Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagrywarka DVD - która? Samsung - LG - Sony - Panasonic ???

mariofax 24 Mar 2009 17:16 17448 50
  • #31 24 Mar 2009 17:16
    lutek1234
    Poziom 9  

Ja nie zmieniam sprzetu co chwile, nie interesuja mnie najnowsze nowinki. Raz na pare lat 8-10 wymieniam sprzet. I nie chce tego robic czesciej bo nie jestem wielkim fanatykiem nowosci.
    Nie chce tez wyrzucac ot tak sobie pieniedzy w cos co zaraz bede mogl wyrzucic do smieci.

• #32 24 Mar 2009 21:48
    marioer
    Poziom 26  

Obawiam się ,że będziesz zmuszony zmienić swoje przyzwyczajenia co do sprzętu. Skończyły się czasu trwałego sprzetu-większość dziś kupionych np. nagrywarek z ledwością przetrwa bezawaryjnie gwarancję (przy normalnej eksploatacji).
    Poza tym zapewne zmienią się formaty używanych plików i dzisiejsze sprzęty ich nie obsłużą.
    Producenci i tak coś wymyślą abyśmy znowu wydali kasę.

• #34 04 Kwi 2009 10:29
    marioer
    Poziom 26  

Media PC byłby ok. gdyby nie cena,gabaryty i pobór prądu.

• #35 09 Kwi 2009 21:46
    jarasnet
    Poziom 11  

Witam,
    jestem właśnie po upgrade mojego LG RH387 we firmie NIKU w Poznaniu. Po wpisaniu kodu jedyną zmiana jaką zauważyłem jest "IO:80923_0".
    Co do odtwarzania to jeszcze nie miałem czasu sprawdzić, napiszę jak odpalę xvid'y!

• #37 14 Kwi 2009 23:33
    reggaemen
    Poziom 2  

Co do nagrywarek Samsunga można podlecic wiele nowszych modeli
    linki poniżej samsung nie jest taki zły jak tu inni piszą...

http://www.allegro.pl/item602269583_hit_160_gb_nagrywarka_samsung_dvd_sh871m_gw_fv.html

http://www.allegro.pl/item602230236_szok_cenowy_nagrywarka_dvd_samsung_250gb_dvd_sh855.html

Stosuje technikę zaawansowaną szczególnie - kina domowe - 310/315 HDMI , FUL HD, (nie szukajcie dziury w całym - polecam rewelka)

pogorszyła się jakośc płyt DVD -/+ i przybywa kurzu w naszych domach
    elektronika napedy silniczki - one tego nie lubią.

• #38 15 Kwi 2009 08:08
    marioer
    Poziom 26  

kol.reggaemen
    Co za brednie wypisujesz-chyba masz interes w promowaniu tych aukcji przecież sprzęty oferowane na nich to właśnie zwroty klientowskie z marketów a nie "leżaki magazynowe" jak to piszą nieuczciwi sprzedawcy.Już po opisie danych technicznych można się zorientować ,że to modele nie na nasz rynek.Po prostu wykupiona partia reklamacji-sklecili co się dało a na Allegro oferowana jako okazja.
    Stacjonarnych nagrywarek Samsunga nie polecam-im nowszy model tym mniej trwały.

• #39 15 Kwi 2009 20:55
    Pablo1964
    Moderator

marioer napisał:
    Już po opisie danych technicznych można się zorientować ,że to modele nie na nasz rynek.

Po których? Nie zauważyłem.

• #40 15 Kwi 2009 22:44
    marioer
    Poziom 26  

Obydwa modele przeznaczone na rynek Wielkiej Brytanii .
    Dla SH871M w Polsce bliźniaczy model to HR-733 ( bez tunera DVB-T).Zapewne pojawi się wersja z DVB-T po tym jak oficjalnie potwierdzono wybór MPEG4.
    Dla modelu SH855M w Polsce bliźniaczy model to HR775.
    W ostatnim roku pojawiło się na Allegro bardzo wiele połatanych sprzętów z tamtego rynku a większość operatywnych sprzedawców wystawia je z opisem"leżaki magazynowe" :)

• #41 15 Kwi 2009 23:14
    MIRAS-S
    Poziom 19  

No i jak widać niby wszystko fajne bajeranckie a jak kupisz i zaczniesz używać to ci się oczy dopiero otworzą.
    Mój teść ma magnetowid samsunga kupionego za PRL i chodzi do dzisiaj i w dodatku nie dość że czekał w dużej kolejce to przypadła mu ostatnia sztuka.To trzeba mieć farta.

