemności 25-30l i będziesz miał szybki, rytmiczny bas.

Razem na cały zestaw wydasz nie więcej niż 850PLN.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    RAINBOW HAMMER 10 zamknij go w zamkniętej skrzyni o pojemności 25-30l i będziesz miał szybki, rytmiczny bas.

Chociaż jeden normalny forumowicz. Odpisał sensownie na temat, co do reszty to bez urazy ale tylko posty typu że trzeba trochę przeglądać forum. Jeśli bym wiedział co wybrać to bym nie pisał tego tematu czy nie tak ??

Jeszcze raz dzięki dla "bmw_e36_coupe"

Może sprzedam komuś to "padło" i kupię to co napisałeś.
    A jeszcze jedno czy jakiś kondensator byłby mile widziany czy nie koniecznie ??

Pzdr
  • Poziom 21  
    obejdzie się bez kondensatora więc nie wyrzucaj niepotrzebnie kaski

lolu89 napisał:
    Cytat:

Chociaż jeden normalny forumowicz. Odpisał sensownie na temat, co do reszty to bez urazy ale tylko posty typu że trzeba trochę przeglądać forum. Jeśli bym wiedział co wybrać to bym nie pisał tego tematu czy nie tak ??

Jeszcze raz dzięki dla "bmw_e36_coupe"

Może sprzedam komuś to "padło" i kupię to co napisałeś.
    A jeszcze jedno czy jakiś kondensator byłby mile widziany czy nie koniecznie ??

Pzdr