Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa TVK Vectra na 2 TV

Z8 06 Paź 2008 19:20 24592 9
  • #1 06 Paź 2008 19:20
    Z8
    Poziom 12  

Witam

Mam zamiar podłączyć cyfrową telewizję kablową z Vectry (1 dekoder) i podobno można podłączyć na dwa telewizory. Znajomy mojego ojca, który jest przedstawicielem tej firmy powiedział że albo trzeba dwa dekodery - legalnie, lub można zastosować jakiś trójnik przed dekoderem i jeden sygnał będzie cyfrowy a drugi analogowy. Podobno w takiej konfiguracji będziemy mogli oglądać programy niezależnie na dwóch telewizorach.

Dla mnie zrobiło się to trochę dziwne, dlatego też chciałbym usłyszeć radę od fachowca w tej dziedzinie, czy jest taka szansa podłączenia i jakie urządzenia muszę zakupić by to zrobić.

1 9
  • #2 06 Paź 2008 19:24
    Doominus
    Poziom 34  

> lub można zastosować jakiś trójnik przed dekoderem i jeden sygnał będzie cyfrowy a drugi analogowy.

Czyli bez dekodera można oglądać za free kablówkę? Zapewne jakieś darmowe kanały.

Jak znajomy mówi ze tak da ratę to niech zrobi , zapłać jak będzie wszystko tip top.

0
  • #3 06 Paź 2008 19:53
    Z8
    Poziom 12  

a możliwe jest że na jednym kablu będzie sygnał cyfrowy i analogowy a ten trójnik to rodzaj modulatora czy czegoś podobnego, które odseparuje sygnał analogowy?

Koleś ten mówił że to nie taki zwyczajny trójnik, tylko jakiś specjalny

1
  • #4 06 Paź 2008 20:01
    Doominus
    Poziom 34  

Trudno powiedzieć co to jest .
    Sygnał analogowy i cyfrowy jest przesyłany analogowo :D
    Trzeba sie dokładnie wypytać o sprzęt .

0
  • #5 06 Paź 2008 21:45
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Cyfrowy - nie podzielisz w jednym abonamencie (jedynie to co ustawisz na tunerze możesz oglądać w drugim, trzecim TV)

Twój znajomy miał na myśli podział zwykłej "analogowej" kablówki - jeżeli ją opłacasz lub nie jest ona zafiltrowana - po prostu ją oglądasz na 1 TV, na drugim oglądasz i analog i cyfre lub odwrotnie. Możesz sygnał podzielić rozg 1/2.
    pzdr

0
  • #6 06 Paź 2008 23:27
    Z8
    Poziom 12  

Kolega mówił o cyfrowej telewizji kablowej i powiedział ze mogę kupić rozgałęźnik i podłączyć go przed dekoderem. Rozgałęźnik rozdzieli sygnał z przewodu na dwa sygnały jeden cyfrowy a drugi analog. Płacić będę tylko za cyfrowy.

Czyli w tym jednym przewodzie będzie sygnał analogowy i cyfrowy, dobrze rozumiem? To nie jest chyba zwykła kablówka.

Można zastosować taki rozgałęźnik: KLIK

1
  • #7 07 Paź 2008 07:49
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Z8 napisał:

Czyli w tym jednym przewodzie będzie sygnał analogowy i cyfrowy, dobrze rozumiem? To nie jest chyba zwykła kablówka.

O tym właśnie pisałem, to jest "zwykła" kablówka, w której oferują także usługę TV cyfrowej - jeżeli sygnał analogowej kablówki nie został wycięty, wtedy tak zadziała, jak pisałem wyżej.

To co pokazujesz, to rozgałęźnik aktywny, wystarczy (o ile masz pełny sygnał analogowy) rozgałeźnik 1/2 np tratec, multiline, telmor

Pzdr

0
  • #8 07 Lut 2009 06:14
    ficekcycek
    Poziom 9  

Witam. Ja też mam kablówkę w vectrze. I jeżeli chodzi o sygnał analogowy to nie ma problemu można go rozdzielić nawet na 10 TV, ale problem jest nadal z sygnałem cyfrowym. Z tego co ja się dowiedziałem to sygnał cyfrowy jest przypisywany na dany dekoder i kupno drugiego nic nie da (cena w internecie tego dekodera wynosi 540 zł. więc nie jest tani). ja na razie nie ryzykuje takiej inwestycji. Ale jeżeli jest taka opcja to też proszę o podpowiedź. Mam jeszcze takie pytanie, z tego co się dowiedziałem to hotele bazują na multiswichach, czy by to zdało egzamin, czy to tylko nadaje się do konkretnej telewizji cyfrowej?

0
  • #9 07 Lut 2009 15:33
    Doominus
    Poziom 34  

Multiswich dostarcza sygnału sat dla dekoderów. Dalej dekoder musi sobie rozkodować kanał przy użyciu karty abonenckiej.

0
  • #10 09 Kwi 2010 08:41
    Robinson74

Poziom 16  

W moim mieście Vectra chyba jeszcze nie ma cyfrówki, ale niedługo wejdzie.
    Czy sygnał cyfrowy jest rzeczywiście o wiele lepszy w Vectrze niż analogowy?

-1