• #42 22 Kwi 2009 14:09
    ropi
    Poziom 20  

mariofax napisał:

Interesuje mnie, żeby sprzęt czytał "wszystko" :)
    ...żeby faktycznie widział pliki txt w DivX...
    ...żeby po podłączeniu pena widział i czytał filmy tam zamieszczone a nie tylko jpg i mp3...
    ...żeby nie "mulił" (przeskakiwał) podczas oddtawrzania...
    (...)
    ... a może macie inne propozycje?? :D

Ważne na czym będzie wyświetlany obraz i co będzie źródłem sygnału (np. kopiowanie kaset VHS).

• #43 29 Maj 2009 09:56
    merceli
    Poziom 9  

odświeżam temat co byście polecili z nagrywarek dvd posiadam
    TV 42" plazma 100Hz

i interesuje mnie tak jak marifaxa:
    ...żeby po podłączeniu pena widział i czytał filmy tam zamieszczone a nie tylko jpg i mp3...
    ...żeby nie "mulił" (przeskakiwał) podczas odtwarzania...

nagrywał będę filmy z kamery cyfrowej(nie HD)
    i ma służyć jako odtwarzacz stacjonarny DVD

dysk twardy nie musi być duży a cena jak najbardziej ekonomiczna

• #44 29 Maj 2009 12:24
    ropi
    Poziom 20  

merceli napisał:
    posiadam
    TV 42" plazma 100Hz

Jakim złączem video ma być transmitowany sygnał?

merceli napisał:

Nie ma standardu "txt", stąd liczne problemy (mogą być rożne standardy z tym rozszerzeniem, odtwarzacze stacjonarne nigdy nie są tak "inteligentne" jak software'owe). Napisy najlepiej dołączać w jakimś przyzwoitym standardzie - np. srt.

• #45 20 Sie 2009 13:31
    mariofax
    Poziom 10  

z czystym sumieniem polecam Samsunga :)
    zakupiłem Samsung DVD-HR775 i bardzo sobie chwalę ten wybór.
    Nagrywa i odtwarza bardzo oki... nie ma problemu z żadnymi plikami i co dla mnie najważniejsze z przdu jest wejście USB także podłączam pendrive i odtwarzam.
    Jedyną wadą (malutką) to brak możliwości powiększenia czcionki i brak mozliwości "widzenia" podłączanego poprzez USB dysku twardego zewnętrznego.

• #46 03 Paź 2009 13:51
    vortexx
    Poziom 9  

Witam czy ktoś ma pojęcie czy można coś zrobić w nagrywarcreLG rh 388h by obsługiwała USB 2.0 bo format 1.1 to przeżytek:?

• #47 03 Paź 2009 15:26
    marioer
    Poziom 26  

kol."mariofax"
    Twoje sumienie już wkrótce nie będzie czyste:) - nagrywarka DVD Samsunga o to zadba :).Polecanie jakiegokolwiek sprzętu tylko dlatego,że się go zakupiło to chyba nieobiektywna ocena.Zobaczymy co powiesz po 2-latach eksploatacji-zapewniam,że zmienisz zdanie na gorsze.
    kol."vortexx"
    Niestety nie ma opcji takiego upgrade aby zmienić USB 1.1 na 2.0 ,ale akurat w tych modelach nie jest to przeszkodą,gdyż i tak nie możesz bezpośrednio odtwarzać np.divxa z pedriva.Musisz zgrać materiał na HDD i dopiero odtwarzać :).

• #48 03 Paź 2009 16:03
    mariofax
    Poziom 10  

marioer napisał:

Cytat:
    ...Polecanie jakiegokolwiek sprzętu tylko dlatego,że się go zakupiło to chyba nieobiektywna ocena.Zobaczymy co powiesz po 2-latach eksploatacji-zapewniam,że zmienisz zdanie na gorsze...

chyba lepiej polecać coś co się kupiło, niż tylko widziało :D a po okresie 2 lat każdy może zmienić zdanie... w końcu to tylko elektronika :)

• #49 03 Paź 2009 20:10
    marioer
    Poziom 26  

Życzę zadowolenia z eksploatacji nagrywarki Samsunga.
    Jeżeli wyrób koreański to tylko LG-sprawdzone w praktyce użytkowej i serwisowej.

• #50 03 Paź 2009 23:14
    mariofax
    Poziom 10  

marioer dzięki serdeczne...
    uważam jednak, że Twoja sugestia jest subiektywna... zresztą prawdopodobnie jak moja :)

• #51 03 Paź 2009 23:27
    Pablo1964
    Moderator

Życzę zadowolenia z udanego zakupu. Zamykam temat.