Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner ONKYO oraz subwoofer KODA SW-1000v2

Slawoo 07 Paź 2008 10:05 4035 7
  • #1 07 Paź 2008 10:05
    Slawoo
    Poziom 10  

Witam,

Kupiłem sobie w/w subwoofer i nie wiem jak go podłączyć. Mój amplituner wygląda tak (jest tutaj zdjęcie pleców):
    http://www.eu.onkyo.com/products/product_en_4209420.html

Wraz z subwooferem był kabel chinch, jednak nie widzę w aplitunerze takiego wyjście. chyba, że muszę podłączyć go pod zaciski kablem głośnikowym? Jeśli tak to takie zaciski na głośniku mam aż 4: L i R (+/-) Być może trzeba tam zmostkować i podłączyć? Sam nie wiem. Z góry dziękuję za podpowiedź. NIe chcę nic uszkodzić.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 07 Paź 2008 11:26
    igla
    Poziom 17  

Witam kolego:).w zasadzie to nie wiem w czym masz problem skoro wszystkie wyjścia masz opisane :).We wzmacniaczu masz jedno wyjście na subwoofer i to tylko pasywny i to szkoda.Zatem w subwooferze są 3 wejścia (wysokopoziomowe,liniowe no i specjalne pod subwoofer) szkoda tylko że we wzmacniaczu nie mam takiego wyjścia tylko jest wejście sub z dvd.Ja widzę tylko jeden sposób podłączenia tego,mianowicie wejściem wysokopoziomowym w subwooferze i wyjściem na sub pasywny w amplitunerze,podłączasz to zwykłym kablem takim jak do kolumn.Pozdrawiam może ktoś ma inny pomysł :) Aha z tymi zaciskami co napisałeś to jednak będzie trzeba to mostkować :)

0
  • #3 07 Paź 2008 12:02
    Slawoo
    Poziom 10  

Tak też właśnie mi się wydawało, po tym co wyczytałem w necie i w instrukcji. Przyznam, że przed zakupem podsyłałem sprzedawcy info na temat mojego amplitunera i chyba się nie zorientował, że nie ma tego wyjścia. W takiej sytuacji będę zmuszony oddać ten subwoofer bo to chyba nie ma sensu go wykorzystywać jako pasywny. Mam racje?

0
  • #4 07 Paź 2008 13:00
    igla
    Poziom 17  

W zasadzie masz rację.Aczkolwiek gdy podłączysz go pod te wyjście głośnikowe to nic złego się nie stanie będzie działał tak jak ma działać.Można by go podłączyć pod wyjście tape,ale z tego co wiem zapewne chcesz aby wraz ze wzrostem głośności na amplitunerze wzrastała moc na subwooferze,prawda??wydaję mi sie że skoro subwoofer jest przystosowany do takiego działania to nie ma co wymieniać.Podłącz i sprawdź jak to będzie działac,a jak Ci pasuje to zostaw.Pozdrawiam

-1
  • #5 07 Paź 2008 15:12
    Slawoo
    Poziom 10  

Tak też zrobie. Zmostkuje podłącze i wtedy zdecyduje.
    Dzieki za informacje.
    Pozdrawiam

0
  • #6 07 Paź 2008 17:18
    Molekss
    Poziom 11  

To co podałeś to wejście a nie wyjście!!

0
  • #7 07 Paź 2008 17:23
    igla
    Poziom 17  

Kolego Grzegorz Markowski.Tam na panelu jest chyba wyraźnie napisane IN prawda?? To nie jest wyjście na subwoofer a wejście sygnałowe z DVD do sterowania z procesora efektów,no chyba że się mylę ale raczej ślepy to nie jestem.W sumie najlepiej będzie jak autor tematu sam sprawdzi czy to działa.pozdrawiam

0
  • #8 07 Paź 2008 17:29
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

O jasny gwint, tudzież ciemna śrubka! Masz całkowitą rację. Nie zwróciłem uwagi na to, że to gniazdo znajduje się w sekcji oznaczone "DVD In" i stąd mój bezsensowny wpis.

Pozdrawiam i dzięki za korektę.

GM

Dodano po 1 [minuty]:

igla napisał:
    Kolego Grzegorz Markowski.Tam na panelu jest chyba wyraźnie napisane IN prawda?? ...

Zgadza się i już wykasowałem te beznadziejne wypociny.
    Przepraszam za próbę wprowadzenia w błąd.

GM

0
  Szukaj w 5mln produktów