Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osiedlowa kanalizacja SatRTV KABLOWA Kto pomoże zeSCHEMATEM?

07 Paź 2008 12:52 1224 5
  • Poziom 2  
    Witam

Proszę o pomoc i porady. Otóż w budynku ma się znajdować główny rozdział sygnału, czyli na nim ma być antena satelitarna ustawiona na hot birda i astre (2 razy konwerter Quatro) , urządzenia sat/rtv do tego antena do odbioru naziemnego i z tego budynku ma wychodzić sygnał i poprowadzona osiedlową kanalizacją kablową. Nie mam tego zrobić praktycznie tylko opisać teoretycznie sposób rozdziału poszczególnych elementów. I teraz jak najkorzystniej połączyć taką sieć (można przyjąć że użytkownicy w domkach posiadają odbiorniki satelitarne lub nie), sygnał z astry i hot birda (raczej nie tylko fta) + tv naziemna (w przyszłości odbiór DVB-T)

...
  • IGE-XAO
  • Poziom 25  
    To ma być praca dyplomowa?
  • IGE-XAO
  • Poziom 2  
    Potrzebuje po prostu schemat tego podłączenia.

Niestety na dipolu czy vectorze podają schematy podłączeń Sat/RTV tylko bloków, hotelów, budynków piętrowych a nie ma żadnych schematów z osiedlową kanalizacją Sat/RTV czyli z kablami prowadzonymi w ziemi...

I ponawiam prośbę. Mogę natychmiast przelać przez mBank jakiemuś sprawdzonemu użytkownikowi kilkadziesiąt złotych za rozrysowanie schematu tej instalacji
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    amo33 napisał:

Niestety na dipolu czy vectorze podają schematy podłączeń Sat/RTV tylko bloków, hotelów, budynków piętrowych a nie ma żadnych schematów z osiedlową kanalizacją Sat/RTV czyli z kablami prowadzonymi w ziemi...
    [/b]

Jak nie wiesz jak jest róznica i jak adaptowac taka instalacje do twojego układu to się za nią nie bierz .bez urazy dobrze Ci radzę.
    Projekty instalacji liczy sie w kpln więc kilkadziesiąt pln moze się ktos obrazić :(
    Bez urazy:|
  • Specjalista elektryk
    Witam

Instalacja SAT - odpada - nieekonomiczne, technicznie może być nie do przejścia - musisz zbudować sieć na zasadzie kablówki.

Potrzebne są długości wszystkich odcinków przewodów na tej podstawie, dobiera się wzmacniacze i elementy pasywne.

Nie jest to trudne, niestety nie znam się na żadnym programie do projektowania, mogę Tobie wszystko rozrysować "po chłopsku" ALE, ALE nie potrafię powiedzieć kiedy! Mogę znaleźć czas dzisiaj lub wcale go nie znaleźć do końca tygodnia - nie mogę Tobie nic obiecać.

Jeżeli jesteś tym zainteresowany, napisz na kiedy to musisz mieć, będę wtedy wiedział czy jest sens zaczynać, i rozrysuj zwykły schemat z opisem długości między studiem, a poszczególnymi budynkami.
    To czy ma być to zrobione na słupkach czy studniach teletechnicznych - decydujesz TY ?

Pzdr
  • Poziom 2  
    kasprzyk napisał:

Nie jest to trudne, niestety nie znam się na żadnym programie do projektowania, mogę Tobie wszystko rozrysować "po chłopsku" ALE, ALE nie potrafię powiedzieć kiedy! Mogę znaleźć czas dzisiaj lub wcale go nie znaleźć do końca tygodnia - nie mogę Tobie nic obiecać.

Witam
    Wysłałem Ci prywatną wiadomość z wszystkim informacjami o które pytałeś. Proszę zajrzyj.