Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-2105 - jakie kolumny?

IRENEUSZ GT 06 Paź 2008 16:44 3752 7
  • #1 06 Paź 2008 16:44
    IRENEUSZ GT
    Poziom 11  

jakie polecacie kolumny do amplitunera denon avr 2105? jestem nowym i początkującym audiofilem. Moją przygode z hi - fi zacząłem od DIORY WSH 303 i kolumn altus 75 po renegeracji. Grało to nieźle... lecz przyszedł czas na zmiane wybór padł na denona avr 2105. Zaciekawiony możliwościami DENONA DEMONA MOCY 7 x 125 podłączyłem kolumny altus 75 i......było moje wielkie rozczarowanie praktycznie zero basu! :( Gdzie stara poczciwa diora 2 x 35 watt podpieta pod owe altusy przesuwała aż szklanki na szafie! Prosze o pomoc w doborze kolumn . polecono mi tannoy m1 w jednym sklepie w drugim powiedziano abym zainwestował w dobru suboofer. dziękuje.

0 7
  • #2 06 Paź 2008 20:10
    baksik00
    Poziom 12  

Jesli jestes audiofilem to powinno ci zalerzec na jak narbardziej realistycznym dzwieku a nie mulacym basie. Przed kupnem denona mozna bylo go najpierw posluchac i podłaczyć do niego jakis zestaw, wtedy bys wiedzial co najbardziej tobie odpowiada. Moze prubuj gdzies w jakims salonie audio znaleźć taki model i dobrac tam jakies kolumny.

0
  • #3 06 Paź 2008 20:18
    IRENEUSZ GT
    Poziom 11  

co do czystości i jakości dzwięku nie mam zastrzeżeń gra naprawdę czysto. Ale czy w tej sytuacji subwoofer może pomóc?

0
  • #4 07 Paź 2008 03:34
    Artur k.
    Admin grupy audio

Chyba innego wyjścia nie ma.
    Nowy sprzęt to nie to co było produkowane 20 lat temu. Wtedy jeśli było napisane 2x35W to znaczyło, że wzmacniacz dokładnie tyle ma.
    Twój denon nie ma 7x125W tylko 1x125W, ponieważ moc wyjściowa podawana jest przy obciążeniu tylko jednego kanału! Przy obciążeniu wszystkich siedmiu pewnie będzie na poziomie tego WSH lub jeszcze niżej.
    Nie wierzysz?
    7x125 = 875W, tymczasem Twój amplituner pobiera z sieci tylko 280W (3x mniej), więc jakim cudem miałby oddać prawie 1kW?

Zresztą, po co ja się produkuję:
    http://www.denon.pl/site/download.php?datei=datadir/news_pdf/Audio_denon_AVR-2105.pdf :)

0
  • #5 07 Paź 2008 08:24
    Pablo1964
    Moderator

Poza tym wielokanałowy amplituner będzie zawsze tylko kompromisem przy słuchaniu muzyki. A może by tak podpiąć poczciwą Diorę do gniazda pre-out? Pogodzisz jakość w stereo z efektami przestrzennymi. Poczytaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

0
  • #6 07 Paź 2008 11:32
    baksik00
    Poziom 12  

Dwa systemy to zawsze najlepsze rozwiązanie, rozumiem ze do amplitunera masz zestaw kina domowego bo z przepinaniem kolumn między wzmacniaczem stereo a amplitunerem tez było by troche zabawy za kazdym razem gdy chciał byś posłuchac muzyki.

0
  • #7 07 Paź 2008 15:53
    IRENEUSZ GT
    Poziom 11  

a kolumny Tannoy m1 + centralny + subwoofer Tannoy TS8 bedzie dobrze współgrał z denonem
    mam okazje kupić okazyjnie z wyprzedaży taki zestaw
    na razie poczciwe altusy 75

0
    Załączniki:
  • #8 10 Lis 2008 15:57
    markhack6
    Poziom 13  

Witam wszystkich
    naprawiam właśnie Denon-a AVR-2105 Made in China -czasami czytam niektóre posty i dochodzę do wniosku że powinno się uświadamiać właścicieli takich "cacek"co tam w środku piszczy,
    piszę to ku przestrodze wydających ostatni grosz na wymarzony sprzęcior.
    Denon to przecież najlepsze z najlepszych a tu Made in China , po otwarciu konkretnie tego typu laik morze stwierdzić że to nie Denon - ciekawe zjawisko ?
    oczywiście jest wiele ważniejszych procków i innych elementów Denona lub innych Japońców ale wykonanie i konstrukcja przypomina wnętrze produkowanych jamników.
    Mam wrażenie że Chinole dla siebie dla swoich znanych marek wkładają więcej wysiłku w wykonanie.
    Sugestia ta pojawiła się u mnie w związku z odreagowaniem na kilku godzinne poprawianie wszystkich połączeń lutowanych .

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo