Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + programy HD, multiswitch Viper 5/4

06 Paź 2008 21:55 8183 13
  • Specjalista elektryk
    Witam

Panowie, wytłumaczcie mi jak to jest.

Programy wszystkie działają włącznie z HBO HD, jednak pozostałe czyli np C+ film HD - brak sygnału, sprawdź antenę.

Ok - ominąłem multiswitch, podłączyłem tylko jedną polaryzację, pasek na wysokości 4,5 zielony - sprawdzam brakujące programy - teraz informacji o braku sygnału nie ma - ale nadal nie ma programów - tylko czarne tło.
    I teraz pytanie, czy programy te wymagają jeszcze jakiś informacji z innych zakresów tzn polaryzacji czy częstotliwości ?

Pzdr

tuner: Philips PVR HD
  • Poziom 24  
    Kanały HD działają tylko wtedy gdy są wykupione. Kamil
  • Specjalista elektryk
    kamiljan1 napisał:
    Kanały HD działają tylko wtedy gdy są wykupione. Kamil

no dobrze, są wykupione i co dalej ?

napisałem - wszystkie programy działają włącznie z HBO HD, programy opłacone.

pzdr
  • Poziom 35  
    zetdeel napisał:
    A jaki ten dekoder?
    Czy DiSEqC/ToneBurst działa prawidłowo?

Napisane jest wyraźnie jaki to dekoder i co ma diseqc/ToneBurst do multiswitcha na jednego satelitę.Te sygnały są niepotrzebne.
  • Poziom 39  
    pajo21 napisał:
    ...co ma diseqc/ToneBurst do multiswitcha na jednego satelitę.Te sygnały są niepotrzebne.

Zobacz sobie:
    Cyfra + programy HD, multiswitch Viper 5/4
  • Poziom 35  
    Niby na co mam zwrócić uwagę,w danych technicznych multi 5/4 nie ma nic o sygnałach diseqc.
    Komendy disecq służą do przełączanie między satelitami : http://pl.wikipedia.org/wiki/DiSEqC
    Zaznaczam że kolega@kasprzyk podłączał Quattro bezpośrednio do tunera z pominięciem multi i nie potrzebne są nawet sygnały zmieniające pasmo i polaryzacje.
  • Poziom 22  
    Przy odłączonym multi sprawdź kąt skręcenia konwertera
  • Specjalista elektryk
    Witam

Dzięki za odpowiedzi.

To więc piszę, jak sytuacja.
    Z racji tego, że nie będzie używana antena naziemna - multiswitch został wykluczony, zamontowaliśmy konwerter Qad, programy HD (C+ sport, film) zaczęły działać !- (oczywiście reszta także bez zmian) , ale..

w opcjach parametry sygnału, ustawienie anteny, (chyba przycisk B) wchodzimy do odczytu poziomu sygnału i mamy dwie opcje Hotbird i INNE, przechodząc na Satelite INNE wpisuje parametry dla programów HD C+ (11278 Pion fec 2/3) i wracam do pasku z poziomem dla tej częstotliwości - wynik - 0 ! brak sygnału - wychodzę z tego menu, przełączam na programy HD - nie ma ich - informacja - Sprawdź antenę.

trochę się podłamałem, bo już kilka dni z tym walczyłem - co się okazuje, wystarczy wyłączyć tuner, włączyć go ponownie (masakra jak długo to się uruchamia) i wszystko wraca do normy - w moim przekonaniu jest to błąd oprogramowania tunera lub inna jego usterka.

Poczekam teraz za sygnałami od klienta, czy wszystko jest już w normie.

Jeżeli zauważycie podobne zjawisko, dajcie odpowiedź w tym wątku.

pzdr
  • Poziom 10  
    Temat chcialbym odswiezyc poniewaz mam ten sam problem
    "Programy wszystkie działają włącznie z HBO HD, jednak pozostałe czyli np C+ film HD - brak sygnału, sprawdź antenę" probowalem tego co napisales w poprzednim watku lecz HD nadal nie dziala znalazl ktos moze inny sposob na ogladanie HD???
  • Specjalista elektryk
    Witam

Ale jaką masz instalację ?

Jeżeli to możliwe, to podstaw inny konwerter, puść nowy przewód bezpośrednio do tunera, a także go zrestartuj.
  • Poziom 10  
    Dzis od rana walczylem na balkonie z antena okazalo sie ze sygnal 4,5 (zielony) to za malo na HD przestawilem antene w inne miejsce gdzie sygnal mam prawie 5 wylaczylem wtyczke na 3 min i po wlaczeniu moglem sie cieszyc obrazem HD

Ps. dzieki za szybka odp. :)
  • Poziom 2  
    Mam ten tuner. Uważam że to jest niskobudżetowy tuner Philipsa, zrobiony specjalnie dla cyfry.Ten problem z kanałami hd to jest wina tunera. Ja mam to samo, jak i wielu innych.Wystarczy poczytać na innych forach.
    To że się udało włączyć c+ hd to czysty przypadek. Szkoda było tylko biegania z anteną.Ja sobie dałem z tym spokój.Trochę pomieszam pilotem. to wyłączę tuner z prądu, i jakoś leci.Tu nawet pilot nie chce poprawnie działać. Podobno zakłóca go moja plazma.Jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę.
  • Poziom 10  
    witam
    Ten tuner to porażka. Pilot działa fatalnie! Kanały SD działają dobrze ale HD to problem oczywiście z transpondera 11278V. Przy ustawieniu sygnału na owym transponderze mam poziom sygnału 4,5 pobawię się trochę w menu a potem wrócę do sprawdzenia poziomu sygnału to pokazuje 0, po pewnym czasie znowu 4,5 i tak w kółko. Po zrestartowaniu jak włączę na C+Film HD pomruga brak sygnału i czerwona kratka i wskoczy obraz albo nie. Mam DiseqC, może to jego wina z wahaniami sygnału na kanałach HD??