Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podświetlenia deski rozdzielczej. Prosze o pomoc

06 Paź 2008 16:47 7352 7
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem z oświetleniem deski rozdzielczej w BMW e36 316 . Podczas podłączania radia doszło do zwarcia i siadło całe podświetlenie. Bezpieczniki pod maska O.K żaróweczki też. I moje pytanie czy znajdują sie gdzieś jeszcze jakieś inne bezpieczniki od deski, czy powód jest inny??
  • Poziom 2  
    na 90% spalił się-zepsuł, czy jak to nazwać potencjometr od rozjaśniania i ściemnienia podświetlania zegarów i pozostałych elementów...
  • Poziom 11  
    spaliles bezpiecznik 1000%Sprawdz dokladnie szczegulnie te o malym pradze od podswietlenia jest bodajze 5a ale niestety niepamietam w tej chwili ktory.regulator raczej sie niespalil bo jest dosc wytrzymaly.Mialem podobny problem!!!
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem (nie wiedziałem gdzie go umieścić a tworzyć podobny temat nie ma chyba sensu) po włączeniu świateł (już postojowych) zapala się kontrolka od długich, po włączeniu silnika wszystkie wskaźniki wariują (obrotomierz i prędkościomierz nie reagują, wskazówka od paliwa skacze jak jej się podoba i zapala się "żyd", a od temp. cieczy dochodzi do 120*C), po wyłączeniu świateł wszystko wraca do normy.
    Wyciągnąłem bezpiecznik od podświetlenia wskaźników, deski oraz przednich świateł przeciwmgielnych (jeden), wszystko poza tym poprawnie działa. Moje pytanie co może być nie tak? (jeżeli słaba masa na co wskazuje kontrolka od długich to gdzie tą mase najlepiej podłączyć dodatkowo?)
    Opel calibra 95r. jeżeli wersja silnikowa jest ważna to prosze napisać to podam
  • Poziom 9  
    artj9 napisał:
    Mam podobny problem (nie wiedziałem gdzie go umieścić a tworzyć podobny temat nie ma chyba sensu) po włączeniu świateł (już postojowych) zapala się kontrolka od długich, po włączeniu silnika wszystkie wskaźniki wariują (obrotomierz i prędkościomierz nie reagują, wskazówka od paliwa skacze jak jej się podoba i zapala się "żyd", a od temp. cieczy dochodzi do 120*C), po wyłączeniu świateł wszystko wraca do normy.
    Wyciągnąłem bezpiecznik od podświetlenia wskaźników, deski oraz przednich świateł przeciwmgielnych (jeden), wszystko poza tym poprawnie działa. Moje pytanie co może być nie tak? (jeżeli słaba masa na co wskazuje kontrolka od długich to gdzie tą mase najlepiej podłączyć dodatkowo?)
    Opel calibra 95r. jeżeli wersja silnikowa jest ważna to prosze napisać to podam

Wymień przełącznik świateł. Prawdopodobnie to on powoduje "dyskoteke" na desce. Koszt niewielki. Dodatkową masę podpinasz od słupka lewego (nad złączem zespolonym jest śruba masowa) a drugą stronę kabelka do masy zegarów (wtyk).
  • Poziom 37  
    Witam
    A nie ma w liczniku czasem bezpiecznika tak jak w Mercedes ?
  • Poziom 9  
    Calibra ma tylko w liczniku stabilizator napięcia i to wszystko.

Kiedyś miałem dziwny przypadek w starym VW Passat - deska ciemna, zegary ciemne. A bezpiecznik nowy strzelał. Po sprawdzeniu wszystkiego co możliwe okazało się że dostał strzała w tył i ktoś zapomniał sprawdzić styków żarówki osw. rejestracji. Zwierały. Po usunięciu zwarcia okazało się, że nadal strzela bezpiecznik. Przez to zwarcie uszkodził się regulator natężenia osw. kokpitu. Usunąłem ściemniacz i wszystko już było ok.
  • Poziom 11  
    dzięki problem już rozwiązałem, brak masy w liczniku (doprowadziłem dodatkową) i wszystko jest O.K
    A dokładnie element z którego była masa podciągnięta do licznika dziwnym trafem nie stykał się z resztą karoserii, prawdopodobnie zardzewiały wszystkie połączenia :(