Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY KV-29C3D - długi czas uruchamiania kineskopu.

szanlu 07 Oct 2008 11:07 1602 6
 • #1
  szanlu
  Level 10  
  Po uszkodzonym zasilaczu w tym modelu zaobserwowałem kolejną przypadłość.
  TV uruchamiał się w następujący sposób, że po włączeniu najpierw uruchamiał głos (przy wygaszonym kineskopie) a po jakiś 5-10 sekundach uaktywniał kineskop.
  Od jakiegoś czasu uruchamia się tak samo z tą różnicą, że czas uaktywnienia kineskopu wydłużył się do jakiejś 1,5 minuty - potem wszystko jest OK.
  Dodam jeszcze, że nie zaobserwowałem żadnych zmian jeśli chodzi o jaskrawość, nasycenie czy kontrast kineskopu.
 • #2
  edberg
  Level 30  
  Ale może są zimne luty na płycie kineskopu lub przy odchylaniu V a tak w ogóle to mogą być wszędzie tam gdzie przeważnie występują (przy elementach które się nagrzewają np elementy na radiatorach czy te które drgają , cewki itd)
 • #3
  szanlu
  Level 10  
  Myślisz, że to wina zimnych lutów. Hmmm byłbym bardzo szczęśliwy z tego powodu. Podobno za takie działanie kineskopu odpowiadają jego siatki drugie którym napięcie reguluje się potencjometrem umiejscowionym na płytce kineskopu. Może siatki drugie zmieniają swoje właściwości ?

  Prosze czytać opisy działów. Przeniosłem z Diagnoza.
  Masz do reaktywacji kineskop. Nie szukaj dziury w całym. Poczytaj o Sony i kineskopach w archiwum. [@mirex]
 • #4
  stanislaw piechucki
  Level 36  
  To żadne siatki ani luty,po prostu kineskop ma słabą emisję i potrzebuje dużo czasu na osiągnięcie warunków do pracy.Pomiar prądu ciemnego itd.Tymczasem.
 • #5
  zebro
  Level 23  
  Jedyna rada to nieco podnieść nap S2 kręcąc potencjometrem aż do pojawienia się cienkich poziomych linii, następnie cofnąć pr, aż prawię znikną i tak pozostawić. Jeżeli dysponuje się reaktywatorem kineskopów to po zabiegu odsiarczenia katod, jakiś czas tv jeszcze pochodzi, Tak czy inaczej kolega wyżej dał włąściwą diagnozę - słaby kineskop.
  pozdrawiam
 • #6
  szanlu
  Level 10  
  zebro wrote:
  jakiś czas tv jeszcze pochodzi

  Czy można, chociaż w przybliżeniu określić ten jakiś czas ?
  Nie wiem czy warto zawracać sobie głowę ranimacją kineskopu.
  Swoją drogą to bardzo słabe kineskopy robi Sony :(
 • #7
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Można podnieść też trochę napięcie żarzenia korygując wartość oporu w żarzeniu .
  Nie da się powiedzieć ile pochodzi taki kineskop,ja jak reaktywowałem to często pochodził taki baniak 2 dni i powrócił do poprzedniego stanu tak że już tego nie praktykuję.
  Co do trwałości kineskopów to kto teraz robi coś trwałego ?thomsony padają po 4 latach sony tak samo philipsy po roku czy 2 dostają zwarcia między elektrodami .Po prostu skończyła się era sprzętu działającego 15 lat bez naprawy teraz jak 4 lata pochodzi to dużo bo bywa że 3 i na wysypisko