Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana pamięci RAM DDR 512MB

06 Paź 2008 09:05 7369 15
  • Poziom 11  
    Witam.
    Chciałem dołożyć pamięć ram którą dostałem (używana): GOOD RAM GR400D64L3/512MB DDR PC3200 DIMM. Pamięć dwustronna były włożone razem i oddzielnie ta 512 ale coś jest nie tak bo komputer startuje i kiedy uruchamia się system to sam się resetuje i tak ciągle. Moja stara jest to samo tylko 256MB jednostronna.
    Płyta główna to ASUS A7V600-X system WinXP.
    Tu jest książka. http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socka/kt600/a7v600-x/e1451_a7v600-x.pdf
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 21  
    sajmon1 napisał:
    (używana): GOOD RAM GR400D64L3/512MB DDR PC3200 DIMM.
    Moja stara jest to samo tylko 256MB jednostronna.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem posiadasz starą GR400D64L3/256MB, która działa dobrze bez względu na to, który slot obsadzasz a nowa w Twoim zestawie ale używana 512 resetuje system.
    Obydwie pamięci przetestuj GoldMemory na obecność błędów.
    W Biosie sprawdź ustawienia dla pamięci.
    Na przyszłość podawaj więcej informacji o konfiguracji Swojego zestawu: procesor jaki i czy pracuje na nominalnych ustawieniach, zasilacz jaki i czy prawidłowo podaje napiecia ...
  • Poziom 11  
    Ok. Chciałem sprawdzić te pamięci programami GoldMemory, Memtest, Memtest86+ i przy butowaniu z dyskietki wyskakiwał mi błąd brak pliku NTLDR ale DOS i BIOS widzi ten RAM. Jakie kroki mam dalej podjąć? Co jest nie tak? Czy mam przeinstalować system?
    Procesor mam AMD Athlon XP 2000+ i pracuje na 1667Mhz, co do zasilacza to chyba jest 350W
  • Poziom 21  
    Nie jestem zwolennikiem reinstalacji Systemu i w tym przypadku raczej nie ma takiej potrzeby.
    Zajrzyj do wsparcia technicznego Microsoftu lub poszukaj podobnego tematu i trochę podziałaj.
    Postaraj sie dokładnie poznać elementy Swojego komputera to może być przydatne.
    Athlony 2000+ pracują nominalnie na magistrali 133MHz, a 166 MHz zaczyna się od 2600+/AXDA2600DKV3D/ i Bartona 2500+.
  • Admin grupy komputery
    sajmon1 napisał:
    Ok. Chciałem sprawdzić te pamięci programami GoldMemory, Memtest, Memtest86+ i przy butowaniu z dyskietki wyskakiwał mi błąd brak pliku NTLDR

Jesteś pewien że dyskietka była odpowiednio przygotowana ?
  • Poziom 11  
    co do dyskietki to nie jestem na 100% pewien
    ....a może by ktoś mi ją odpowiednio z butował i podesłał?
  • Poziom 20  
    sajmon1 napisał:
    co do dyskietki to nie jestem na 100% pewien
    ....a może by ktoś mi ją odpowiednio z butował i podesłał?

Znaczy co mamy zrobić ? 'zbootować' Ci dyskietkę :) ?
    Wpisz sobie w google boot98se.exe ściągnij pliczek i sam sobie przygotuj tę dyskietkę !
    Tak w ogóle to memtest umożliwia stworzenie dyskietki startowej, po włożeniu od razu odpala się program testujący pamięć. Poziom trudności w utworzeniu takiej dyskietki/CD jest zerowy.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Wpisz sobie w google boot98se.exe ściągnij pliczek i sam sobie przygotuj tę dyskietkę !

a po co mi kopie zapasowe?::D
    a bardziej chodzi mi o GoldMemory, skoro pamięć 512MB mi nie uruchamia XP to jak mam się dostać
  • Poziom 11  
    dzięki za linka DriverMSG bo miałem całkiem innego plika
  • Poziom 11  
    Tak więc zrobiłem dyskietkę butowalną GoldMemory:
    -sprawdziłem pamięć 256MB, jest chyba ok.
    -sprawdziłem pamięć 512MB i tam jest coś nie tak
    i teraz moje pytanie: czy ta kość jest popsuta czy ją płyta nie obsługuje>
    Potem włożyłem 512MB i zapodałem Instalatora systemu WinXPSP1 i przy istalator ładuje pliki (Biblioteka DLL debugera jądra)- stanął! a przy WinXPSP2 poszedł o jedną planszę dalej i wyżucił mi błąd: nie można załadować pliku setupdd.sys. kod błędu to 7 lub 4
    Potem włożyłem 256 i 512MB WinXPSP2 i poszło trochę dalej i było to: 0x000000A5(0x00000011,..............)
    i co mam teraz począć :cry:
  • Admin grupy komputery
    Jak masz ustawioną kość pamięci w BIOS'ie ? Najlepiej ustaw ją - BySPD .
    Przeskanuj ją w innym komputerze .
  • Poziom 11  
    SDRAM Configuration mam ustawiony na By SPD i nadal nie chodzi.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Tą pamięć sprawdziłem już na 2 różnych kompach i nie odpaliła. Czy mam rozumieć że jest ona popsuta?
  • Poziom 10  
    Czy nie sądzi kolega że odpowiedzią na to pytanie może być odpowiedz na pytanie DLACZEGO kolega dostał te pamięci? Czy poprzedni właściciel używał ich bez problemów czy cos sie stało ? jeśli je używał i oddal w jego mniemaniu sprawne problem może leżeć po stronie sprzętu kolegi
  • Poziom 11  
    Ta pamięć u byłego właściciela ponoć działała (, ale tego nie widziałem), skoro ja ją wkładałem w sumie do 3 komputerów to przypuszczam, że jest już popsuta.
    Skoro to nie jest KINGSTON, że posiada wieczystą gwarancję...