Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa TVK Vectra na 2 TV

06 Paź 2008 19:20 24721 9
 • Poziom 12  
  Witam

  Mam zamiar podłączyć cyfrową telewizję kablową z Vectry (1 dekoder) i podobno można podłączyć na dwa telewizory. Znajomy mojego ojca, który jest przedstawicielem tej firmy powiedział że albo trzeba dwa dekodery - legalnie, lub można zastosować jakiś trójnik przed dekoderem i jeden sygnał będzie cyfrowy a drugi analogowy. Podobno w takiej konfiguracji będziemy mogli oglądać programy niezależnie na dwóch telewizorach.

  Dla mnie zrobiło się to trochę dziwne, dlatego też chciałbym usłyszeć radę od fachowca w tej dziedzinie, czy jest taka szansa podłączenia i jakie urządzenia muszę zakupić by to zrobić.
 • Poziom 34  
  > lub można zastosować jakiś trójnik przed dekoderem i jeden sygnał będzie cyfrowy a drugi analogowy.

  Czyli bez dekodera można oglądać za free kablówkę? Zapewne jakieś darmowe kanały.

  Jak znajomy mówi ze tak da ratę to niech zrobi , zapłać jak będzie wszystko tip top.
 • Poziom 12  
  a możliwe jest że na jednym kablu będzie sygnał cyfrowy i analogowy a ten trójnik to rodzaj modulatora czy czegoś podobnego, które odseparuje sygnał analogowy?

  Koleś ten mówił że to nie taki zwyczajny trójnik, tylko jakiś specjalny
 • Poziom 34  
  Trudno powiedzieć co to jest .
  Sygnał analogowy i cyfrowy jest przesyłany analogowo :D
  Trzeba sie dokładnie wypytać o sprzęt .
 • Specjalista elektryk
  Cyfrowy - nie podzielisz w jednym abonamencie (jedynie to co ustawisz na tunerze możesz oglądać w drugim, trzecim TV)

  Twój znajomy miał na myśli podział zwykłej "analogowej" kablówki - jeżeli ją opłacasz lub nie jest ona zafiltrowana - po prostu ją oglądasz na 1 TV, na drugim oglądasz i analog i cyfre lub odwrotnie. Możesz sygnał podzielić rozg 1/2.
  pzdr
 • Poziom 12  
  Kolega mówił o cyfrowej telewizji kablowej i powiedział ze mogę kupić rozgałęźnik i podłączyć go przed dekoderem. Rozgałęźnik rozdzieli sygnał z przewodu na dwa sygnały jeden cyfrowy a drugi analog. Płacić będę tylko za cyfrowy.

  Czyli w tym jednym przewodzie będzie sygnał analogowy i cyfrowy, dobrze rozumiem? To nie jest chyba zwykła kablówka.

  Można zastosować taki rozgałęźnik: KLIK
 • Specjalista elektryk
  Z8 napisał:


  Czyli w tym jednym przewodzie będzie sygnał analogowy i cyfrowy, dobrze rozumiem? To nie jest chyba zwykła kablówka.  O tym właśnie pisałem, to jest "zwykła" kablówka, w której oferują także usługę TV cyfrowej - jeżeli sygnał analogowej kablówki nie został wycięty, wtedy tak zadziała, jak pisałem wyżej.

  To co pokazujesz, to rozgałęźnik aktywny, wystarczy (o ile masz pełny sygnał analogowy) rozgałeźnik 1/2 np tratec, multiline, telmor

  Pzdr
 • Poziom 9  
  Witam. Ja też mam kablówkę w vectrze. I jeżeli chodzi o sygnał analogowy to nie ma problemu można go rozdzielić nawet na 10 TV, ale problem jest nadal z sygnałem cyfrowym. Z tego co ja się dowiedziałem to sygnał cyfrowy jest przypisywany na dany dekoder i kupno drugiego nic nie da (cena w internecie tego dekodera wynosi 540 zł. więc nie jest tani). ja na razie nie ryzykuje takiej inwestycji. Ale jeżeli jest taka opcja to też proszę o podpowiedź. Mam jeszcze takie pytanie, z tego co się dowiedziałem to hotele bazują na multiswichach, czy by to zdało egzamin, czy to tylko nadaje się do konkretnej telewizji cyfrowej?
 • Poziom 34  
  Multiswich dostarcza sygnału sat dla dekoderów. Dalej dekoder musi sobie rozkodować kanał przy użyciu karty abonenckiej.

 • Poziom 16  
  W moim mieście Vectra chyba jeszcze nie ma cyfrówki, ale niedługo wejdzie.
  Czy sygnał cyfrowy jest rzeczywiście o wiele lepszy w Vectrze niż analogowy?