Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozruch silnika pierścieniowego PROBLEM

ritter 06 Paź 2008 20:15 1753 4
  • #1 06 Paź 2008 20:15
    ritter
    Poziom 9  

Witam!
    Na pracowniach elektrycznych rozpocząłem pracę z rozruchem silnika pierścieniowego, podłączyłem, a tu kupa nie działa do końca jak powinno, próbowałem kombinować, ale nie wyszło. Problem jest taki, że gdy załączam automatykę załącza się W oraz 1Sk i na tym koniec, może coś jest nie tak z przekaźnikiem czasowym, sam nie wiem, liczę na pomoc fachowców.
    Pozdrawiam

SCHEMAT POŁĄCZEŃ
    Rozruch silnika pierścieniowego PROBLEM

0 4
  • #2 06 Paź 2008 21:13
    msgow
    Poziom 27  

Witam
    A czasy na przekaźnikach są dobrze poustawiane?
    Po załączeniu załącza się stycznik W i zaczyna odliczać 1PkCz.
    Po odliczeniu ustawionego czasu podaje napięcie na stycznik 1Sk i kolejny przekaźnik czasowy 2PkCz. Ostatni przekaźnik czasowy podaje napięcie na 3Sk , który zwiera pierścienie silnika i jednocześnie zamyka swój styk 3Sk2 podając sobie napięcie na cewkę i otwiera styk 3Sk3 wyłączając zasilanie wszystkich przekaźników czasowych i otwarcie ich wszystkich styków.
    Teraz układ może wyłączyć przycisk PcW albo styk przekaźnika termicznego PkC

0
  • #3 06 Paź 2008 21:27
    ritter
    Poziom 9  

Właśnie wygląda na to, że 2Pkcz nie zaczyna odliczać, może jest uszkodzony...

0
  • #4 06 Paź 2008 21:56
    Madrik
    Moderator Robotyka

ritter napisał:
    Właśnie wygląda na to, że 2Pkcz nie zaczyna odliczać, może jest uszkodzony...

A jaką masz czasówkę? Może ustawiłeś zły czas? Może w miesiachc zamiast w minutach czy coś...
    Po włączeniu układu - sprawdź czy dochodzi napięcie na cewkę przekaźnika.
    Możesz mieć po prostu błąd w układzie. Wiesz - schematy, schematami, a praktyka praktyką...:D
    Czasem się okazuje, że drucik podpięty nie tam gdzie trzeba, albo izolacja podlazła pod zacisk...

0
  • #5 22 Lis 2008 21:56
    ritter
    Poziom 9  

tak jak się domyślałem, problem tkwił w przekaźnikach czasowych, dwa były uszkodzone...dziękuję za rady i pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo