Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PDA MyGuide 4300, wycięto klucze rejestru, nie startuje...

06 Paź 2008 20:51 1446 4
 • Poziom 28  
  Witam! Dostałem ostatnio do naprawy rzecz, której jeszcze nie robiłem, a mianowicie PDA MyGuide 4300, w którym wycięto pewne klucze Windowsowego rejestru. Niestety okazuje się, że po wylutowaniu flasha ( NAND Flash Samsung serii K9F56..., 32MB, TSOP-48 ) i zczytaniu zawartości na programatorze nie ma w pliku binarnym w ogóle takich ciągów znaków związanych z kluczami. Stary rejestr mam, ale co z tego jak nie wiadomo w którym miejscu powinien być, i czy w ogóle w tym flashu się on znajduje... Orientuje się ktoś jak to w ogóle ugryźć? Podejrzewam, że cała zawartość kostki jest w znany tylko producentowi sposób zakodowana, tak samo jak funkcjonują karty do przenoszenia danych (SD, MMC itp.), typu, że jest sam flash i kontroler, bez którego dane to zwykłe bezużyteczne śmieci.

  Wciąż mam nadzieję, że uda się może coś bez potrzeby zaprzęgania autoryzowanego serwisu :)

 • Poziom 43  
  Miałem podobny rebus. urządzenie było na gwarancji - klient dostał nową sztukę :!:

  Tylko że ja nie rozbieram urządzeń z gwarancją :)
 • Poziom 28  
  To nie jest urządzenie z gwarancją. I to jest właśnie problem...
 • Poziom 34  
  Kodowana raczej nie jest - nie z WinCE takie numery. Może jest więcej niż jedna kość?

  Pomijam że sam rejestr będzie prawdopodobnie w plikach .hv (hive) a nie wiem jaka jest ich struktura - na 99% nie są zapisane gołym tekstem.
 • Poziom 28  
  No właśnie, gdy podglądałem plik starego rejestru (są to pliki z rozszerzeniem *.ceimg i podgląda je sie w specjalnym programiku, który układa to w drzewko) w edytorze hexadecymalnym, to był zapisany praktycznie gołym tekstem. Zlukałem, że na płytce są jeszcze dwie kości Samsung K4M561..., ale to już jest lutowanie BGA, więc nie jestem w stanie nic z tym zrobić :/ Nie mogę nawet żadnego datasheeta znaleźć tych kości.
  PDA ma w specyfikacji 128MB SDRAMu, więc może to te SDRAMy..? A może właśnie w nich jest rejestr zapisany?