Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokumenty Microsoft Office otwierają się przy podwójnym klik

07 Paź 2008 13:50 1253 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jakiś czas temu firma, w której pracuję zakupiła mi oprogramowanie do komputera, m.in. Microsoft Works 8 + uaktualnienie Microsoft Office Professional 2007 (nie wiem dlaczego nie pełną wersję office'a, a właśnie takie połączenie, ale mniejsza z tym).

Po zainstalowaniu było wszystko ok., ale...........
    Wczoraj byłem zmuszony do sformatowania dysku C i ponownego zainstalowania wszystkich programów, w tym i w/w składanki office'a.

Instalacja przebiegła pomyślnie (tak pisało), ale problem jest w tym, że zawsze jak klikam na jakiś dokument worda lub exela, to otwieram się sam program odpowiednio word lub exel. Dopiero ponowne kliknięcie na dokument otwiera go w już wcześniej otwartym programie.
    W powerpoincie jest wszystko ok.
    Myślałem, że może to coś z instalacją i zainstalowałem ponownie aktualizację office'a 2007, ale nic się nie zmieniło.

Pytanie brzmi:

- czy jest gdzieś jakieś ustawienie w wordzie, exelu (może office'ie), które sprawi, że dokumenty będą się otwierały normalnie, czyli od razu?

- czy to może jest wina żle zainstalowanego programu microsoft works i powinienem zainstalowac obydwa programy od początku?

- a może jeszcze coś innego (jakiś wirus)?

Wszystko działa poprawnie, ale to podwójne klikanie na każdy plik doprowadza mnie do obłędu.

Dziekuję za wszelką pomoc.
    [/i]
  • Moderator Programowanie
    A próbowałeś odbudować skojarzenia? Tzn usunąć powiązania plików z rozszerzeniem doc, rtf, xls, xla i skojarzyć na nowo.
  • Poziom 11  
    Nie bardzo wiem o co chodzi, ale sprawdze wszystko, tylko proszę o wskazówki, jak to zrobić :)
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    W Win Vista:
    Panel Sterowania>Programy Domyślne>Skojarz typ pliku

Win Xp
    Eksplorator Windows>Narzędzia>Opcje folderów>Typy plików
    Poszukaj rozszerzeń przede wszystkim doc, docm, xls, xlsm i usuń powiązania.
    Kliknij z eksploratora w dokument, jaki chcesz otworzyć. Windows zapyta z jakim programem skojarzyć. Tworzysz nowe powiązanie, zatwierdzasz i gotowe.

Lub Uruchom>regedit
    Klucz Hkey_Classes_Root
    Usuń wspomniane wpisy rozszerzeń plików

Powinno pomóc.
  • Poziom 11  
    Zrobiłem i zadziałało :)
    Dzięki za pomoc