Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RealTek ALC850 trzeszczący problem

Erni90 07 Oct 2008 14:54 1373 4
    Erni90
    Level 20  
    Witam mam zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie MSI taką jak w temacie do dzisiaj wszystko działało dobrze gdy włączyłem komputer okazało się że bardzo strzela mi w głośnikach a lewy kanał w ogóle nie gra próbowałem reinstalować sterowniki jednak to nic nie dało co może być przyczyną na płycie wszystkie kondensatory wyglądają na dobre.

płyta to msi k8 neo 4 pcb3.
    iron64
    Level 41  
    Zmiany jakieś robiłeś? Czy głośniki podłączone do innego żródła grają poprawnie?
    Erni90
    Level 20  
    Wczoraj na wieczór wszystko grało dobrze dopiero dzisiaj po szkole zaczęły się takie cuda. Po podpięciu do tego samego kabla do telefonu wszystko gra tak jak powinno.
    Na płycie głównej niczego nie widać nawet nie czuć spalonym. Tylko ja używam komputer i nikt w nim nie grzebał wcześniej.
    Jak ustawię głośność na połowę to trzaski znikają ale gra tylko 1 głośnik.
    iron64
    Level 41  
    Jeśli sprawdzałeś sterowniki i nic to nie dało, to chyba najłatwiejszą i najtańszą opcję będzie jakiś SB Live (kupić).
    Erni90
    Level 20  
    Oj ale lipa a może spróbować zainstalować system od nowa na drugim dysku jest pusty także to nie problem może coś się zrąbało w systemie trochę dziwne takie zachowanie że na połowie głośności gra dobrze na jednym głośniku a na drugim tylko szum jak by coś było upalone to nie było by żadnego efektu w głośnikach przynajmniej takie jest moje zdanie jeśli nie, to rzeczywiście jakąś kartę SB trzeba będzie kupić

Teraz zaczęły działać dwa kanały i jak się ustawi poziom głośności drugą kreskę w regulatorze to nie trzeszczy i da się wszystkiego słuchać normalnie ale jak by niebyło niedługo trzeba się postarać o nową kartę