Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Udostepnianie polaczenia sieciowego przez router.

katar83 06 Oct 2008 19:39 2417 2
    katar83
    Level 26  
    Witam.
    W glownym komputerze mam dwie karty sieciowe. Jedna to radiowka atherosa, druga to zwykly LAN.
    Internet mam radiowy po 'sasiedzku'
    Ustawilem sobie udostepnianie polaczenia sieciowego w windowsie i przez kabel mam internet takze w laptopie.
    Wygrzebalem gdzies z pod lozka stary router Belkin F5D7230-4 i chcialbym kabel podlaczyc od kompa(LAN) do routera i miec radiowy internet w domu. Wczesniej mialem stale lacze i modem ktory szedl do routera i ten dzialal slicznie i teraz jak z komputera stacjonarnego zrobic 'modem' ? :)
    Jak sie do tego zabrac? Jak poustawiac IP etc jakich kabli uzyc. Router ma tez opcje 'bycia acces pointem' jesli to ma pomoc.

Oba systemy win xp sp3. Radiowka atherosa dostaje po kolei:
    IP 192.168.1.104
    Maska standardowa
    Brama 192.168.1.1

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Dodano po 48 [sekundy]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1091486.html - identyczny problem, ale jakos nikt nie skonczyl tego tematu i nie podal rozwiazania.
    katar83
    Level 26  
    Wlasnie ze nie :)

Fakt faktem spedzilem nad tym jakies 3-4 godziny ale bylo warto. W kazdym badz razie udalo sie.
    Wszystko rozbijalo sie o to by w routerze ustawic statyczne IP z zakresu tego co wizard windowsowy przydzielil karcie LAN na glownym kompie. Do tego musialem jeszcze powbijac recznie DNS w routerze takie same jak te z karty atherosa i wszystko dziala :) Super!

Dodano po 1 [minuty]:

Ah, uzylem jeszcze prostego kabla ktory tez w koncu znalazlem pod lozkiem. Warto byloby chyba dodac linka do tego tematu w tym zbiorczym powyzej o roznych configach dzielenia lacza bo pewnie sie komus przyda jeszcze.