Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1.6 GLi 95' brak iskry

07 Paź 2008 01:06 2457 11
  • Poziom 10  
    Witam,

Podczas jazdy mój polonez nagle zaczął tracić moc aż w końcu stanął na dobre. Zacząłem szukać przyczyny po kolei. Sprawdziłem pompkę paliwa bezpieczniki. wszystko sprawne się okazało. Potem sprawdziłem świece, cewki, kable i wymieniłem czujnik położenia wału. Rzeczy sprawdzałem na drugim polonezie wiec są na pewno sprawne. Teraz niepokoi mnie tylko jedno ze nadal nie ma iskry na żadnej świecy a dodatkowo cały czas jest podawane napięcie na cewkę.

Proszę o pomoc co jeszcze można sprawdzić mam tylko nadzieję ze nie jest to jakiś problem z ECM (sprawdzałem i żadnych kodów nie wykazał tester) gdyż to może być już kosztowne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    a jest to jeden z tych 4 bezpieczników 7,5 A przy ECM?? jsli tak to je sprawdzałe mi sa dobre
  • Poziom 10  
    Morze byc uszkodzony moduł ja tak miałem!!! pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jeżeli sprawdziłeś wszystko na innym aucie tzn że wszystkie elementy są sprawne ale trzeba jeszcze sprawdzić instalację w Twoim aucie pod kątem spadków napięcia lub braku masy . Co do zasilania na moduł to o ile pamiętam powinien tam być stały plus więc to jest ok.
  • Poziom 10  
    do prezes-1966 : mówisz o tym ze może być uszkodzony moduł ECM ? ten co wszytkim steruje ?? P.S. Ile może kosztować nowy ??

do raf398: a co do instalacji to masz na myśli cała instalacje czy tylko przewody które dochodzą do modułu ??
  • Poziom 14  
    Musisz po kolei sprawdzić wszystko rozpoczynając od przewodów modułu poprzez komputer silnika kończąc na czujniku indukcyjnym na wale korbowym .
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Zanim kupisz komputerek sprawdź kostkę stacyjki.Często lubi paść.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    witek co do kostki stacyjki to jakie są objawy ?? bo u mnie po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki pala się normalnie i nic nie wskazuje aby było coś z nią nie tak tylko jak kręci to zapalić nie chce samochód...
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Tam są dwa wyjścia po zapłonie.Już nie pamiętam jakie obwody pod każde z nich były podłączone.Kostkę możesz sprawdzić zwierając razem wszystkie przewody oprócz tego od rozrusznika.Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    skoro na cewkach masz zasilanie z tego co sie doczytałem wyżej to stawiam na uszkodzenie modułu zapłonowego...pozdrawiam
  • Poziom 10  
    doszedłem do tego ze gdzieś jest zwarcie ponieważ po rozmagnesowaniu czujnik wału pojawia się na chwilę iskra po czym znowu zanika więc trzeba będzie posprawdzać instalacje i tzw. komputer

P.S. Mam jeszcze pytanie czy jak kupię nowy komputera czy jest możliwość tego ze się spali bo jest gdzieś zwarcie ?? I jak można sprawdzić mój obecny?