Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta grzejna + piekarnik + okap Bosch

solmax 07 Paź 2008 14:10 3189 0
 • #1 07 Paź 2008 14:10
  solmax
  Poziom 10  

  Dzień dobry,
  to opinia o sprzęcie już używanym. Może będzie pomocna przy zakupie sprzętu z drugiej ręki albo wyborze firmy przy zakupie nowego.

  Płyta i piekarnik Bosch ozn. następujące type: HM 54341, e nr HEV 425350. Prod. Hiszpania.

  Do zabudowy.
  Płyta z użyciem szkła Ceran. Cztery miejsca do podgrzewania o trzech średnicach. Dwa małe po przekątnej lewo-przód do prawo-tył. Największe tył z lewej, średnie, przód z prawej. Z przodu w centralnej części kontrolki pracy i ciepłoty płyty. Nie jest łatwa do utrzymania w czystości i odpowiednim połysku ...

  Płyta sterowana jest z poziomu piekarnika. To rozwiązanie wydaje się być dobre, jeśli chcemy uniknąć zalania pokręteł sterowania przez przypadkowo kipiące potrawy lub nie mamy ochoty ciągle ich czyścić.

  Piekarnik z programatorem, termoobiegiem i podstawowymi funkcjami. Problem z programowaniem polega na tym, że niestety nie jest ono intuicyjne i trzeba poczytać instrukcję. Gdy długo nie używamy programatora, występuje konieczność powtórki edukacji.
  Do jego niewątpliwych zalet należą wysuwane ramiona pod ruszt i blachy. Dla osób, które często doznają oparzeń podczas manipulacji przy wyciąganiu czegoś z piekarników, jest to rozwiązanie godne polecenia. Zdecydowanie łatwiej coś wyjąć z piekarnika w ten sposób niż poprzez suwanie blach po półce wytłoczonej w obudowie.

  Okap Bosch typ: DFX 41-4, e nr DK E635 A Prod. w Niemczech.
  Metalizowany.
  Zapewne coś za coś, bo na maksymalnym zakresie słychać go w całym mieszkaniu ale za to zapachy nie mają łatwo z wydostaniem się poza otwartą kuchnię. Do bezdyskusyjnych wad należy, według mnie, oświetlenie i sterowanie.

  Żarówka oświetlenia często rozgrzewa "swoją" część okapu do wysokiej temperatury a że wyłącznik jest blisko źródła światła, często odruchowo cofam rękę przy próbie wyłączenia. Gdy płyta stygnie, pozostawienie pracującego oświetlenia okapu powoduje wrażenie, jakby był on mocniej rozgrzany niż piec.

  Suwak regulacji stopnia pracy uniemożliwia płynne zmiany. Próba przesunięcia powoduje od razu włączenie pracy maksymalnej a w drugą stronę wyłączenie ciągu. Rzecz szczególnie kłopotliwa dla kobiet a także podczas gotowania, gdy możemy zmierzyć się z suwakiem np. jedną ręką, bo druga albo brudna albo zajęta pracą.

  1 0